Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Підствольники для Азова

18 серпня 2014, 00:23

Ще одна невеличка історія про те, як чиновники пострілюють нам в спину.

До мене дзвонять бійці мого рідного батальйону "Азов". Нагадують – попри втрати, котрі несе підрозділ, до сих пір не вирішено питання з видачею їм підствольних гранатометів.

Коли був бій під Іловайськом, і загинули Микола Березовий та Світляк, ледь не єдиною зброєю, котрою відстрілювалася передова група бійців, були різні версії автомата Калашникова.

До найближчих схованок терористів було метрів 300-400. Загалом, АК – не найкращий варіант для вогневого контакту на таку відстань. А багато ворогів було і на більшій дистанції. Дістати їх було вкрай важко. При цьому у бойовиків були і потужні снайперські гвинтівки, і міномет, і ручні кулемети, і ті ж підствольні гранатомети.

Це, насправді, чудо, що за дві з половиною години такого нерівного бою українці втратили лише двох убитими і одного – пораненим. Могла скласти голови уся група.

Так от, про підствольники. Їх у нас на складах повно. Це проста і популярна зброя, котра не потребує особливих навичок, а для противника – грізна.

Підствольниками вже оснастили і 12-й територіальний батальйон, мають їх інші добровольчі загони – Донбас, Шахтарськ.

А от по Азову – до сих пір якісь незрозумілі затягування.

upd На пораду Юрія Бутусова публікую повний список обладнання, котре необхідне Азову у зв"язку з тим, що цей міліцейський підрозділ використовується у загальновійськових операціях.

Треба не просто ГП-25 просити – це теж слабенько на 400 метрів. Треба АГС-17 – автоматичний станковий гранатомет – штуки 3 як мінімум. Пару ПТРК "Фагот" і "Конкурс". І хоча б 2 міномета – 82 мм. Ну можна і 120 мм. І треба кілька бронемашин хоча б 3-4 категорії – самі відремонтуємо.Відкрито звертаюсь до Головнокомандувача Порошенка – прошу підствольники для Азову. Надішлю ще листа, як депутат Київради. Пишу це і відчуваю, як це трагічно і смішно – звертатися про такі питання по таким каналам...

Навіщо на рівному місці викликати презирство, зневагу ненависть до влади серед тих, хто на передовій? Їм і так є кого ненавидіти.

***

Ця війна – війна з проклятими питаннями.

Як так сталося, що держава провалила забезпечення добровольчих частин зброєю, захищеними транспортними засобами – при тому, що склади вщерть заповнені ремонтопридатною технікою та робочим озброєнням?

Як прізвища тих людей, що стоять між солдатами АТО і цими казковими багатствами? Хто винний у безглуздих смертях?

Не питаю про це Порошенка. Коли головнокомандувач слухає лише генералів, то відповідей на ці питання не почує. Треба слухати і незалежних експертів, треба будувати альтернативні канали поставки інформації Головнокомандуючому.

Пане Президенте, ми несемо втрати! Це загрожує політичними неприємностями.

Не використовувати досвід волонтерів – означає нести надто багато втрат без якоїсь користі. Імплементація бойового та тилового досвіду зараз – це десятки і сотні врятованих життів.

***

Час усім, хто розуміє необхідність коректного, але жорсткого тиску на владу, ради перемоги з мінімальними втратами, подумати про об"єдання зусиль.

ФБ автора тут https://www.facebook.com/igor.lutsenko

powered by lun.ua
Коментарі — 90
LYCIV_OLGA _ 19.08.2014 14:19
IP: 109.251.42.---
А то, что ценой всего этого будут деньги/здоровье/жизни/"пот, кровь и слёзы" украинских патриотов и простых обывателей/граждан Украины, так это – "мелочи"! У нас же – революция/жизнь "по-новому"! Все эти народные/человеческие жертвы – "сущий пустяк/мелочи" по сравнению с революцией! Подумаешь – чуть-чуть больше мёртвых украинцев или чуть меньше... "Плата за независимость/свободу" – скажут нам... "Понимать надо!"...Ну, мы уже начинаем догадываться/понимать – цена, которую предлагают/придётся заплатить украинскому народу, будет ужасающей. Если эта власть не поменяется или мы её не поменяем... Только начав/проведя/закончив АТО в Киеве можно гарантированно обеспечить победу АТО и гарантировать мир (пусть и зыбкий) на востоке! Ну, ничего, "первый звонок" для власти уже прозвучал ещё 29 июня от ДБ "Донбасс", "второй звоночек" (пусть и несколько наигранно/постановочно) прозвенел 17 августа от "ПС", и – хоть у нас отнюдь не театр – ждём третий (который обычно и последний)...
LYCIV_OLGA _ 19.08.2014 14:14
IP: 109.251.42.---
и на определённую "прозрачность" украинско-российской границы (ведь в запасе – партизанская война/вспышка сепаратизма на Харьковщине и (или) в других регионах/террористические акты по всей Украине). Если граница, вдруг, окажется – как в совковые времена – "на замке", АТО закончится очень быстро, Европа потеряет стимул (картинку в СМИ) для санкций против России и с радостью забудет о Крыме и сбитом лайнере, Дядюшке Сэму придётся проститься со своей сокровенной мечтой – побывать на похоронах РФ, а наши псевдоукраинские олигархические власти останутся один на один с оказавшейся не у дел/начавшей бездельничать/скучать весьма активной/патриотической армией. Такое никому не нужно! Поэтому и – проход для российских боевиков/снабжения террористов на востоке Украины – будет открыт всегда/сколько "нужно" и под любым предлогом! По крайней мере – до введения полной блокады РФ/до тех пор, пока РФ в её нынешнем виде будет существовать.
LYCIV_OLGA _ 19.08.2014 14:08
IP: 109.251.42.---
Ни одна армия в мире/ни одно государство (кроме Украины, почему-то) не могут позволить себе такую роскошь, как платить зарплату дуракам/бездельникам/никчёмам. Короче – неучам-митрофанушкам/бездарям/никчёмам – не место на ответственных/высокооплачиваемых должностях в любое время! А снисхождение к их бездеятельности/сохранение их на должностях во время войны – одно из двух – или дурость, или предательство, и именно/конкретно – со стороны высшего политического руководства нашей страны. Вот именно здесь то и "зарыта собака"/причина всего бардака/поражений/потерь!
Поэтому, в условиях, когда наша власть вынуждена ежедневно – ради санкций Европы против РФ – стелиться под Госдеп/обеспечивать "картинку в СМИ" о том какие мы бедные/несчастные/обижаемые, а война на востоке как нельзя лучше подходит для отвлечения народа от антинародной сущности нынешней власти, – мы обречены на сохранение всех дармоедов/предателей с генеральскими погонами, искусственное торможение действий ВСУ
LYCIV_OLGA _ 19.08.2014 14:03
IP: 109.251.42.---
Уже 100-500 раз всеми и всюду говорилось/писалось, что основным принципом кадровой политики (и не только в армии) должно стать: "Если генералы не обладают нужными знаниями и умениями, ими обладают полковники/майоры. Не обладают они – обладают капитаны/лейтенанты"
Если все представители нашего генералитета давно получали образование и поэтому всё позабыли (до того, что не способны ни организовать деятельность ВСУ, ни наладить элементарное снабжение), если у их нет чести/мужества, чтобы застрелиться/добровольно подать в отставку, их всех (всех – буквально, в полном составе, разве – за исключением считанных на одной руке) можно/необходимо безбоязненно увольнять в запас, без всякой угрозы обороноспособности страны! Если человек – имеющий специальное/военное образование – не способен продемонстрировать полученные знания на практике – он профнепригоден и ему не место на армейской должности!
хельга-київ _ 18.08.2014 18:49
