13 квітня 2010, 23:11

Президент Янукович загрожує українській демократії

President Yanukovych threatens Ukraine's democracy

Taras Kuzio

April 12, 2010

http://www.globalpost.com/dispatch/worldview/100410/yanukovych-ukraine-democracy

Якщо Обама зустрінеться з Януковичем, їм слід обговорити важливість проблеми демократії для співпраці США та України.

Новообраний український Президент Віктор Янукович перебуває у Вашингтоні для участі в саміті з питань ядерної безпеки, сподіваючись зустрітися з президентом Бараком Обамою. Якщо зустріч відбудеться, Януковичу потрібно нагадати про важливість демократичних цінностей для відносин США та України.

У 2008 році Сполучені Штати та Україна підписали Хартію про стратегічне партнерство, що передбачала співробітництво у сфері безпеки, енергетики, демократії та економіки. Президент Янукович підтримує продовження співпраці у межах Хартії, проте його внутрішня політика уже після 40 днів перебування на посаді вказує на його відмову від демократичних та економічних перетворень.

Виступаючи на конференції, присвяченій Україні, в Університеті ім. Джорджа Вашингтона цього тижня, Пол Д'Аньєрі з Університету Флориди сказав, що не бачить обнадійливих сигналів щодо демократії в Україні: "Чи відбудуться вільні та чесні вибори у 2015 році? Поки що рано про це говорити, але сигнали, які надходять, не вселяють надію. Уже можна стверджувати, що Янукович намагається ліквідувати політичну конкуренцію в Україні, і наразі лишається відкритим питання про те, чи зможе яка-небудь політична сила зупинити його".

Зустріч президентів під час проведення саміту з ядерної безпеки повинна бути використана Вашингтоном для обговорення п'яти важливих сфер, які загрожують подальшій співпраці США з Україною. Першою є неприйнятна тенденція з боку команди Януковича відмовлятися від демократичних набутків України. Лише за чотири дні до свого прибуття на територію США Янукович сконструював відверто політичне рішення Конституційного Суду.

Політична корупція, яка відтепер винагороджується, без сумніву є найбільшою загрозою для української демократії. Лідер опозиції Юлія Тимошенко попередила, що рішення Суду "благословило корупцію" і "створило магістральні перспективи для корумпованих дій депутатів українського парламенту".

Рішення суду легітимізувало правлячу коаліцію, дозволивши фракція та депутатам, які вийшли із своїх фракцій, приєднуватися до коаліції. Це рішення суперечить попередньому рішенню Суду, яке дозволило формувати коаліцію лише фракціям, та йде урозріз із сутністю української пропорційної виборчої системи, відповідно до якої виборці обирають партії, а не індивідуальних депутатів.

По-друге, президентська коаліція відклала час проведення місцевих виборів, що мали відбутися у травні, на невизначений термін та внесла до парламенту законопроект, який позбавляє киян права обирати мера.

Загрози свободі засобів масової інформації, одному з найбільших демократичних досягнень України, ростуть із кожним днем.

Втручання Голови Служби Безпеки України та медіа-магната Сергія Хорошковського у процес надання телевізійних ліцензій призвело до масових протестів з боку журналістів. Деякі з них були заарештовані та зазнали переслідувань з боку міліції.

Нетерпимість до опозиції проявляється в арештах та брутальному поводженні з протестувальниками. Проти Тимошенко планують відкрити кримінальну справу, пов'язану нібито з її фінансовими махінаціями під час перебування на посаді голови уряду.

По-третє, призначення Миколи Азарова Прем'єр-Міністром поставило хрест на будь-яких перспективах економічних реформ. Виступаючи в Рутгерському університеті, Олександр Мотиль відзначив, що Прем'єр-Міністр є "синонімом до урядової корупції, руйнівних податкових ставок та ворожого ставлення до малого бізнесу".

По-четверте, уряд Азарова – єдиний із 15 урядів за часів незалежності України, що не має у своєму складі жодної жінки. Як Янукович, так і Азаров не раз робили безсоромні шовіністичні заяви з приводу того, що місце жінки на кухні, чи того, що жінки нездатні працювати понад норму робочого дня, як того вимагає економічна криза. Британська газета "Guardian" назвала Азарова "неандертальцем" за його сексистські заяви.

