13 лютого 2016, 13:26

Громадська Національна Асамблея – зупинити самознищення держави

За чверть сторіччя пострадянської історії України наше суспільство кілька разів являло світові неймовірні явища і події, яких могло б вистачити на добрі 100-200 років для більшості країн західної цивілізації.

Від Студентської революції на граніті до мирного і безкровного проголошення Незалежності, від аж двох безпрецедентних Майданів до волонтерського і добровольчого рухів. Українське суспільство повсякчас, вже у поколіннях, демонструє потужну життєздатність, стверджуючи, тепер вже і кров'ю, найсвітліші ідеали гуманізму і справедливості.

Українська влада – так само у поколіннях – відтворюється у потворному середовищі корупції, невігластва та здирництва. Нетривалі періоди, коли влада намагалася демонструвати ефективність та відповідальність, повсякчас змінюються темними часами її мародерства та зневаги до громадян. Навіть під час справжньої війни.

Катарсис неминучий. Наявна – пострадянська модель української державності себе вичерпала. Суперечності між державою і суспільством є непереборними. Закони історії невблаганні – не держава "рихтує" під себе суспільство, а навпаки. В українських умовах трансформацію держави ще досі можливо здійснити у мирний спосіб.

"Третій майдан", ще одна революція – прямий шлях до знищення країни Україна. Це загалом усвідомлюється українським політичним класом. Принаймні його відповідальною, патріотичною частиною.

Вчора лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко та лідер "Антикорупційного руху" Валентин Наливайченко на спільній прес-конференції виклали план перезаснування держави. Його основою є системний процес створення та імплементації нової Конституції України. Саме у наявній суперечливій моделі чинної Конституції, яка закріплює хронічний клінч між президентом і прем'єр-міністром, зберігає радянську систему територіальної організації влади та мафіозну правоохоронну систему, автори плану вбачають одну з докорінних вад державного ладу.

Ю. Тимошенко та В. Наливайченко закликали фахових правознавців, сумлінних політиків та лідерів громадської думки об'єднатися у Громадську Національну Асамблею для розробки інноваційного тексту Основного Закону.

Розроблений Асамблеєю, проект Конституції має бути винесеним на всенародне обговорення. Тоді, після доопрацювання за його результатами, Конституція має бути ухваленою Референдумом, що його пропонується провести одночасно із позачерговими виборами парламенту. При цьому, автори Плану закликають підтримувати на виборах лише ті політичні сили, які візьмуть на себе публічне зобов'язання проголосувати у новому парламенті за підтриману Референдумом Конституцію.

Роль Асамблеї не буде вичерпано лише розробкою проекту основного закону. На неї також пропонується покласти місію підготовки національної стратегії розвитку України – від економіки в умовах шостого укладу до нових соціальних практик.

Асамблея має стати інтегральним середовищем продукування інноваційних, проривних ідей і технологій суспільного розвитку. Так само вона виступить засобом відвернення хаосу, яким загрожує самознищення (корупційне самопоїдання) чинної наразі влади.

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...