IP: 176.36.95.---
Низам скоро надоест терпеть такую власть,
верхи не могут обуздать свое жлобство.
Все как у классиков.
rada2006 _ 18.08.2014 17:14
IP: 93.72.152.---
В Україні в експлуатації до 3000 інкасаторських автомобілів 3-го класу захисту. Належать вони комерційним і державним банкам. Тільки в Ощадбанку їх біля тисячі! Переобладнати інкасаторський автомобіль в БМП 3-го класу коштує 50 000 грн! Це вже виконується – кілька штук переобладали. І що?
В липні прийнято закон, що дозволяє відчужувати ТЗ у юридичних осіб для потреб оборони. Чому військомати бездіють? Чому їм не дано наказ! Чому тільки бойовики користуються захопленими броньованими автомобілями? Чому безпека перевезення якихось папірців стоїть вище ніж безпека бійців?
rada2006 _ 18.08.2014 17:10
IP: 93.72.152.---
В Україні в експлуатації до 3000 інкасаторських автомобілів 3-го класу захисту. Належать вони комерційним і державним банкам. Тільки в Ощадбанку їх біля тисячі! Переобладнати інкасаторський автомобіль в БМП 3-го класу коштує 50 000 грн! Це вже виконується – кілька штук переобладали. І що?
В липні прийнято закон, що дозволяє відчужувати ТЗ у юридичних осіб для потреб оборони. Чому військомати бездіють? Чому їм не дано наказ! Чому тільки бойовики користуються захопленими броньованими автомобілями? Чому безпека перевезення якихось папірців стоїть вище ніж безпека бійців?
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 16:36
IP: 194.143.137.---
Один БТР-4 всього лише від 1,1 до 1,6 млн доларів США. Один танк Оплот всього лише 2,5 млн. доларів США. Невже Україна не може забезпечити власних військових сучасною бронетехнікою яку продає сотнями на експорт? Скільки треба БТР-4 та танків Оплот щоб мінімізувати втрати серед солдат та забезпечити вогневу підтримку солдатам? Танк Оплот треба виробляти 15 місяців, якщо ввести цілодобовий графік роботи то можна скоротити термін виробництва. Якби 27 лютого коли Росія напала на Україну керівництво держави заклало б кілька десятків танків на заводі ім.Малишева та ввело цілодобовий режим роботи, ми б вже мали кілька десятків нових Оплотів які б значно посилили наші позиції у війні. Сьогодні ми бачимо що цей час втрачено, але ще є 49 танків Оплот які виробляються по замовленню Тайланда до кінця 2014року. Можна домовитись з Тайландом про переуступку цих танків та терміново закінчити їх виробництво для передачі їх в війська, а також повернути назад ті 5 Оплотів які вже були поставлені.
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 15:32
IP: 194.143.137.---
В нас вже така ситуація що від влади нічого не залежить. Рівень непрофесійності на всіх щаблях влади, міліції, СБУ, прокуратури, суддів та армії такий що ніяка влада вже не зможе ефективно керувати. Потрібно будувати систему держави, армії та влади заново. Зараз паралельно існуючим структурам армії та влади треба вибудовувати нову систему на яку поступово переводити всі повноваження для прийняття рішень. Народ України має самостійно організовуватись та вирішувати ті питання які не може вирішити влада. Благодійні фонди та волонтери які займаються постачанням продуктів та амуніції в армію фактично замінили міноборони. Президенту треба приймати вольове рішення та ліквідовувати армійську, ментовську, СБУшну системи постачання та закупок їжі, води, амуніції, а ці кошти віддавати волонтерам яких переводити в ранг компаній які займаються поставками для армії, НацГвардії та всіх інших силових підрозділів АТО. Неефективні рудименти мають відмерти а замість них має з'явитись-відрости щось нове.
Євген Голованьов _ 18.08.2014 15:06
IP: 74.125.18.---
Igor Lyashenko:
...треба відводити від кордону... треба мати сучасні БТР...треба збільшувати вогневу міць всіх броньованих автомобілів, треба ставити бойові модулі навіть на військові вантажівки щоб у разі нападу не тікати а наступати. Треба робити більші броньовані машини з великими колесами для більшої прохідності та живучесті, а не випускати дешеві переробки з джипів які через бордюр на швидкості не зможуть переїхати. Мобільність та вогнева потужність от ключові завдання для реформування армії. Треба максимально швидко концентрувати значні сили на напрямку головного удару...