По-п'яте, кадрова політика Президента повернула на владні позиції в правоохоронних органах, органах безпеки та розвідки корумпованих олігархів, опонентів реформ та носіїв нео-радянських та антиамериканських поглядів. Багато з них уникнули правосуддя після фальсифікації виборів п'ять років тому, знайшовши притулок в Росії або уклавши кулуарні угоди про отримання імунітету з Президентом Ющенком.

Повернення цих осіб до керівних посад в органах безпеки відкрило канали для впливу Росії на український державний апарат національної безпеки та зовнішньополітичні орієнтації країни і суттєво знизило перспективи збереження інтенсивної співпраці у галузі безпеки з НАТО та США. Ця співпраця давала значні вигоди Україні, сприявши проведенню військових реформ та приносячи прибуток через військово-промисловий комплекс.

Україна стала демократичною країною п'ять років тому внаслідок найбільшого масового протесту в Європі з часів Другої світової війни, під час якого кожен п'ятий українець взяв участь у так званій "Помаранчевій революції". Тоді Верховний Суд скасував результати сфальсифікованих виборів, які привели Януковича до влади, та призначив перевибори, на яких переміг тодішній лідер опозиції Віктор Ющенко.

Протягом наступних п'яти років американські консультанти Рік Дейвіс і Пол Манафорт працювали над покращенням іміджу Януковича шляхом реформування партійних з'їдів та виборчих кампаній за американським зразком. Зміна іміджу Дейвісом і Манафортом призвела до того, що під час виборів 2010 року багато західних газет зображали Януковича "новонародженим демократом".

Проте після менш ніж двох місяців перебування Януковича при владі його "новий" імідж поступово зношується і виявляється практично тим самим, що й старий імідж, носієм якого він був п'ять років тому.

Коли Янукович намагався прийти до влади недемократичним шляхом п'ять років тому, він спровокував 17-денний ненасильницький вуличний карнавал, відомий як "Помаранчева революція". Якщо Президент Янукович зробить другу спробу ліквідувати українську демократію, він знову зіткнеться із масовими протестами – проте цього разу іншого типу. Насильницьке повалення режиму в Киргизстані має стати сигналом для США, що політика Януковича не зможе забезпечити стабільність в Україні.

Віктор Янукович відточує майстерність орвеллівського двомислення, а українська політика перевершує "1984" Джорджа Орвелла

Партія намагається здобути владу лише заради самої себе. Ми не зацікавлені в добробуті інших; ми зацікавлені лише у владі. Джордж Орвелл, "1984" Найбільшою перешкодою для американських і європейських політиків перед адекватним розумінням України та інших країн Євразії завжди була прірва між тим, що говорять українські лідери, і тим, що вони роблять...

КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада підтримує зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко

Ми, небайдужі люди різних поколінь й національностей, зібралися на четвертій конференції КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада, підтримуємо зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко...

Юрій Левенець теж був фальсифікатором виборів

Давайте не будемо забувати, що якби були відправлені до в'язниці ті з них, хто скоїв фальсифікації виборів у 2004 році – як вони повинні були бути – туди потрапив і Юрій Левенець...

Тимошенко вже виграла

http://blog.taraskuzio.net/2013/10/07/tymoshenko-has-agreed-to-go-to-germany-for-medical-treatment-the-deal-hinges-on-yanukovych-giving-her-a-pardon/ http://www...

Канада відклала підписання угоди про вільну торгівлю через права людини. Чи буде ЄС наслідувати цей приклад?

Ukraine angry as Canada suspends free-trade talks Sep 27 2013... by Tanya Talaga, Toronto Star Global Economics Reporter http://www.thestar...

Не буде ніякого компромісного медичного рішення у "справі Тимошенко"

Бундючний виступ Віктора Януковича на минулотижневому саміті в Ялті перед європейськими лідерами засвідчив, що він не випустить екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко – політичного в'язня, чия доля стала перешкодою на шляху європейської інтеграції України...