Нова коаліція – ситуативна та безперспективна
Глупої ночі парламент ухвалив Державний бюджет. З чотирьох фракцій правлячої коаліції його підтримали дві. Одностайно "за" проголосувала фракція прем'єр-міністра. Фракція президента, за кількома винятками, так само підтримала цей законопроект. Фракція партії "Самопоміч" загалом утрималася, хоча один голос від неї було подано "за", а один – "проти", що є свідченням триваючої дезінтеграції цієї політичної сили у парламенті.
Фракція партії "Батьківщина" усіма голосами, присутніх у залі депутатів, висловилася проти.
Натомість фракція Радикальної партії, яка офіційно залишила коаліцію, проект Держбюджету одностайно підтримала. Так само, як і група "Партія "Відродження", група "Воля народу" та ряд позафракційних депутатів.
"Проти" також голосували 11 із 43 депутатів "Опозиційного блоку".
Підтримка урядового проекту Державного бюджету є основною ознакою належності до правлячої коаліції. Фактично воно тотожне висловленню вотуму довіри уряду. 263 голоси, подані за цей законопроект, зафіксували утворення нової урядової коаліції, куди тепер увійшли, зокрема, і ті народні депутати, які у попередньому скликанні парламенту належали до антиукраїнської більшості Віктора Януковича.
Такий формат коаліції цілковито не відповідає суспільним настроям. Загрози та небезпеки, які створює для країни Держбюджет – 2016 проявляться буквально на самому початку наступного року і стануть предметом звинувачень та конфліктів серед, тих хто за нього цієї ночі проголосував. Нова більшість не має опори у суспільстві, відтак є тимчасовою, ситуативною та безперспективною. "Вотум довіри" уряду, який висловлений нею голосуванням за проект Держбюджету направду є пасткою. Тепер уряд публічно узалежнив себе від інтересів антиєвропейськи та антиукраїнських – проросійських сил, у такий спосіб наблизивши свою відставку.