Перший Литвин Тепер Герман плагіатор
"Зробимо в Україні три офіційні мови. І ви побачите, як багато молоді буде мати мотивацію більше вчити світових мов", – сказала заступник глави адміністрації.
"У такий спосіб ми будемо мати дві мови міжнаціональних стосунків. Це російську і англійську. І свою рідну, як офіційну", – уточнила вона.
Герман додала, що це "така ідея, яку ми хочемо запустити": "Я думаю, що варто подискутувати не цю тему в суспільстві".
http://www.pravda.com.ua/news/2010/10/10/5464236/
Давай англійську – не російську – як другу державну мову в Україні!
01.10.2009
http://blogs.pravda.com.ua/edit/id_193402/
Але Янукович дуже помиляється, оскільки саме англійська мова вже дуже давно виграла змагання за те, щоб бути офіційною мовою світу. Хоча найбільше людей говорять не англійською, але вона є головною мовою мережі Інтернет, для супутникового телебачення, Голівуду та для сфери бізнесу. Інші мови, які можна з нею порівнювати і які є достатньо впливовими – це іспанська та китайська.
Завершення холодної війни та розпад СРСР спричинили три напрямки розвитку у мовній сфері. Насамперед, російська "підупала" як мова та стала непопулярною серед студентів на Заході. По-друге, німецька мова, яка до того була мовою ведення бізнесу – поступилася англійській як міжнародній мові бізнесу та торгівлі. Віктор Янукович знову думає, що його оберуть президентом, оскільки він може зробити російську мову другою державною в Україні. З точки зору провінційного міста Донецька Янукович, можливо, не бачить іншої важливішої мови у світі ніж російська.
По-третє, французька "занепала" у Європі після розвитку мережі Інтернет, супутникового телебачення та розширення Євросоюзу і НАТО у пост-комуністичні країни. Саме пост-комуністичні країни Східної Європи зробили англійську мову домінуючою поза межами ЄС та НАТО.
У країнах Євросоюзу англійську мову найчастіше вивчають як іноземну (близько 89% школярів), і далеко позаду залишаються мови французька (32%), німецька (18%) та іспанська (8%). Оцінка поширеності іноземних мов серед європейців наступна: 68% англійська, 25% французька, 22% німецька та 16% іспанська. Із числа неангломовних країн Євросоюзу про спроможність спілкуватися англійською зазначає високий відсоток населення у таких країнах як Нідерланди (87%), Швеція (85%), Данія (83%), Люксембург (66%), Фінляндія (60%), Словенія (56%), Австрія (53%), Бельгія (52%) та Німеччина (51%).[53] У Норвегії та Ісландії також значна частина мешканців можуть говорити англійською.