Влада Прокаєва Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва

Гендерна справедливість досягається дієсловами

19 березня 2008, 19:55

Жінки довго боролися за рівноправ'я із чоловіками, і здається перемогли. Але якось дивно перемогли.Жінки довго боролися за рівноправ"я із чоловіками, і здається перемогли. Але якось дивно перемогли. До суто жіночих обов'язків та місій – народжувати та виховувати дітей, вести домогосподарство, кохати та надихати на подвиги чоловіка, більшість представниць слабкої статті перетворилися на годувальниць власних родин. І чоловіки нібито здалися, і, на перший погляд, навіть погодилися прийняти феміністок, такими як вони є.

Більшість моїх співплемінниць удень хочуть бути зірками у бізнесі, давати фору чоловікам, а вночі вдають із себе створені для кохання тендітні квіточки. До речі, супутники життя й не проти такого розкладу у стосунках. Бо так легше. Я спостерігаю чимало сімейних пар, де дружина помінялася ролями з чоловіком.

Запекла боротьба за рівноправ'я привела прекрасну стать навіть до армії – у царину суто чоловічу. Наша жінка в камуфляжі, що крокує в строю на високих підборах із бойовим макіяжем, відверто кажучи,мало схожа на солдатку Джейн. Але чому дами йдуть служити? Я зрозуміла так: для одних – це робота, якась стабільність і можливість прогодувати родину, для інших – спроба влаштувати особисте життя. Бо в оточенні чоловіків це зробити легше, ніж працюючи, скажімо, на ткацькій фабриці. Аби як, а жінка залишається жінкою, і для неї особисте життя не на останньому місці, навіть на воєнному полігоні.

І хоча теоретично з часів Анджели Девіс ніхто не проти рівних можливостей чоловіка й жінки, проте на державному та суспільному рівні та нерівність залишилася. Зробити кар'єру чоловікові легше ніж жінці, роботодавець при прийомі на роботу віддає перевагу чоловікам, та й платить їм більше. І така ситуація підпільної боротьби не лише в Україні, а й в США та Європі. В демократичній Америці, наприклад, де жінки обіймають керівні державні посади (згадаємо хоча б Держсекретаря Мадлен Олбрайт чи нинішню впливову на світову політику Кондолізу Райс) на рівні, скажімо, прибиральниць вони отримують зарплатню нижчу за чоловіків на цій же посаді. Керівництву досить назвати прибиральника "техніком прибирання", дати йому більший оклад, і ніхто не звинуватить роботодавця у порушенні прав жінок.

Недавно в ЄС оприлюднили цифри: різниця в оплаті праці чоловіків і жінок там становить 15%. В Україні ж зазвичай у сфері економіки середній заробіток жінки становить десь 70% від заробітку чоловіка. В останні роки з'явилися й нові форми трудової дискримінації. За статтю та віком. Це видно навіть по оголошеннях у газетах на кшталт: "Потрібна молода дівчина у віці 20-25 років..."

А от проблема сексуальних домагань на робочому місці не набула розголосу в Україні. Вона, звісно, існує, але тихо. Бо сексуальні домагання в нашій країні сприймаються дещо інакше, ніж на Заході. Скажімо, у нас не бачать нічого поганого у тому, щоб колега привселюдно поцілував співробітницю у щічку. А у багатьох країнах за це подають до суду як на прояв сексуального домагання.

До речі, у вітчизняному законодавстві теж уже є відповідна стаття у законі про забезпечення рівних можливостей чоловіків та жінок. Але ж той, хто подає до суду, має довести факт сексуального домагання. А це не просто.

Аби вивести з підпілля проблему гендерної нерівності, думаю, насамперед треба займатися правовою освітою. Бо незнання породжує неспроможність реагувати на випадки дискримінації.

