23 березня 2009, 16:50

Єднання з солоним присмаком крові

Я не помилюсь, якщо скажу: "21 березня півночі чекала вся країна". Після напруженого робочого тижня, у багатьох моїх сусідів світилися вікна. І я ризикую припустити, що саме в цей день Україна була одним єдиним серцем, яке завмирало від кожного удару на ринзі в поєдинку між Віталієм Кличко і Хуаном Карлосом Гомесом.



Я людина далека від спортивних емоцій. Що це за титул такий – чемпіон світу WBC в суперважкій вазі, і що це за нагорода – відома вузькому колу професіоналів боксу.

Але чому ніхто не спав в цей березневий вечір, адже чемпіонських пояс Кличко – це не сніданкове масло на хліб. І все ж таки, я – краплина серед мільйонів (!) людей – тримала кулаки і чекала перемоги. Віталій подарував нам не чемпіонський пояс, своєю перемогою він подарував величезне відчуття щастя.

Ми – перші, знову – перемога. Дитяче, абсолютне щастя. Подібні почуття викликала в мене і перемога української пісні у виконанні Насті Приходько у відбірковому турі "Євробачення".

Відверто кажучи, я не спортивний фанат, і проблеми музичних фестивалів не мій "головний біль", але я горда за своїх співвітчизників. Їм аплодує світ, а ми стоїмо за лаштунками свята і, штовхаючи сусіда, палко шепочемо йому: "Це ж наші, наші! Дивись, вони знову чемпіони". Ми перемогли! – в цю мить я відчуваю бажання поділитися радістю з усім світом. Ми стали братами і сестрами, які тиснуть один одному руки і знову кажуть: "Ми перемогли!"

Але з іншого боку я добре розумію, що лежить на порозі тріумфів. Я бачила фотографії Кличко, коли він тренувався в Австрії.

Альпи, повітря, що бринить від чистоти та свіжості. На цьому фоні Віталій виглядав, як відпочиваючий бюргер на фотосесії.

За стільки років чемпіонського життя він навчився "тримати удар", невимушений погляд, доброзичливі коментарі. І тільки по виразу обличчя його дружини Наталії, видно, що насправді відбувалося у ринзі. Ми всі прагнули одного – перемоги, тому вже не важливо, що у когось розсічена брова і ллється кров.

Мені добре знайоме це відчуття. Коли гаснуть спалахи фотокамер і журналісти вимикають свої диктофони, у чемпіонів починається інше життя, ниючі від постійної напруги м'язи, важка втома і відчай.

Але публіка на цьому карнавалі емоцій не хоче про це навіть чути. Вона віддана чемпіонам, і нехтує переможеними.

Важко, дуже важко дійти до вершини, але ще важче там залишатися, навіть коли там свіже повітря і яскравий сніг.

Віталій та Володимир Клички, талановита співачка Настя Приходько, Андрій Шевченко – "це наше усе". На жаль, справжнє єднання ми відчуваємо від бою до бою, від голу до голу. За буденною метушнею ми стали глядачами в спектаклі під назвою "Життя".

21 березня я відчувала себе громадянином великої єдиної країни.

Солодке відчуття з присмаком крові з розсіченого обличчя Великого Чемпіона.

Україно, ще раз вітаю тебе з перемогою твоїх дітей...

Підтримка юних талантів – справа честі

Ще одна непересічна подія відбулася за підтримки фонду "Обдаровані діти – майбутнє України". Так, 25 жовтня у Національній філармонії України з аншлагом пройшов, а можна навіть сказати, потужно та водночас вишукано відлунав, концерт до 200-річчя з дня народження угорського композитора та піаніста Ференца Ліста (1811-1886)...

Ідеєю озеленення планети перейнялися всі – від дітей до зірок

Ідея проекту народилася в української молоді – учасників Всеукраїнського культурно-освітнього проекту "Всесвітня спадщина в руках молоді" (Україна 2011) World Heritage in Young Hands, що ініціював очолюваний мною фонд "Обдаровані діти – майбутнє Україні"...

Повертаючи традиції новим поколінням

Обличчям українського національного костюму завжди були прикраси та вишивка. Окрім естетичного призначення, вони виступали як сильні обереги...

Розпочався Всеукраїнський культурно-освітній проект ''Всесвітня спадщина в руках молоді''

В Проекті беруть участь учні асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні, переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та учні-члени Київської Малої академії наук...

Останні акорди року – Бал Берегинь

Нагадаю, що у вересні цього року за ініціативою Фонду стартував проект "Я-Берегиня" для дівчат-підлітків з найбільш незахищених соціальних груп суспільства та сиріт...

Музична спадщина світу в діалозі культур

Впевнена, що це особистість, котра продовжує творче життя і без річниць та інформаційних приводів. Майже увесь рік у концертних залах всього світу лунає музика видатного польського майстра і Україна не виключення...