2011 і 1964 роки: схоже, українська влада дає зелене світло російським екстремістським шовіністам
http://www.pravda.com.ua/news/2011/04/29/6153417/
У Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" горить музей. Про це повідомляє прес-служба голови Комісії з питань культури та туризму Олександра Бригинця.
За його інформацією, згоріло все вщент і залишилося лише чотири опорних кутових стовпи. У березні 1937 ділянка лісу біля селища Биківня на північно-східній околиці міста була виділена Київською міськрадою для "спец зони" НКВС.
"Встановлено, що в районі селища Биківня закопували приречених до розстрілу в позасудовому порядку, вирок стосовно яких виконано у місті Києві", – повідомив депутат Олександр Бригинець. Це понад 100 тисяч невинно розстріляних осіб, які були заарештовані радянською спецслужбою НКВС. "Жертви стали жертвами знов. Хтось намагається перевірити наше терпіння", – обурений Бригинець.
Екскурс в історію
Радянська влада ніколи не займалася усуненням російських шовіністів з України, і українські дисиденти та культурні діячі часто скаржилися на їх присутність в Одесі, Криму та на Донбасі. Сьогодні ситуація практично така ж, оскільки російські націонал-екстремісти відкрито діють в Одесі, Криму та на Донбасі.
У травні 1964 року російського націоналіста Віктора Погружальського притягли до суду за підпал бібліотеки Національної академії наук, в результаті якого згоріло близько 600 тисяч книг, документів і архівів, в тому числі сотні історичних літописів.
Погружальський відкрито зізнався у підпалі і в своєму останньому зверненні до суду перед винесенням вироку заявив, що вчинив це з патріотичних міркувань і процитував радянсько-російський вірш. Його засудили до чотирьох років ув'язнення, однак українські дисиденти та культурні діячі підозрювали, що він мав зв'язки з КДБ. У відповідь на навмисне знищення пам'яток української культури та історії український дисидент Євген Сверстюк написав памфлет під назвою "З приводу процесу над Погружальським", у якому висловив своє обурення підпалом.
Однією з найбільш викривальних і популярних праць українського самвидаву 1960-х років був анонімний памфлет "З приводу процесу над Погружальським", який стосувався пожежі в київській Центральній науковій бібліотеці 24 травня 1964 року, що знищила величезну кількість книг і архівних документів. Потім виявилося, що в написанні цього памфлету брали участь Євген Сверстюк та Ігор Світличний, а також дехто з українських літераторів.