Серпневий клопіт опозиції
Не минуло й тижня, з дня, коли головний адміністратор Києва Олександр Попов заявив, що "міський голова столиці виконуватиме свої обов'язки до прийняття присяги його наступником", як учора чинний голова Леонід Черновецький написав заяву про відставку. Хоча текст зави не публікується, але єдиним органом, до якого її може бути звернено, є Київрада. Тепер вона має ухвалити рішення про припинення повноважень Л. Черновецького, взяти до уваги, що обов'язки міського голови виконує секретар Київради Галина Герега, яка і звернеться до Верховної Ради з повідомленням про припинення повноважень Київського міського голови і клопотанням призначити вибори на цю посаду. Вибори ті будуть позачерговими, бо призначаються внаслідок відставки міського голови, а не у зв'язку із вичерпанням терміну його повноважень. Отже, якщо рішення ухвалять у червні, то вибори спіткають киян у серпні.
Тепер, про чинники, які можуть цю логіку зруйнувати. Партія регіонів і особисто Олександр Попов до виборів готові недостатньо, тому підконтрольна їм більшість Київради може просто не розглядати заяви Л. Черновецького, зажадавши перед тим його звіту перед киянами. Така можливість передбачена Законом, коли на звіті наполягає неменше половини депутатів. До речі, та ж стаття передбачає і обов'язкові щорічні публічні звіти міського голови перед міської громадою.
У випадку, коли Київрада прийме відставку, парламент може звернутися до Конституційного Суду з проханням роз'яснити усе ж, чи не слід водночас призначити і вибори Київради, бо термін її повноважень також не зовсім зрозумілий внаслідок реставрації Конституції у редакції від 1996-го року. КС може розмірковувати з цього приводу, хоч і півроку.
Опозиція ж має бути готовою до серпневого варіанту виборів міського голови і вже сьогодні чітко назвати свого кандидата на них!
А пана Черновецького, не виключено, ми побачимо серед кандидатів у депутати парламенту. Імовірно у прохідній частині списку, червоного такого списку.