5 лютого 2010, 18:43

Євген Стахів звертається до виборців напередодні дня виборів 7 лютого не голосувати проти всіх

Попереду непростий вибір: за кого голосувати і чи голосувати взагалі.

Безперечно, роблячи вибір, потрібно слухати свій розум та довіряти серцю.

Але впевнена, що думка людини, яка присвятила все своє життя боротьбі за Україну, може бути цікавою і стати допоміжною.





Мова йде про Євгена Стахова: Голову Президії Середовища УГВР закордоном, кавалера 3-х орденів: За заслуги перед Україною (який отримав ще від Леоніда Кучми), Ордену ім. Ярослава Мудрого 4 ступеню та Ордену Ярослава Мудрого 5 ступеню (які отримав з рук Віктора Ющенка).

Попри непростий шлях, приналежність до певної політичної сили та вже більше ніж похилий вік пан Євген зберіг ясність розуму та вміння за тисячі кілометрів адекватно оцінювати та глибоко розуміти політичні і громадянські процеси, що відбуваються в Україні. Цьому феномену є пояснення. Попри величезний досвід боротьби та природжену проникливість у свої 91 Євген Стахів щодня присвячує не менше двох годин для перегляду новин та читання аналітичних статей на провідних українських ресурсах і відомих світових, таких, як Financial Times чи New York Times, та зустрічається з впливовими політиками, що приїжджають у складі дипломатичних місій до Нью-Йорку чи під час власних щорічних відвідин України.

Мене вразила саме тверезість та нестандартність мислення Євгена Стахова, його вміння проникливо підходити до визначення причин та наслідків процесів, що відбуваються в країні.

"Вважаю ці вибори дуже важними та доленосними, – починає розмову Євген Стахів. – Адже українці обирають шлях: йти на Захід, до демократії, до суверенітету або шлях, який більшість вже не хоче, до Росії, бути меншим братом".

Пане Євген, а чому Ви вважаєте, що саме на Захід прагне більшість українців?

Українці ще у 2004 році показали це на Майдані. Й цього разу під час першого туру лише 35% проголосували за Януковича та його програму і ще кілька відсотків за комуністів, а 60% в сумі дали "проти".

Пане Євген, мені відомо, що Ви особисто добре знайомі і з паном Януковичем, і з пані Тимошенко. Знаю, що обидва політики задовольняли Ваші проханні і з обидвома Ви у хороших стосунках. Тому, можливо, Ви зможете відповісти: чи насправді існує якась різниця між Тимошенко та Януковичем?

Я хотів би сказати українським громадянам, що я знайомий віддавна з Януковичем, особисто розмовляв й з Юлією Тимошенко. Ю. Тимошенко є за те, щоб Україна йшла у Європу. Ю. Тимошенко є за добробут українського народу. Партія Юлії Тимошенко у Верховній Раді відстоює добробут українського народу і в цьому основна її відмінність з Януковичем.

Знаю з української преси і медіа, є велика різниця на погляди державного розвитку країни. Юлія – за розвиток української мови, Янукович – за дві державні мови. Юля з Ющенко за те, що ми маємо право на власну історію, маємо право незалежно писати свою історію, вибирати владу, яку хочемо, суверенітет на власній землі. То забезпечує Тимошенко. А Янукович – за Росію, за те, щоб бути меншим братом. Тимошенко забезпечить одну об'єднану Україну.

Віддавна українці звикли між собою битися. Але впевнений, українські патріоти, націонал-демократи вміють встояти за своє до кінця, встояти за українську державу і саме зараз мають шанс це продемонструвати.

Як гадаєте, ПРОТИ ВСІХ – це свідома громадянська позиція і спосіб виявити свій протест чи банальна байдужість?

Приєднуюся до закликів українських церковних діячів. Обов'язок громадянина – голосувати на виборах та робити вибір. "Проти всіх" – антидемократичний та шкідницький заклик. Вибори на те, аби виявити волю народу. Український нарід виявив свою думку у 1991 році, що стоїть за незалежну Україну, у 2004 – українська спільнота показала, що хоче патріотичного уряду. І 7 лютого серцю з розумом потрібно йти разом. Потрібно перестати сперечатися. Зрештою, на те є Верховна Рада, щоб там дискутувати. (сміється)

На кого ставить Захід? Як вплине те, хто стане президентом в Україні, на стосунки з іншими розвиненими країнами світу?

Я щодня читаю Financial Times, New York Times, Українську Правду,УНІАН. І давно звернув увагу на те, що Європа та цілий світ прихильно ставляться саме до Ю.Тимошенко. Звичайно, перед виборами всі утримуються від прямих агітацій, не хочуть відверто ставити на якогось певного кандидата. Безперечним є той факт, що наш сусід, Польща, прихильно ставиться до Ю. Тимошенко. Світ вважає, що демократія в Україні буде розвиватися лише за умови, якщо президентом стане саме Тимошенко. Підуть інвестиції в українську економіку, адже Європа та Америка зацікавлені у розвитку демократії та у суверенності України. Безперечно, Україна має підтримувати стосунки й з іншим своїм сусідом – Росією. Але це мають бути партнерські, рівні стосунки.

Як оцінюєте і чи підтримуєте дії Ющенка? Мова йде про фактично агітацію ПРОТИ ВСІХ.

Здивований, що Президент України фактично закликає голосувати ПРОТИ ВСІХ. Такого президента немає в цілому світі. ЦЕ погано для українського суверенітету, незалежності, для українського народу. Його позиція як президента країни повинна бути: Вибирайте, кого хочете, але вибирайте!

Проти всіх – зрада українських, патріотичних, національно-демократичних інтересів...

Але зрештою, я вірю, що українці вміють і можуть об'єднатися і разом іти при потребі!

Олеся Єдинак

керівник відділу маркетингу

журналу Корресондент

Віктор Янукович відточує майстерність орвеллівського двомислення, а українська політика перевершує "1984" Джорджа Орвелла

Партія намагається здобути владу лише заради самої себе. Ми не зацікавлені в добробуті інших; ми зацікавлені лише у владі. Джордж Орвелл, "1984" Найбільшою перешкодою для американських і європейських політиків перед адекватним розумінням України та інших країн Євразії завжди була прірва між тим, що говорять українські лідери, і тим, що вони роблять...

КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада підтримує зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко

Ми, небайдужі люди різних поколінь й національностей, зібралися на четвертій конференції КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада, підтримуємо зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко...

Юрій Левенець теж був фальсифікатором виборів

Давайте не будемо забувати, що якби були відправлені до в'язниці ті з них, хто скоїв фальсифікації виборів у 2004 році – як вони повинні були бути – туди потрапив і Юрій Левенець...

Тимошенко вже виграла

http://blog.taraskuzio.net/2013/10/07/tymoshenko-has-agreed-to-go-to-germany-for-medical-treatment-the-deal-hinges-on-yanukovych-giving-her-a-pardon/ http://www...

Канада відклала підписання угоди про вільну торгівлю через права людини. Чи буде ЄС наслідувати цей приклад?

Ukraine angry as Canada suspends free-trade talks Sep 27 2013... by Tanya Talaga, Toronto Star Global Economics Reporter http://www.thestar...

Не буде ніякого компромісного медичного рішення у "справі Тимошенко"

Бундючний виступ Віктора Януковича на минулотижневому саміті в Ялті перед європейськими лідерами засвідчив, що він не випустить екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко – політичного в'язня, чия доля стала перешкодою на шляху європейської інтеграції України...