Ментальність чоловіків заважає їм бачити в жінці рівного партнера у професійній діяльності, бізнесі. Так уже історично склалося. А прихильників матріархату серед сильної половини людства не так уже багато. Інколи для досягнення своєї мети варто посилатися не лише на закон та суспільні декларації щодо гендерної рівності, а й бути трішечки дипломатом. Екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк переконаний, дипломатія, щоб бути успішною повинна мати багато рис, які, притаманні саме жінці. Особливо – гнучкість мислення та інтуїцію. Отут хочу дещо порадити жінкам як вибороти у конкурента-чоловіка вакансію при прийомі на роботу. Зізнаюся, це розповів мені знайомий психолог. Він каже, що на співбесідах із роботодавцем (як правило теж чоловіком) жінка поводиться надто емоційно, нервово, використовує багато прикметників. Тоді як чоловік тримається впевнено, його мова насичена дієсловами, в ній більш конкретики. А це подобається роботодавцям. Отож й жінкам варто перейняти ці чоловічі риси поведінки та висловлювань. Кажуть, спрацьовує.

powered by lun.ua
Коментарі — 19
mwdrem _ 02.04.2008 10:39
IP: 91.124.57.---
Добротовський М.
Як людині мистецтва,можливо,Вам буде цікава моя думка про сучасну культуру на моєму блогові на сайті MALAKAVA. Дякую.
Елена_ _ 27.03.2008 21:38
IP: 86.56.175.---
на счёт этой статьи и педыдущей: ВСТАВЛЕНИЕ УДАЧНОЙ И ОТРЕТУШИРОВАННОЙ ФОТОГРАФИИ МНОГОЛЕТНЕЙ ДАВНОСТИ В СТАТЬЮ – РАЗВЕ ЭТО НЕ ПРИЗНАНИЕ В СЛАБОСТИ И СТРАХЕ ПЕРЕД НАСТОЯЩИМ??? И к тому же очень неискренне.
Deutsch _ 23.03.2008 19:29
IP: 84.191.222.---
20.03.2008 16:07___ ortho

Ув.___ ortho, вот вам две ссылки, помогущие вам познакомиться с масонскими понтами Регионалов.
http://janukovicha.clan.su/stanislav.htm#
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/2229/art/10293.html

так же членами ордена являются:
Жириновский, Черномырдин, Церетели Зураб, Тулеев, Степашин Сергей (Россия)

