Результат Януковича гірше попереднього. Добкін – молодець. І Кернес з ним
Хоча у відносному вимірі Регіони набрали більше, ніж на минулих виборах (34,5 проти 32,9%), за абсолютними показниками за ПР цього разу проголосувало менше виборців, ніж минулого. Так, на виборах 2006 року Януковича підтримали 8148745 людей, а цього разу – лише 8003491... тобто на менше
Партія Регіонів втратила в своїх базових областях. На Донеччині за неї проголосували на 130 тисяч менше, ніж торік, на Харківщині (слава Добкіну та Гепі!) – на 106577, а на Луганщині ПР втратила понад 7000 душ. В Криму регоінали недорахувалися...
Зате ПР дещо підросла в Центральній Україні: до БЮТу їй, зрозуміло, далеко, але Сумщина, Чернігівщина, Кіровоградщина, Житомирщина, Київщина, Черкащина, Хмельниччина додали Януковичу в середньому по близько 20000 голосів кожна, а Вінничина так і взагалі – 30 тисяч. Майже на 34 тисячі зросла підтримка ПР в Київі. Хтось каже, що це тому, що багато донецьких переїхало до столиці, а от в центральний штаб БЮТ із окремих районів рапортували, ніби від Черновецького обдзвонювали "пайовиків", питали, чи з'їдено вже мерську гречку, й повідомляли, що Леонід Михайлович взагалі-то за Регіони.
А от Блок Юлії Тимошенко збільшив кількість виборців більше, ніж на півтора мільйона. Зростання зафіксовано в усіх регіонах, за винятком Севастополя та Криму – недарма ж там протягом кількох днів крутили бюлетенями немов циган сонцем. Рекордний приріст дали галицькі області: Львівщина – 250 тисяч, Івано-Франківщина – 155 тисяч, Тернопільщина – 110 тисяч. В Центральній Україні до попереднього результату найбільше додала Вінниччина: +114 тисяч голосів.
Зростання в межах 50000 зафіксоване практично в усіх центрально- та північноукраїнських областях.
Але, напевно, найприємнішою для БЮТ виявилась позитивна динаміка в східних та південних регіонах. Так, на Дніпропетровщині до Тимошенко додалось понад 70 тисяч людей, на Донеччині – 31605, майже 30000 на Одещині, та 25 тисяч – на Запоріжжі. Причому такого результату було досягнуто не лише завдяки перетоку виборців від НУНС. Президентський блок також заручився дещо вищою, ніж торік, ніж торік підтримкою виборів на Донеччині та Дніпропетровщині. Найбільше – на 20 тисяч голосів – підтримка НУНС зросла на Харківщині. Отож, цей східний регіон додав (щодо 2006) гіпотетичній коаліції БЮТ-НУНС – близько 50 тисяч виборців, і натомість зменшив підтримку Януковича на 106 тисяч голосів. Зважаючи навіть на те, що комуністи тут набрали на 42 тисячі більше, за демократично-червоно-біло-помаранчеву коаліцію слід дякувати харківському голові Добкіну. Йому є про шо турбуватися: донецькі пацани, напевно, конкретно злі. От через таких і втрачають владу.
Нарешті, я проаналізував кількісні – як на сьогодні – параметри біло-синього та демократичного ("помаранчевого") електоратів. До першої групи я об'єднав ПР та КПУ, до другої – БЮТ та НУНС, залишивши за цією системою координат Блок Литвина та СПУ. Виходить, що наразі виборців БЮТ та НУНС на 1 мільйон 192 тисячі більше загального електорату ПР та КПУ, причому їхнє зростання щодо 2006 року становить 1 мільйон 272 тисячі, а приріст ПР та КПУ склав лише 181 тисячу, і то лише тому, що добре попрацювали комуністи. За них цього разу проголосувало на 326 тисяч більше, ніж попереднього.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.