Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

КОРД треба розпустити, поки не пізно

11 травня 2017, 00:38

Вчорашні події 9 травня показали, що поліція ще не готова гідно реагувати на складні інциденти. Так, багатьох містах поліція дійсно зуміла дати висловитися представникам різних політичних поглядів, і водночас запобігти великим сутичкам. Але декілька скандальних випадків брутальних заполітизованих дій правоохоронців геть перекреслили усі здобутки.

Мова, перш за все, про інциденти в Дніпрі та Києві.

В Дніпрі під час побиття проукраїнських активістів виявилося, що разом з "тітушками" на Вілкула працює і поліція. А в Києві виявилося, що правоохоронці ладні піти на незаконні дії, щоб не допустити мирних проукраїнських контрдемонстрацій. Навіть мені разом з активістами не дозволяли вільно ходити з державним прапором по місту, ті тушки у контакті з поліціянтами.

І якщо по ситуації в Дніпрі через реакцію Бориса Філатова керівництво МВС почало все ж реагувати, то по кривавому побиттю і катуванню ОУНівців жодної реакції досі немає.

Нагадаю, що спершу всупереч законодавству (ст. 340 ККУ) поліція не дала ОУНівцям провести контрдемонстрацію, заблокувавши їх у будівлі. Потім після дрібних правопорушень з боку декількох з них (кидали димові шашки з вікна), хтось з очільників поліції видав наказ спецпризначенцям взяти штурмом офіс ОУН в цьому будинку. В результаті близько 20 людей були жорстоко побиті і катовані. Дівчат тягали за волосся і кидали об стіни, а чоловікам били по головах і змушували ходити на колінах. Відеозапис початку побиття і відео свідчення постраждалих є в відкритому доступі.

Чому так вчинили спецпризначенці?

Бо "КОРД" (Корпус Оперативно-Раптової Дії) складається зі спецпризначенців Януковича-Захарченка. Котрі ненавидять Майдан, але котрих Аваков після Майдану пообіцяв не чіпати в обмін на вірність. Як бачимо, КОРДівці тепер радо користаються обіцянкою і мстяться скрізь, де можуть.

Спецпідрозділи, котрі діють протизаконно та безкарно – це і є "Беркут". Краще їх розпустити зараз, аніж завтра вони, як це вже було, підуть вбивати.

Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте