23 серпня 2023, 11:58

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь

Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди.

Літописи згадують Білу Русь, Червону Русь і Чорну Русь. Проте в історичних документах ніколи не згадується Московська Русь. Бо такої не було.

Україна успадкувала від Руси християнство, зокрема, монастирі – центри виготовлення книжок, храми, мову і писемність, вічеву демократію. Козацькі ради – прямі спадкоємці інституту міського віча. Топонім "Україна" згадано вперше у Київському літописі під 1187 роком. Від Руси в нас Державний герб і гривня.

Галицько-Волинське Королівство

Прямий спадкоємець Руси – її частина. Наданий Папою статус Королівства символічно вперше приєднав ці українські землі до "глобального Заходу".

Велике Князівство Литовське і Річ Посполита

ВКЛ ми перед усім завдячуємо звільненню від Орди – битва на Синіх Водах, 1362 року. Потужного імпульсу суспільному розвитку в українських землях надало запровадження для багатьох українських міст Магдебурзького права. Виник цеховий устрій, пішли у гору ремісниче виробництво і торгівля, було запроваджено незалежний суд. За Статутом Литовськи в Україні судили до початку XIX ст. Містами керували виборні війти і радники – магістрати. Магдебургію також отримали Смоленськ, Брянськ, Стародуб та інші нині російські міста, які входили до ВКЛ.

Січ Запорізька заснована ще у ВКЛ і розвинулася у військову, економічну та політичну інституцію в складній державно-правовій системі Речі Посполитої. Нащадок її засновника князя Дмитра Вишневецького з позивним Байда – князь Михайло Вишневецький був обраний королем Речі Посполитої.

Києво-Могилянський колегіум, нині Академія, теж родом з Речі Посполитої...

Козацька держава

Від гетьмана Богдана Хмельницького до гетьмана і князя Івана Мазепи перед усім стала генератором української ідентичності. У своїх документах гетьмани не раз посилалися на те, що вони є правонаступниками Руси. Російський царат довго не наважуваввся ліквідувати Гетьманат і Січ, розуміючи, як окремішність української ідентичності так і військову вправність українців.

Добі Гетьманщини ми завдячуємо унікальним пам'яткам українського бароко – не лише архітектури, але і живопису, музики, образотворчого мистецтво та художнього слова.

Російська Імперія

Перед усім українці є її співтворцями – від Симеона Полоцького, Димитрія Ростовського, Стефана Яворського, Феофана Прокоповича до Олексія і Кирила Розумовських, Олександра Безбородька, Миколи Гоголя, Івана Паскевича...

Українська промисловість, наука, мистецтво, література, театр розвивалися в РІ. Часто всупереч заборонам і переслідуванням, але розвивалися. Хіба дарма з семи учбових округів Імперії, три знаходились в Україні – Київський, Одеський, Харківський і три ж у Росії – Санкт-Петербрузський, Московський, Казанський? Сьомий – Варшавський...

Австро-Угорська Імперія – коронний край Королівство Галичини і Володимерії та коронний край Герцогство Буковина

Звісно тут все інакше – українську мову, газети, книгодрукування, театр... ніколи не забороняли. Українці, включно з селянами, були представлені у імперському і регіональних парламентах, діяли Українська Греко-Католицька Церква, Наукове товарство ім. Тараса Шевченка, жіночі та дитячо-юнацькі організації, ефективно працювало самоврядування – у селах та містах.

Західноукраїнська Народна Республіка постала на громадянському ґрунті, що виник у суспільно-політичних умовах Австро-Угорської Імперії.

Не викликає сумнівів внесок в ідею державності України таких короткоживучих утворень як УНР, Гетьманат та Директорія УНР 1917 – 1921 років.

Мало хто знає, що і по цей час діючу Академію Наук України заснував гетьман Павло Скоропадський. Коли Україну окупували тогочасні рашисти-більшовики, то вони її не перезасновували – руки не дійшли. Державний Герб і гривня у нас від Руси "за посередництва" УНР. Гімн і Прапор – від неї ж.

СРСР – УРСР

Ми – так само відповідальні за утворення Радянського Союзу у 1922 році, як і за Російську Імперію. Без України не було не можливості, ні сенсу його існування. Більшовикам були потрібні українське зерно, метали, а головне – люди – робоча сила, гарматне м'ясо, мізки, а також – залізниці, порти, плацдарм для захоплення Європи. Чимала частина наших земляків відповідальна за Голодомор.

Зараз українці і люди родом з України служать в армії, державному апараті, ЗМІ рашистів.

Водночас в УРСР об'єдналася цілковита більшість українських етнічних земель, Україна стала членом-засновником ООН, в нас розвивалися освіта, наука, виробництво, культура, спорт...УРСР була визначальною країною для СРСР в економіці, війську, технологіях, агросекторі, енергетиці...

Саме вихід України з СРСР поклав край його існуванню.

Ця екзистенційна війна є, зокрема, помстою рашистів. Вони не приховують, що цього разу мають на меті фізичне знищення або цілковиту асиміляцію українців.

Маючи уявлення про те, на які історичні пласти спирається сьогодні Українська Держава, ми краще розумітимемо за що б'ється наша армія та народ і чому та чого прагне ворог.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...

Щодо Української доктрини

Виступаючи у Верховній Раді в День Конституції, Володимир Зеленський закликав провести широке обговорення доктрини повоєнного розвитку України...