7 вересня 2012, 14:38

З'ясовано, хто є святим заступником політологів

Свого небесного патрона мають чимало професій. У лікарів це св. Пантиліімон, у моряків – св. Миколай, у військових – св. Георгій, у гендлярів з крамарями – бізнесменів, "по модньому", – св. Параскева П'ятниця, а у митарів-податківців св. Апостол Павло. У тих, хто заробляє на хліб найстародавнішим фахом – св'ята і рівноапостольна Марія Магдалина, але заступається вона лише розкаяних блудниць. Є святий "відповідальний" за інтернет. Це Ісідор Севільський, засновник середньовічного енциклопедизму. Йому мають підносити молитви віруючі програмісти. Мабуть, що і хакери також. Проте, подейкують, що від середньовічних піратів їм у спадок залишився інший святий, чиє ім'я не розголошується. Захисники і любителі тварин, ветеринари, зокрема, моляться святому Франциску Асізькому.

А от у політологів досі немає свого небесного адвоката. Комусь, може видатися доцільним покласти цей обов'язок на ту ж таки св. Марію Магдалину, за сумісництвом, але, що спільного у політологів і, тим паче – у політтехнологів, з підопічними грішницями рівноапостольної жони-мироносиці? Правильно – усі знають, що геть нічого. І чи бачив хтось розкаяного політолога?

Політологам та політтехнологам потрібний свій, ексклюзивний небесний заступник. Тим паче, що політологія цілком серйозно визнана за науковий фах! В Україні є цілий академік Національної Академії Наук за спеціалізацією "політичні науки", незабаром оберуть і другого, купа докторів та кандидатів політичних наук, безліч кафедр політології, які цілком серйозно видають дипломи політологів – від Могилянки до Кулька. А небесного заступника у цієї спеціальності немає.

Точніше, не було, бо днями у Манявському скиті я його... зустрів. Звісно, що не самого святого, бо куди ж мені грішному сподобитися такого дива, а меморіальну дошку на його честь. Він бо є засновником монастиря. На рожевому камені вибито напис: "Йов Княгинецький...1520 – 1621. Філософ, політолог, педагог..."

Політолог з сімнадцятого сторіччя, канонізований УПЦ КП, а також УПЦ МП, поза конкурсом посів місце небесного патрона політологів сучасних. Він єдиний "святий політолог" у світі. Пропоную обрати його до усіх політологічних асоціацій почесним членом номер один. Бажаючі політологи-фундаменталісти можуть ставити йому свічки, замовляти молебні, вивішувати його ікону у красних кутках офісів... Можна заснувати фонд його імені, проводити політологічні читання під його святим патронатом. Словом, завдяки креативній меморіальній дошці українські політологи отримали тривкий бренд-інформаційний привід. Такого немає у жодної національної політологічної спільноти у світі.

До речі, сам Йов, що походив з містечка Княгинина, на місці якого Андрій Ревера-Потоцький заснував Станіславів, направду був визначним суспільним мислителем та громадським діячем, а ще він був дуже працьовитим, добре освіченим та шанованим у суспільстві чоловіком. Отож Церква (Промисел Божий), який діяв через скульптора – автора цієї меморіальної дошки не помилилися (зрозуміло, що і не могли помилитися) з "призначенням" св. Йова у "небесні політологи". Така честь виявлена до політологів земних великим авансом.

- Чим на життя заробляєте? – запитав я днями у Станіславові (з 1962-го року – Івано-Франківську) молодого чоловіка, який підсів до мене у кав'ярні "Гармидер", аби розпитати про "політичні перспективи".

- Життя склалося так, що політологую, – відповів він, назвавши місцем роботи одну з іменних партій першої шістки.

- Ви за неї проголосуєте? – здивувався я, бо бачив, що мій співрозмовник добре поінформований та щиро переймається станом країни.

- Ну, звісно ж – ні! – обурився він. – Я проголосую за опозицію, хоча вони й нікчеми (було вжито міцніше слово). У нашому офісі за "роботодавця" ніхто не голосуватиме.

- А диплом у вас за яким фахом? – далі цікавився я.

- Викладач фізкультури та фітнес-тренер. От зароблю грошей на цій виборчій кампанії, позичу ще у родичів та наступного року відкрию тренажерний зал. У Познані. Вже й місце з братом там пригледіли.

Політолог! Він тому знає де вкладати свої гроші і працю, але українським академіком від політології йому не бути. Втім, він цього і не хоче.

Російською цей текст: тут

Нові митні тарифи у США вигідні Україні, здебільшого

Дональд Трамп, радикально збільшивши митні тарифи на імпорт товарів до США, оголосив торговельну війну мало не усьому світу. Він пішов на моментальне зниження рівня споживання середнього американця...

Коли США впали у дитинство, то інший цивілізований світ мусить подорослішати

Учорашня розмова Дональда Трампа з Владіміром Путіним, серед іншого, продемонструвала інфантильний, наївний підхід нинішньої політичної верхівки США до глобальних небезпек, перед якими опинився світ...

Різка зміна зовнішнього і внутрішнього політичних ландшафтів. Чи є підстави для "глибокого занепокоєння"?

Президент Сполучених Штатів, поговоривши телефоном з російським диктатором, припинив його ізоляцію з боку лідерів більшості цивілізованих демократичних країн...

Україна захищає світ

Повномаштабна війна рашистів з Україною з перших днів продемонструвала безпрецедентну стійкість української армії і українського суспільства...

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...