6 грудня 2007, 17:56

"Хрещатик", "Вечірній Київ", "Столиця", ТРК "Київ" обкрадають міську громаду. Свобода слова тут ні до чого

Нарешті Довгий згадав, що газети "Хрещатик", "Вечірній Київ" та "Столиця" – власність територіальної громади Києва... Він навіть згадав, що "Вечірній Київ" – бренд, який має багаторічну історію... Так, в цьому виданні колись друкувався Сосюра, а Рильський навіть колонку ввів. Ще задовго до того, як на білий світ з'явилися Черновецький та Довгий, та Джангіров з Бектурсуновим, яким віддали на поталу це видання.

Втім, команда Черновецького, очевидно, страждає на збочене уявлення про власність міської громади. Страждає не в сенсі "мучається", а в сенсі "хворіє". І стосується це не лише земельних питань. Група Черновецького низку комунальних ЗМІ привласнила для потреб власного піару, для тупої і примітивної пропаганди. Судячи за найсвіжішим опитуванням "Демініціатив", цю зграю підтримує лише 13% громади, що не заважає їй в комунальних ЗМІ повністю нехтувати думкою решти – 87%.

Так, сьогодні мало яка газета може похвалитися об'єктивністю. Цей недолік українського медіа-ринку ще якось можна не те щоб сприйняти, але зрозуміти, коли йдеться про приватну власність. Інша річ – це державні чи комунальні ЗМІ, які утримуються коштом держбюджету чи місцевих громад. Черновецький лише збирається передати столичний медіа-холдинг в "надійні приватні руки", а поводиться там вже так, ніби у власному "Правексі".

В Києві, принаймні, важко знайти більш тенденційні видання, ніж ті, на яких присіла група Казбека Бектурсунова. Нестримне вихваляння місцевої влади та знущання над опозицією, відверта брехня та цинічне перекручування фактів – ось неповний перелік чеснот цієї групи.

Ось як – і тільки так – там пишуть про мера та його команду.

"Леонід Черновецький упевнено утримує найвищий рейтинг серед усіх можливих кандидатів в мери Києва", "Хрещатик", 14 листопада. Ідентична замітка – в "Вечірці", відверта брехня, до речі.

"Кільчицька – жіноче обличчя нашої команди", "Хрещатик", 9 листопада.

"Приміщення книжкового магазину залишили в комунальній власності", "Хрещатик", 9 листопада. Виявляється, книгарню "Знання", яку відстоювали від влади всім миром, врятував Довгий. "Вечірній Київ" 9 листопада так і стверджує: "Олесь Довгий залишив киянам "Знання".

"Черновецький: "Тарифи в Києві нижчі, ніж у 23 інших областях України. "Вечірка", 6 листопада, "Хрещатик", 5 листопада – для чого кілька газет якщо пишуть одне і те ж, одними і тими ж словами?

"Київрада не залишила киян у біді. На сесії приймали соціальні рішення", "Хрещатик", 2 листопада.

"Мер довів голів райадміністрацій до безсоння", "Хрещатик", 25 жовтня.

А ось як, і тільки так – про опозицію.

"Пилипишин загубився між двома стільцями", "Хрещатик", 14 листопада.

"Політики вкотре продемонстрували як не можуть працювати" (про Тимошенко у Верховній Раді, 9 листопада)

Віталій Кличко помилився пільгами, "Вечірній Київ, 9 листопада.

Колишній кадебіст, а нині бютівець встановив у районі спецрежим.

БЮТ частково відмовився від сміття (нейтральний заголовок, якщо не брати до уваги, що "сміття" – це Поживанов)

"Луценко подався в біга. Він не наважився позмагатися з мером на стадіоні", "Вечірка"", 6 листопада.

Луценко не добіг до Чернівецького, "Хрещатик", 5 листопада.

"Єдине, що може здати Луценко – це аналізи", "Вечірка", 25 жовтня.

"Боксер-важковаговик хоче забудувати весь Київ", "Хрещатик", 2 листопада.

"Експерти знайшли на Говерлі Тимошенко", про нібито причетність Тимошенко до паплюження державних символів

Радника мера пана Бектурсунов сьогодні "констатував, що багато наших депутатів у своєму культурному і суспільному розвитку залишилися у минулому столітті", і йому очевидно, "як вони розглядають ЗМІ винятково як обслуговування своїх вузькополітичних інтересів".

Я не питатиму у Казбека, якому з минулих століть відповідає культурний, соціальний та інтелектуальний розвиток пана Черновецького. Я не питатиму і про те, чиї вузькополітичні інтереси обслуговують "Хрещатик" та "Вечірній Київ". Не повилазило, і так бачу. Я не питатиму, де знайти киян, крім кабінетів мерії, яким "полюбилися" ці непрофесійні, пропагандистсько-недолугі та глибоко провінційні столичні видання рівня хацапетівської районки.

Я хочу спитати, якщо це – власність громади, то чому в цих виданнях не видно думки тих 27% киян, у яких перебування Чернівецького на посаді викликає почуття "ганьби", чи 10%, які відчувають "злість". Чому не чути тих 22%, які за Кличка, 13% за Луценка, 10% – за Омельченка. Де віддзеркалення думки тієї половини громади, яка виступає за негайні перевибори мера?

Чому врешті-решт громада має фінансувати цілий розворот! в Хрещатику із вітаннями підлабузників з нагоди народження у Черновецького онука, або чому громада має витрачати шпальти на привітання Довгого з днем народження?!

"Хрещатик", "Вечірній Київ", "Столиця", ТРК "Київ" обкрадають міську громаду: вони беруть бюджетні гроші, тобто гроші всієї громади, і витрачають їх на особисті потреби Черновецького та його команди, яку підтримує лише одна восьма цієї громади.

Не бідні, хай куплять або створять собі газету за гроші "Правексу" й друкують у кожному числі по кілька фотографій Чернівецького, стенограми – тільки не відредаговані – його геніальних виступів на телебаченні та перед іншими аудиторіями.

А от до свободи слова ця історія не має жодного стосунку. В комунальних київських ЗМІ, справедливості ради треба сказати, її не було і за Омельченка. Паростки цієї свободи там з'явилися у нетривалий період міжвладдя (весна-літо 2006), але швидко були знищені Черновецьким та його радниками з питань свободи слова.



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...