15 лютого 2016, 09:53

Хто в НБУ контролює діяльність російських банків в Україні?

На відміну від російських фур, російські банки в Україні поки почуваються безпечно. Офіційна позиція НБУ нині – не чіпати російський бізнес у фінансовому секторі.

Мені дійсно стало цікаво, чому так? Хто ж ці люди, котрі, на відміну від своїх співгромадян, так бережно ставляться до банківських структур країни-агресора?

***

Знайомтеся, це – Рожкова Катерина Вікторівна, директор Департаменту банківського нагляду Національного банку України.Зараз вона – член правління НБУ, заступниця Гонтарєвої, очолювала найбільш "солодкий" департамент у НБУ, один із найбільш грізних для банків та найбільш корупціогенний – банківського нагляду. Випадкових людей на такі посади не призначають, Рожкова – це особливо наближена до Гонтарєвої особа.

Більше того, саме цей департамент є однією з ключових ланок у процесі запровадження санкцій до російських банків (якщо НБУ на такі наважиться). По суті, наявність чи відсутність санкцій – це робота Рожкової.

Хто вона?

Відкриваємо матеріали кримінального провадження N12015100000000334, порушеного за ч. 4 ст. 190 КК України. Стаття – шахрайство у великих розмірах, від 5 до 12 років.

Вирував майдан, а в той час в.о. голови правління Платінум-банку Рожкова К.В., за матеріалами провадження, уклала сумнівні кредитні договори з компаніями, посадові особи яких підконтрольні даній банківській установі і мають ознаки фіктивності, а саме з:

ТОВ "Титан-Південь" на 3 млн. доларів США;

TOB "Кодос Інвест" на 15 млн. доларів США;

ПП "Логістик Транс" на 15 млн. доларів США;

TOB "Стратагема – Інвест" на 12 млн. доларів США;

TOB "Ошер" на 15 млн. Доларів США;

TOB "ФК "Реал-Інвест" на 12 млн. доларів США;

TOB "ФК "Бізнесфінанс" на 58820000. грн.

Всього, на той час це близько 87 млн доларів.

Виведені кошти, м'яко кажучи, не посприяли стабільності Платінум-банку. Держава була змушена надати йому стабілізаційних кредитів на 240 млн грн., щоб порятувати фінустанову. Надалі, у 2015 році Платинум Банк отримав стабілізаційний кредит від НБУ в три транші – 100 млн гривень, 200 млн гривень і 100 млн гривень.

При цьому "лікуванням" проблемного банку, по суті, займається та ж-таки Рожкова, оскільки саме вона очолювала профільний департамент.

На зазначеній посаді Рожкова К.В. здійснила весь перелік вичерпних заходів з метою зняття проблемності ПАТ "Платинум Банк", що їй і вдалося:

1) валюта що виведена ніж межа без повернення товару пішла на офшор, а звідти на підтримку Фідобанк, але вже як кредит від офшорних компаній;

2) щоб уникнути формального банківського контролю була завищена переоцінка активів, а шляхом введення в вечірню касу значних сум, які зранку вже звідки зникали, була фальсифікована звітність щодо неплатоспроможності банку.

Здавалося до чого тут Росія?

Неофіційним керівником ПАТ "Платинум Банк" був (і є?) Гуртовий Григорій Аркадійович – російський підприємець, банкір, мільйонер. Володіє 50% Голландської фінансово-промислової групи Gilward Investments BV, до якої входять близько 100 компаній. Її найбільшими активами є 28,5% акцій компанії "Аерофлот", більше 3% – РАО ЄЕС, 36% – авіалізингової компанії "Іллюшін фінанс". До речі, авіація у Росії – галузь особливої уваги ФСБшної верхівки, туди випадкових людей намагаються не пускати.

***

Я думаю, саме багаторічними бізнес-зв'язками керівництва НБУ з російським придворним капіталом ми завдячуємо такій лояльності головної фінансової установи до російського бізнесу. Бо за російськими банками спостерігає їх добра знайома Рожкова, у котрої – величезний досвід роботи під керівництвом особливо впливових представників російського бізнесу. І шлейф серйозних підозр щодо участі у шахрайських схемах – від правоохоронців.

Поки українці не пускають російські вантажівки, бурхливе минуле об'єднує фінансових шахраїв з Росії та України, тому грошам Путіна у нас – стабільно зелене світло.

P.S. Написав відповідне депутатське звернення у правоохоронні органи, чекаю на реакцію. Зараз стан справ такий: кримінальне провадження кудись ділося, Рожкова робить стрімку кар'єру в НБУ, ніби нічого не сталося, НБУ публічно усувається від санкцій щодо Сбєрбанку та інших фінансових агентів країни-агресора.

Зрадники = аферисти

powered by lun.ua

"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!

В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II" у середу, більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає"...

Про антиолігархічний закон

Сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує? По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами...

Що відбувається з поставками води у Крим?

Відео, в якому описані шляхи протидії росіян зупнці водопостачання на півострів ...

Міністр Ткаченко заблокував передачу Гостиного двору киянам

Сьогодні стало відомо, що міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва...

Перші кандидати в Гаагу – це захисники України

Вітаю усіх захисників України! Завдяки зусиллям наших "правозахисників", тепер ми усі, хто зі зброєю в руках став на захист Батьківщини – потенційні міжнародні злочинці, і нами займатиметься Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС)...

Скасування других турів – хаос в українських містах

Нарешті Слуги учудили те, що я очікував. Бачачи свій очевидний програш у боротьбі за крісло мера Києва (а також УСІХ міст-мільйонників), вони на невизначений термін хочуть зупиняити вибори – скасовують другий тур місцевих виборів у період карантину...