АЗАРОВ, БОГАТИРЬОВА, РИБАК, ТАБАЧНИК ЯН, ПРИГОДСЬКИЙ, ПИСКУН, ТАБАЧНИК ДМИТРО, КРУГЛОВ, КУЗЬМУК, ДЖИГА, САМОЙЛЕНКО, ТУЛУБ, МХІТАРЯН, ЧЕЧЕТОВ, НАКОНЕЧНИЙ, ЖУРАВСЬКИЙ, КАЛЬНІЧЕНКО, ДЕНИСЮК, ЗЛОТНИК (все Украина ПР)
_ind_ _ 21.03.2008 00:54
IP: 194.44.127.---
Нічого не маю проти вас особисто. Просто поясніть, для чого Ви видаляєте критичні пости???
Tracker _ 20.03.2008 21:46
IP: 89.105.231.---
А эти уже по немногу от равенства сошли сума.
http://menalmanah.narod.ru
Почитайте о равенстве!
Tracker _ 20.03.2008 21:44
IP: 89.105.231.---
Сходите на сайты и почитайте о равенстве
http://www.antiwomen.ru.postman.ru/ff/ раздел Война полов и Юридическая консультация
Сюда зайдите почитайте – тоже о равенстве
http://forum.moya-semya.ru/index.php?showforum=26
Сходите по ссылочкам если будет время. Там их много, как на мужские так и на женские форумы где смерды жизнь свою обсуждают семейную.
Может вы измените свое мнение – хотя сомневаюсь. Ведь мужчина обязан, а женщина НЕТ!?
Лично мне бесполое существо незачем.
Ваше право обижаться и удалять мои посты.
Ober-Dad _ 20.03.2008 21:34
IP: 194.44.22.---
Перли-пхались – бути зверху. А тепер – назад: най муЩина ляже зверху. Та ж за той ПОПЕРЕДНІЙ час ТАК законодавство і міжнарожне право пересрали, що тепер – ШУКАЙ ЖІНОЧИЙ СПЕРМАТОЗОЇД! На здоров'я!
Спочатку ДАМИ схуднуть ДО СКЕЛЕТОВИДНОСТІ
потім візьмуть КОСИ в руки
І...
влаштують АПОКАЛІПСИС...
Гусно...
Насолоджуйтесь життям! До кінця світу – кілька схуднщ-етапів...
Гендерний капець...
ortho _ 20.03.2008 16:07
IP: 213.133.166.---
объясните кто знает что за организация Св Станислав
http://ststanislas.org.ua/orden/persons/info/626/
членом ордена которой является литовченко?
zinik _ 20.03.2008 16:01
IP: 99.225.175.---
А от проблема сексуальних домагань на робочому місці не набула розголосу в Україні. Вона, звісно, існує, але тихо. Бо сексуальні домагання в нашій країні сприймаються дещо інакше, ніж на Заході.
Если Вы работаете в коллективе с мужчинами, то Вы не можете себе позволить прийти в таком наряде, как Вы на фотографии. Есть определённые правила, как для мужчин, так и для женщин.
Не вижу логической связи между Вашими статьями и фото.
Ось _ 20.03.2008 14:57
IP: 77.123.114.---
http://life.pravda.com.ua/problem/47d1534bbfbfe/view_print/
mogouta _ 20.03.2008 13:57
IP: 213.179.236.---
Брати веди кажуть: у хаті мовчить батько, а в селі мати. Ото й уся рівність – кожному своє, бо Бог нас створив різними, половинками одного цілого. Такими й треба залишатись. А наука доводить, що відмінності (що доповнюють одна одну, а не протистоять!) таки між нами разючі – біологічні, фізичні, психічні
Knyaz _ 20.03.2008 12:40
IP: 194.44.34.---
"В демократичній Америці, наприклад, де жінки обіймають керівні державні посади"

Словосполучення "демократична Америка" викликає подив – невже автор не знає про дозвіл на негласне прослуховування спецслужбами приватних телефонних розмов; про накладення ВЕТО Президентом США на закон про заборону застосування ТОРТУР під час переднього слідства до осіб, яких ПІДОЗРЮЮТь у тероризмі?
А що стосується жінок на керівних державних посадах, на мій суб"єктивний погляд, працівників треба підбирати за їх кваліфікаційними характеристиками, а от якраз норми щодо паритетного представництва жінок і чоловіків за своєю суттю є такими що порушують рівність осіб, оскільки може виникнути ситуація, коли треба відмовити більш кваліфікованій жінці щоб забезпечити паритет представництва чоловіків, і навпаки.
Безработный _ 20.03.2008 10:18
IP: 213.159.242.---
Это преступление – иметь такую внешность и размер...
Nedash _ 20.03.2008 09:24
IP: 77.122.196.---
Особисто не сумніваюсь, що Влада без силікону досягла успіхів в будь якій сфері! Вона Жінка.При тому Жінка Успішна!
Найкращі побажання! Анатолій
Ursula_P _ 20.03.2008 07:51
IP: 67.127.164.---
скажіть, будь ласка, нащо було вішати на пост про гендерну рівність фото із голими цицьками? боїтеся, що інакше його не читатимуть?
щодо нової тенденції в оголошеннях про роботу – я б не сказала, що вона така нова. вони, власне, і не зникали нікуди. від початку 90-тих практично всі оголошення так і писалися, і пишуться й досі. років 5 тому мережа магазинів електоніки Епіцентр на трьох головних сайтах з оголошеннями про роботу шукав дівчину на посаду менеджера зв"язків із громадськістю, і в оголошенні було прямо написано, що вона має з клієнтами спати.
щодо поцілунків у щічку – нашо ви пишете про те, про що ніц не знаєте? маячню розповсюджвати? її і без вас добре розповсюдять, не переживайте.
за доброзичливий поцілунок у щічку ніхто в суд не подає. подають за створення неможливих для праці умов, тиску та вимог сексу. і то лише тоді, коли в самій конторі це питання розглядати відмовились.

