Громадяни опозиція, та починайте вже!
Учорашня сесія Ради, серед іншого, дозволила Уряду надати гарантії запозичень, що їх планують взяти у Китаю, задля закупівлі так само китайських товарів, нібито конче необхідних для аграрного виробництва в Україні.
Звісно, що негайно б мали з'явитися фахові коментарі політиків та експертів стосовно економічної доцільності та наслідків такого кроку. Краще аби вони були виголошені до ухвалення рішення, але Уряд не надто розголошував свої наміри. Такого саме аналізу потребує і ратифікація Угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД, проголосована вчора. Проте, вона має радше символічно-політичне, ніж економічне значення.
Наразі ж, мова не про це. У самому тексті "позичальних постанов" є формулювання, яке в чергове виставляє народних депутатів статистами, які голосують за "кота у мішку", не уявляючи достеменно, які саме документи вийдуть у підсумку з Ради. Цими постановами Головному юридичному управлінню парламенту доручається внести редакційні та юридично-технічні правки у кінцеві варіанти документів. Рада і раніше грішила тим, що проголосовані проекти її актів і ті, які зрештою набирали чинності, текстуально відрізнялися, але переважно це справді були редакційні зміни. У цьому ж разі йдеться про можливість змістовних правок. Отже, законодавцем виступає, зрештою. не парламент, а його юридичне управління. Таке "делегування" повноважень могло б бути і підставою для судового позову з боку опозиції. Щоб виборці зрозуміли наскільки похапцем та у не конституційний спосіб діє правляча більшість. Чому б юридичному управлінню не внести свої правки у проект постанови до його голосування?
Втім, опозиції не до того. Місця у списках ділили. Поділили, нарешті. Кампанія стартувала. Теперечки, "громадяни опозиція", будьте ласкаві, зберіть економістів, правозахисників, медиків, інших представників компетентної громадськості і покажіть реальний стан у якому перебуває країна. Це той випадок, коли не гріх і закордонних експертів запросити, щоб влада не твердила, що це усе інсинуації зловорожі. Те, що "не все гаразд у королівстві Україна" видно усім, але зробіть фаховий аналіз за напрямками: від перспективи дефолту до рівня безпритульності, оприлюдніть Генеральну доповідь "Україна 2012" – подіє ліпше за гречку та консерви. У містах-областях теж тре було б це зробити, щоб тамтешнім кандидатам додати змістовного матеріалу для кампанії.
Учора висунуто кандидатів в округах. Це, між іншим, політичний інформаційний привід. Підготуйте першу листівку-презентацію кандидата, "єдінообразную" з логотипом, запропонуйте публічні дебати кандидатам від ПР та "незалежним". Словом, панове, до роботи – інформаційних приводів, сприятливих для опозиції – "греблю гати"! Взяти хоча б учорашній з'їзд ПР.