-А може ТРЕБА під жопу цій владі?! Чим ЦІ кращі від тих, що скинуті?
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 14:22
IP: 194.143.137.---
Війська треба відводити від кордону щоб не було можливості їх знищення артилерією та реактивними системами з території Росії. А для цього треба мати сучасні БТР які швидко підтягуються в потрібну точку з глибини оборони. БТР-4 розвиває швидкість 120 км/г для таких цілей підходить, але їх мало. Треба всі сили кинути на виробництво БТР-4 та його модифікацій замість ремонт застарілої техніки. Треба збільшувати вогневу міць всіх броньованих автомобілів, треба ставити бойові модулі навіть на військові вантажівки щоб у разі нападу не тікати а наступати. Треба робити більші броньовані машини з великими колесами для більшої прохідності та живучесті, а не випускати дешеві переробки з джипів які через бордюр на швидкості не зможуть переїхати. Мобільність та вогнева потужність от ключові завдання для реформування армії. Треба максимально швидко концентрувати значні сили на напрямку головного удару, наносити противнику нищівний удар та відводити бронетехніку ще до того як Росія відреагує Градами.
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 14:12
IP: 194.143.137.---
Навіщо нам контролювати кордон якщо вже на території України тисячі російських військовослужбовців. Вже контроль кордону не є першочерговим завданням, до речі контроль кордону під час війни не мав бути військовою ціллю для армії, це все пост-ідіотизм радянської військової школи. Треба ловити ворога та знищувати його там де він є. Потрібні мобільні підрозділи в яких є високомобільні артилерійські установки з керованими снарядами та високомобільна бронетехніка. Якби Айдар, Азов, Донбас мали на озброєнні МОП-4К які їздять 120км на годину та стріляють керованими снарядами, а в якості штурмової бронетехніки мали б БМПТ-64.002 то війна вже б закінчилась. Батальйони могли б нападати на бази сепаратистів в містах та населених пунктах, в короткий термін знищувати оборону навколо міста за рахунок високоточних боєприпасів, оточувати місто та брати в полон сепаратистів без затяжних боїв в місті. Те саме сьогодні робить Айдар голими руками без бронетехніки та керованих снарядів. Нема стратегії.
123456 _ 18.08.2014 14:11
IP: 77.87.36.---
вот запустить стратегическую ракету и подавить русские спутники ядерным взрывом вполне достижимо силы сравняются.
123456 _ 18.08.2014 14:09
IP: 77.87.36.---
американцы отказываются развед данные передавать, а ты gps захотел. на gps надейся а сам не плошай
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 14:04
IP: 194.143.137.---
123456:
да ты не просто утопист социалист, а фантазер. чтоб ракеты наводить нужно спутники запускать, или полностью зависеть от сша, а решение начинать войну должно в киеве приниматься, а не в вашингтоне. электронику такого назначения запад продаст.
Ой, а системи наведення російських балістичних ракет де разроблялись? Часом не на харківському Хартроні. Гадаю що з системами наведення ракет у нас все гаразд, а у росіян ні. Якщо потрібно переробимо власні ракети на американську GPS яка є військовою системою наведення ракет.
123456 _ 18.08.2014 14:02
IP: 77.87.36.---
Украинские военные не контролируют более 100 километров границы с Россией. Об этом заявил Дмитрий Тымчук. "Говорят о 60 километрах, но, по нашим данным, это больше ста километров, в частности, после вывода наших подразделений из "котла", – сказал он. По его словам, термин "огневой контроль" границы – украинское ноу-хау. Но для этого нужна четкая система получения разведданных и их применения: "В онлайне получать сведения о координатах и составе колонны и в считанные минуты реагировать силами артиллерии или авиации". "У нас такой системы нет. У нас нет космической разведки как таковой. Американцы предоставляют свои данные космической разведки через несколько дней, их можно потом использовать только для подтверждения каких-то наших стратегических наблюдений. Наши беспилотники тоже в зачаточном варианте – есть гражданские аппараты, которые кустарным способом приспособили под военные нужды"