і доти, доки виховання дітей і ведення господарства вважаються суто жіночими справами, гендерної рівності нам не бачити як власних вух.
Mighty _ 20.03.2008 07:46
IP: 77.121.255.---
19.03.2008 20:02___ serpav
Сила жінки в її слабості. Якщо жінка у всьому почне копіювати чоловіка, то чим же (крім статевих ознак) вона тоді буде відрізнятися від чоловіка?

І що ти хотів цим сказати:)?
FWsewolod _ 20.03.2008 07:29
IP: 195.93.190.---
Якось так трапилось, що я працював в колективаж, де було багато жінок. В 70-х на заводі керував відділом, в якому працювало 68 молодих дівчат та жінок. Потім керував заводськими структурами та підприємствами, де жінки не були в більшості. Але за свої 61 рік я точно засвоїв, що жінки більш дисціпліновані, надійні та старанніші працівники, чим чоловіки. Більшість з них не вважає себе "пупом Землі" та центром Всесвіту, як чоловіки, і це головне.

От що я написав на коментарях до статей на головній сторінці про чоловіків-антифеміністів в політиці:
Среди совковых мужчин, особенно воспитанных в рагульских традициях, в глубине сознания всегда глистом сидит пренебрежительное отношение к женщине. Причем скрывается это лицемерными и фальшивыми жестами и словами. Но действия все равно выдают. Такие готовы терпеть женщин рядом с собой только в качестве высокопоставленной прислуги и не более того. Подчиниться для них женщине, а тем более терпеть ее интеллектуальное превосходство... Ну, это сверх их сил. Из нашего презика, хоруживского рагуля Юща, это так и прет. А еще больше из Балоги, который привык женщинами лишь пользоваться. А тут такой облом! Какая-то малявка Юлька пользует их как хочет! Если бы их пользовал Янукович или Литвин, то это они еще терпели бы, а тут какая-то БАБА! Вот "крыша у них и едет", глаза им залепили "козы" злобы и зависти и они шарахаются, ударяясь своими тупыми рагульскими головами об стены, совершая все новые и новые тактические ошибки.
Marusia911 _ 19.03.2008 21:47
IP: 77.122.6.---
Ні, чоловіки не проти, аби жінка завойовувала світ та заробляла гроші. Але більшість із них за звичкою ні за що не погодяться взяти хоч крихту тих зобов"язань, які традиційно вважажються жіночими: виховання дітей, побут, готування їжі чи пибирання. Якщо чоловік працює – то все, ні на що більще в нього не вистачає ні часу ні сил. Жінка ж має і працювати, і дітей виховувати і за побут відповідати. На Заході, може, і по-іншому, але в нас це – проблема. На жаль. Проблема в негнучкості чоловічої психології. Часи змінилися, жінка вже така ж активна в суспільному плані, як і члоловік, а тому і всі побутові зобов"язання треба ділити. А чоловікам усе ще хочется, щоб жінка була покірною господаркою-матір"ю. Хоча може і є винятки.
serpav _ 19.03.2008 20:02
IP: 212.3.125.---
Сила жінки в її слабості. Якщо жінка у всьому почне копіювати чоловіка, то чим же (крім статевих ознак) вона тоді буде відрізнятися від чоловіка?
Вибори-2014156 Aтака Путіна1173 Корупція1273 Україна та Європа1046 Уряд реформ380
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter