6 листопада 2010, 14:42

Дивні союзники – соціалісти ЄС та Янукович

Україна і світ

Лідер України шукає друзів у столиці Євросоюзу

Ендрю Ретман, EUobserver.com (Європа) // 11:28 01-11-2010

http://inozmi.glavred.info/articles/4462.html

Дивні союзники – соціалісти ЄС та Янукович

Тарас Кузьо

Оригiнал статтi: http://euobserver.com/7/31158

Посилання на inoZMI: http://inozmi.glavred.info/articles/4493.html

Соціалісти дружать з олігархами? Європейські соціалісти підписали договір про співпрацю з Партією регіонів. Метою цього дивного альянсу було відвернути ухвалення Європарламентом критичної резолюції на адресу нової влади. Європейські соціалісти повинні виправити свою помилку у випадку порушень на виборах – пише Тарас Кузьо в онлайн-виданні EUobserver.



Група соціалістів у Європарламенті підписала угоду про співпрацю з Партією регіонів України. Виглядає на те, ніби її єдиною метою схоже є підірвати критику на адресу нового українського лідера у Брюсселі.

Жовтень був незвичним місяцем у відносинах Європейського парламенту та України.

Проект заяви стосовно українських місцевих виборів 31 жовтня був дуже критичним до порушень під час кампанії, які свідчили, що вибори вперше з 2004-го найімовірніше не будуть вільними. Того року масові фальсифікації спричинили Помаранчеву революцію, яка вивела мільйони українців на вулиці Києва.

Тим часом правляча Партія регіонів України та Прогресивний альянс соціалістів та демократів, друга найбільша фракція парламенту, підписали новий договір про співпрацю. У редакційній статті під назвою "Соціалістичні олігархи" у Kyiv Post йдеться: "Не схоже, щоб шлюб між Партією регіонів та Партією європейських соціалістів був укладений на небесах".

Видання посилається на неназваних посадовців ЄС, які обурюються: "Невже Партія європейських соціалістів така сліпа, щоб не бачити", що головні покровителі партії Януковича, у тому числі мільярдери "не є соціалістами за своєю природою"?

Це несподівано, оскільки лідер фракції Європейських соціалістів Мартін Шульц прагне стати наступним президентом Європарламенту. Угода з українським політиком, вплутаним у виборчі фальсифікації та корупцію, могла б погано позначитися на його репутації і торпедувати обрання, якщо Європейська народна партія (ЄНП) відмовить йому у підтримці на асамблеї ЄС.

Поки що Партія регіонів уклала лише два політичні союзи на міжнародному рівні. Перший – це шестирічний договір про співпрацю з "Єдиною Росією" Владіміра Путіна, правлячою партією російського авторитарного режиму. Другий, укладений нещодавно, – із Комуністичною партією Китаю.

Наприкінці 1990-х європейські соціалісти припинили співпрацю з корумпованою та підконтрольною олігархам Соціал-демократичною партією України (об'єднаною). Дві українські партії були запрошені до Соціалістичного інтернаціоналу – Соціалістична та Соціал-демократична, які обидві підтримали Помаранчеву революцію і мали зразковий демократичний послужний список. Чого не можна сказати про Партію регіонів.

А зараз, на противагу, Європейські соціалісти встановили зв'язок з партією, задіяною у фальсифікаціях 2004-го, коли їхній лідер Віктор Янукович, що був прем'єр-міністром та кандидатом від правлячого режиму, намагався виграти завдяки масовим фальсифікаціям. Нині пан Янукович є президентом України, однак публічно не розкаявся у "вільних виборах" 2004-го, голослівно стверджуючи, що фальсифікація була продуктом "американської змови" проти нього, організованої адміністрацією Буша.

Новий союзник Європейських соціалістів є партією, в якій першу скрипку грають мільярдери, багато з яких більше часу проводять у своїх других домівках у Ніці або Монако, аніж в українському парламенті. Депутат від Партії регіонів олігарх Рінат Ахметов є найбагатшою людиною Європи зі статками, згідно з оцінками 2008 року, у 31 мільярд доларів.