вот реалии
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 14:00
IP: 194.143.137.---
123456:
социалистическая утопия вообще не понимает откуда деньги берутся. у маркса это тонет на первых страницах в досужих рассуждениях об обезьяне с палкой. ну отбери у них заводы ты денег не получишь, продашь разве что другим.
Я відкрию Вам страшну таємницю, гроші в Україні беруться з бюджету та експорту сировини на зовнішні ринки. Прибутки ховаються за кордоном мавпами які називають себе олігархами. Є чудовий антикризовий план для Президента – взяти палку-копалку і відпиздити мавпу-олігарха та посадити її в тюрягу зі всією ріднею поки він не внесе гроші в загальний фонд підтримки армії. А якщо не внесе гроші, то бити тою палкою цю мавпу поки не помре а потім повісити тіло на Майдані для мотивації інших олігархів, а всю власність націоналізувати.
123456 _ 18.08.2014 13:56
IP: 77.87.36.---
да ты не просто утопист социалист, а фантазер. чтоб ракеты наводить нужно спутники запускать, или полностью зависеть от сша, а решение начинать войну должно в киеве приниматься, а не в вашингтоне. электронику такого назначения запад продаст.
123456 _ 18.08.2014 13:53
IP: 77.87.36.---
сравнимая армия у ливии, раза в два поменьше. была у ливии. расходы в 4% от ввп который в пять раз меньше украинского. может украина себе позволить такую армию содержать, затянуть конечно пояса придется и помощи у запада просить
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 13:52
IP: 194.143.137.---
В сучасній війні стара зброя неефективна. Зараз треба воювати керованими ракетами та бомбами, керованими снарядами, диверсійними групами та спецназом. Для цього потрібні системи наведення на літаках та гелікоптерах (в нас до війни був ОДИН гелікоптер з лазерним прицілом і той в Криму) для використання керованих бомб та ракет повітря-земля. Літаки та гелікоптери без сучасних систем наведення та захисту скоро стануть абсолютно непотрібними. Так само і артилерія має переходити на використання керованих снарядів. Вже артилерія без керованих снарядів не потрібна бо вона буде приносити більше шкоди ніж користі. Всі ці цифри про наявність на складах застарілих БТР та танків ні про що не говорять бо вони непридатні для ведення глобальної війни. БТР мають слабку вогневу міць, один кулемет без ПТУР та ЗРК вже нічого не вирішує, а нові пушки 30мм на БТР-4 клинить, треба ставити на БТР гармату 120мм як в проекті ХКБМ Морозова під назвою МОП-4К і стріляти керованими пострілами 120 мм по танкам.
123456 _ 18.08.2014 13:49
IP: 77.87.36.---
судя по заявлению рнбо у украины только на партизанскую войну денег наскребется. создание кулака способного остановить и отбросить русское вторжение перспектива более 10 лет. значит будем бить на месте
123456 _ 18.08.2014 13:46
IP: 77.87.36.---
социалистическая утопия вообще не понимает откуда деньги берутся. у маркса это тонет на первых страницах в досужих рассуждениях об обезьяне с палкой. ну отбери у них заводы ты денег не получишь, продашь разве что другим.
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 13:44
IP: 194.143.137.---
123456:
твои социалистические инсинуации вообще бред сивой кобылы. по пол миллиарда налом ни у одного человека не лежит, все это вложено в собственность которая работает на благо украины в том числе. украине по самым скромным прикидкам в ближайшие годы понадобится не менее 600 истребителей, 10 тысяч бтр, и 6 тысяч танков.
капитал предпринимателей слагается из спроса всех потребителей, его при полной экспроприации не хватит. даже накопленного за сотни лет.
Ми з Вами на Ти не переходили. Де олігархи візьмуть гроші мені не цікаво, хай продають власні заводи та яхти, або беруть в кредит. Державу вони не питали чи є в неї гроші коли розкрадали та вимивали мільярди з бюджету. В першу чергу скинутись на війну мають олігархи бо на їх заводах ця зброя і буде вироблятись, це гроші для них в першу чергу. А якщо вони гроші не знайдуть то треба забрати в них власність через суд та націоналізувати. На вибори вони знаходять по мільярду доларів на кандидата.
Igor Lyashenko _ 18.08.2014 13:36
IP: 194.143.137.---
Військові виробництва треба в першу чергу організовувати на західній Україні. На Тернопольському комбйновому заводі, на заводах Львова, Хмельницького, Вінниці та Івано-Франківська, на заводах в Закарпатській області, тоді не треба буде евакуйовувати виробництва бо вони будуть далеко від зони бойових дій. Достатньо буде лише організувати безпеку виробництва від нападів диверсійних груп.
123456 _ 18.08.2014 13:20
IP: 77.87.36.---
и считать надо не то сколько стоит 10 тысяч бтр, а сколько они стоят с последующим обслуживанием и подготовкой персонала. можешь сумму умножить на пять
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter