5 січня 2010, 01:47
Виборча кампанія Тимошенко і західні експерти по Україні
http://www.kyivpost.com/news/opinion/op_ed/detail/55878/
http://mycityua.com/articles/country/2009/12/21/114513.html
http://4vlada.net/vlast/yuliya-timoshenko-v-ukraine-ne-budet-vlasti-oligarkhov
http://www.tribuna.org.ua/index.php?option=content&task=view&id=5230
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/album.php?aid=2024744&id=1252420638&ref=mf
Провідні вчені світу закликають українців проголосувати за європейський вибір, демократію і прогрес.
м. Київ, 19-22 грудня 2009 року.
Комюніке Міжнародного симпозіуму "Україна у 2010-2020 роках".
Громадянський рух "Європейський конгрес України", який об"єднує регіональні еліти та інтелектуальні верстви суспільства, а також "Український центр глобальних та національних стратегій" провели Міжнародний симпозіум "Україна у 2010-2020 роках".
Учасники форуму – інтелектуали зі світовими іменами, які займаються українською проблематикою, консультують зарубіжні урядові установи з питань пострадянських держав, автори численних книг про Україну, а також українські вчені, які працюють у царині державного будівництва, дослідження політичних процесів та інституцій.
Серед гостей – професор Йоркського університету (Канада) Орест Субтельний, професор Вашингтонського університету Генрі Гейл, провідний консультант Атлантичної Ради США Адріан Каратницький, доктор Ендрю Вілсон із Європейської ради зовнішніх зносин, професор Баварського католицького університету Андреас Умланд, професор Едвард Чао із Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Вашингтон), професор, керівник українських студій Торонтонського університету (Канада) Роберт Магочі, професор Флоридського університету Пол Даньєрі, професор Торонтонського університету Стівен Величенко, професор Бірмінгемського університету (Великобританія) Катаріна Волчик, професор Рід коледж із штату Орегона (США) Олександра Грицак, доктор Володимир Сокор із Джеймстаун Фондейшн, США, професор Університету західного Онтаріо (Канада) Марта Дичок.
Програма симпозіуму включала – "круглий стіл" у Києві, який став глобальною "мозковою атаку" на Україну в момент її історичного вибору, участь зарубіжних інтелектуалів у телерадіопрограмах дискусійного характеру, публічні відкриті лекції у вищих навчальних закладах Києва і обласних центрів України.
Ключовою подією Симпозіуму стала участь у ньому Прем'єр-міністра України і кандидата у президенти України Юлії Тимошенко.
Юлія Тимошенко, яку світове інтелектуальне співтовариство вважає носієм про-європейського стратегічного політичного курсу серед двох ймовірних кандидатів на найвищу посаду у державі, виклала перед провідними українознавцями свою програму реформування України, поглиблення демократії, викорінення корупції, наведення порядку, досягнення європейських соціальних стандартів, реальної інтеграції України у "золотий" мільярд людства. Дискусія прем"єр-міністра із зарубіжними та українськими інтелектуалами тривала протягом кількох годин.
Відтак гості відбули у регіони України, де зустрілися із колегами з наукового середовища, а також виступили перед численними молодіжними аудиторіями із відкритими лекціями.
Лекції вчених з країн "великої сімки" відбулися у Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка, а також в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Рівненському інституті Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", Рівненському державному гуманітарному університеті, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Національному університету "Львівська політехніка", Львівському національному аграрному університеті, Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка, Галицькому інституті імені В'ячеслава Чорновола, Ужгородському національному університеті, Закарпатському державному університеті, Волинському національному університеті імені Лесі Українки, Луцькому національному технічному університеті, Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Буковинському державному медичному університеті.
Студенти мали нагоду зустрітися із тими представниками європейської цивілізації, які п"ять років тому підтримали Помаранчеву революцію, написали про цю подію книги, зняли фільми. Однак, цього разу їхніх висновок був одностайний: час після цієї революції – це час втрачених можливостей, це розходження між сподіваннями і реаліями, які рідко зустрінеш у світовій політичній практиці.
Втомою від Ющенка назвали західні професори сьогоднішнє сприйняття третього президента України, який через кілька тижнів завершує своє президентство.
Однак, публічний аналіз був спрямований не так у невдале минуле, як у майбутнє, яке, як і п"ять років тому, має альтернативу – йти вперед чи повертатися назад.
2010-2020 роки – це вирішальна декада у житті тих українців, котрі сьогодні сидять за студентською лавою. Якими вони будуть у тих 20-річних юних громадян України, які у 30 років стануть головною продуктивною силою держави?
На пошук відповідей на це кардинальне для молоді запитання було спрямоване спілкування зі світилами зарубіжної науки.
При здійсненні сценування найближчої десятирічки футурологи неминуче розпочинали із відправної точки – президентських виборів. А відтак прогнозуючи розвиток України, робили висновок, що оптимальний варіант для оптимістичного прогнозу – це обрання четвертим президентом України кандидата, який пропонує Україні європейські цінності.
Це було своєрідне "штормове попередження" молоді, яка вирушає у далеке плавання по життю – не помилитися на старті. "Штормове попередження" проти загроз консервації олігархічного режиму, який є причиною зубожіння мільйонів громадян України, який позбавляє перспективи молодь, який робить Україну приреченою на деградацію і стагнацію.
Україна – на роздоріжжі. Але її доля – у руках її народу. Перебуваючи в Україні, провівши зустрічі із тисячами громадян, десятками колег-науковців, а також з одним із найбільш ймовірних переможців президентських виборів, світове інтелектуальне співтовариство зробила висновок – шанс в України є.
І вона повинна перемогти на виборах, вона повинна розпочати реальний прорив до Успіху, яким має бути ознаменовано другу декаду 21 століття.
Громадянський рух "Європейський конгрес України". "Український центр глобальних та національних стратегій".