Партія регіонів шукала нових відносин з європейськими соціалістами не через ідеологічну спорідненість, якої не існує, і не через бажання тісних зв'язків з Європейським Парламентом.

Її мета була простою: зірвати прийняття у Європейському Парламенті критичної резолюції щодо місцевих виборів в Україні. Те, що їм на славу вдалося.

Європарламент втратив важливу нагоду застерегти українських лідерів від повернення до їхньої старої ганебної практики виборчих фальсифікацій. Незважаючи на це, деякі можливості виправити помилку залишаються

По-перше, Європейський парламент таки повинен оприлюднити проект резолюції після виборів та разом із ОБСЄ і Радою Європи максимально рішуче засудити будь-які виборчі махінації як несумісні із численним заявами президента Януковича про відданість демократичним свободам, які він давав громадянам України та міжнародній спільноті.

По-друге, у випадку фальсифікації виборів, група соціалістів в Європарламенті повинна припинити співпрацю з правлячою Партією регіонів. Відмова зробити це має стати сигналом для ЄНП, щоб відмовитися від підтримки пана Шульца у боротьбі за посаду президента Європарламенту.

По-третє, ЄС має застерегти Київ на саміті з Україною у листопаді, що відступ від демократії, тиск на свободу слова та фальсифікація виборів можуть відкласти підписання договору про поглиблену зону вільної торгівлі і відповідно угоди про асоціацію.

Європейські соціалісти усе ще мають можливість відмовитися від свого неприродного зв'язку з Партією регіонів. Наступні кілька тижнів покажуть, чи зроблять вони цей крок. Якщо ні, то стануть співучасниками руйнування демократії в Україні.

Тарас Кузьо є гостьовим співробітником Австрійської фундації плану Маршала у Центрі трансатлантичних відносин та Школі міжнародних досліджень в університеті Джона Гопкінса (Вашингтон, округ Колумбія).

Віктор Янукович відточує майстерність орвеллівського двомислення, а українська політика перевершує "1984" Джорджа Орвелла

Партія намагається здобути владу лише заради самої себе. Ми не зацікавлені в добробуті інших; ми зацікавлені лише у владі. Джордж Орвелл, "1984" Найбільшою перешкодою для американських і європейських політиків перед адекватним розумінням України та інших країн Євразії завжди була прірва між тим, що говорять українські лідери, і тим, що вони роблять...

КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада підтримує зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко

Ми, небайдужі люди різних поколінь й національностей, зібралися на четвертій конференції КУПП (Канадо-українська парламентарська програма) в Оттаві, Канада, підтримуємо зусилля Європейського союзу (ЄС) і українського уряду прийти до взаємного компромісу щодо проблеми ув'язнення Юлії Тимошенко...

Юрій Левенець теж був фальсифікатором виборів

Давайте не будемо забувати, що якби були відправлені до в'язниці ті з них, хто скоїв фальсифікації виборів у 2004 році – як вони повинні були бути – туди потрапив і Юрій Левенець...

Тимошенко вже виграла

http://blog.taraskuzio.net/2013/10/07/tymoshenko-has-agreed-to-go-to-germany-for-medical-treatment-the-deal-hinges-on-yanukovych-giving-her-a-pardon/ http://www...

Канада відклала підписання угоди про вільну торгівлю через права людини. Чи буде ЄС наслідувати цей приклад?

Ukraine angry as Canada suspends free-trade talks Sep 27 2013... by Tanya Talaga, Toronto Star Global Economics Reporter http://www.thestar...

Не буде ніякого компромісного медичного рішення у "справі Тимошенко"

Бундючний виступ Віктора Януковича на минулотижневому саміті в Ялті перед європейськими лідерами засвідчив, що він не випустить екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко – політичного в'язня, чия доля стала перешкодою на шляху європейської інтеграції України...