Україна – ЄС: що далі?
Кость Бондаренко, Україна – ЄС: що далі?
22 травня 2013
http://blogs.pravda.com.ua/authors/bond/519d259276c60/
Аргументація більш ніж логічна: угода у економічній частині (домовленість про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС) вступає у силу після підписання і схвалення Європарламентом,
Європейський парламент ніколи не ратифікує Угоду про асоціацію. Європейська народна партія (ЄНП) – найбільша політична група Європарламенту – а також ліберали та "зелені" виступають проти ратифікації, а соціал-демократи вже не співпрацюють з Партією регіонів.
політична частина (власне угода про асоціацію) – лише після ратифікації парламентами 29 держав (нинішніх 27, Хорватії, яка приєднається до ЄС у липні цього року, та України).
Ратифікація угоди 28 країнами ЄС неможлива, поки представники ЄНП контролюють уряди більшості цих держав.
Тобто, на етапі ратифікації угоди Євросоюз отримує додатковий важіль впливу на Україну.
Жоден західний уряд чи міжнародна організація вже не має ілюзій з приводу можливості серйозного впливу на Януковича. Він, нагадаю, не виконав угоду 2010 року з МВФ, постійно ігнорує рішення Європейського суду з прав людини та не зважає на західну критику порушень прав людини в Україні. Як я вже писав для "Jamestown Foundation", Україна продовжує грати не за правилами, а з правилами.
Ukraine Continues to Play with the Rules, Not by the Rules
Eurasia Daily Monitor Volume: 10 Issue: 72, April 17, 2013
http://www.jamestown.org/single/?no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=40742
Тим більше, що економічно угода більш вигідна Євросоюзу – про це неодноразово говорили економісти.
Україна має гіперболізоване відчуття власної геополітичної важливості для ЄС і США. Торгівля між Україною та ЄС малозначуща для об'єднаної Європи, однак складає близько третини від загального обсягу української зовнішньої торгівлі. Таким чином, економічна складова Угоди про асоціацію для України куди важливіша, ніж для ЄС, для якого більш значущим є політичний компонент угоди, адже ЄС прагне мати на своїй кордонах країни зі стабільним і демократичним середовищем.
Висновок: якщо Юлію Тимошенко не звільнять із в'язниці, у Вільнюсі не буде ніякого підписання Угоди про асоціацію.