Експерт: Україна будує "керовану демократію"
На тлі того, що офіційний Вашингтон утримується від коментарів щодо скасування політреформи 2004 року в Україні, американські експерти досить активні у своїх оцінках.
Коментарі стосовно посилення повноважень Віктора Януковича досить різні: від застережень про узурпацію влади до оптимістичних прогнозів. Скасування політреформи, мовляв, позитивно вплине на швидке здійснення програми реформ в Україні.
Експерт Трансатлантичного центру університету Джона Хопкінса у Вашингтоні Тарас Кузьо зауважує, що реакція Заходу є в цілому досить обережною щодо останнього рішення Конституційного Суду, оскільки це внутрішній документ держави і коментарі щодо цього можуть вважатися втручанням у внутрішні справи. Водночас пан Кузьо вважає, що останнє рішення КС підірвало до нього довіру:
Якщо правда те, що вони кажуть, що Конституція була ухвалена не конституційно у грудні 2004 року, це означає, що Конституційний Суд за останні 5 років ігнорував ситуацію в Україні, і держава жила без Конституції або за нелегітимної Конституції. Тоді три виборчі процеси, які відбулися за ці роки, були незаконними, і зараз президент і парламент є не чинними. Ми маємо повний конституційний хаос.
Тарас Кузьо
"Якщо правда те, що вони кажуть, що Конституція була ухвалена неконституційно у грудні 2004 року, це означає, що Конституційний Суд за останні 5 років ігнорував ситуацію в Україні, і держава жила без Конституції або за нелегітимної Конституції. Тоді три виборчі процеси, які відбулися за ці роки, були незаконними, і зараз президент і парламент є не чинними. Ми маємо повний конституційний хаос. Отже те, що Конституційний Суд дозволив жити ці роки в анархії, ще більше вплине на те, що українці дивитимуться на суди і закон як на жарт".
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2010/10/101005_usa_ukr_reaction_oh.shtml