Партія Регіонів – партія хамелеонів. Але як євроатлантист дякую Януковичу, що саме ВІН! узаконив рух України до НАТО!
Регіонали блокують трибуну ВР за те, що Яценюк виконує закон, за який позаминулого скликання практично в повному складі голосувала фракція Партії Регіонів!
Ось довідка для всіх виборців і невиборців Януковича про те, що він зробив для просування України до НАТО. І тут не можна не погодитись з Анатолієм Гриценком, який будучи мінстром оборони, визнав, що Янукович для євроінтеграції зробив більше, ніж його помаранчеві попередники. Свята правда!
Фракція Партії регіонів практично одностайно ще в 2003 році проголосувала за вступ України до НАТО, закріпивши цю мету держави в Законі про основи національної безпеки. В цьому законі, у статті 8 зазначено, що "основним напрямком державної політики є набуття повноправної участі України в Організації північноаталантичного договору", тобто в НАТО (http://www.nbuv.gov.ua/law/03_nbu.html). За набуття повноправного членства проголосувала абсолютна більшість (понад 90%) депутатів Партії регіонів (http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc4_2?id=&pf3516=2062&skl=5)
Ще раніше фракція Партії регіонів підтримала постанову Верховної Ради за результатами парламентських слухань, в якій також було закріплено "курс України на євроатлантичну інтеграцію, кінцевою метою якої є набуття повноправного членства в НАТО" (http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua/publication/content/6665.htm). Цю постанову Партія регіонів також підтримала практично повним складом: (http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc4_2?id=&pf3516=2408&skl=5)
Влітку 2006 року Віктор Янукович підписав Універсал національної єдності, в якому зобов'язався підтримувати "співпрацю з НАТО на основі чинної редакції Закону про основи національної безпеки" (у якому зазначена мета – членство в НАТО), а також "виконання Україною всіх необхідних для вступу процедур" (тобто приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО) (http://www.president.gov.ua/done_img/files/universal0308.html).
Саме Віктор Янукович підписав Цільовий план України з НАТО на 2007 рік (http://www.mfa.gov.ua/mfa/en/publication/content/11960.htm). Цей план виконано, і наступним етапом є саме План дій щодо членства.
У низці інтерв'ю іноземним журналістам Янукович досить регулярно заявляв, що підтримує євроатлантичну інтеграцію. Зокрема, на пряме питання німецької газети "Франкфуртер Альгемайне Цайтунг" про те, чи готовий Янукович підтримати вступ до НАТО, він відповів: "Нашою стратегічною метоє є входження до євроатлантчиного простору". На питання чи означає це членство в НАТО, Янукович відповаів: "Так. Цієї мети ніхто змінювати не хоче" (жовтень 2006 р.) (http://www.inopressa.ru/faz/2006/10/27/14:36:11/yanukovich).
2 березня 2007 р. прем'єр В. Янукович заявив, що він не має наміру проводити референдум по НАТО. "Який референдум? Ніхто не збирається цього робити, тому що мова не йде про вступ у НАТО сьогодні", – сказав він. Єдине, що доцільно на цей час, – проведення інформаційної кампанії для того, щоб роз'яснити населенню, що таке НАТО, тому як сьогодні рівень підтримки населенням ідеї про вступ в Альянс становить усього 15-20%. Янукович також сказав, що раніше інформаційна кампанія проводилася недостатньо інтенсивно – "це був недолік тої політики...Недолік інформації завжди породжує слухи".
Віктор Янукович та його речники неодноразово заявляли, що у нього, як у на той час глави Уряду, не було стратегічних розбіжностей із зовнішньополітичним курсом Президента Ющенка щодо питань євроатлантичної інтеграції, а є лише тактичні відмінності. Див. наприклад (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=63161205&cat_id=38176).
Також, 4 грудня 2006 р., виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, В.Янукович заявив, що в нього "немає розбіжностей із президентом України подо стратегії розвитку нашої держави на найближчі 20-25 років". 23 квітня 2007 р. в інтерв'ю британській газеті "The Sunday Telegraph" В. Янукович заявив: "Я підтримую прозахідний курс" (http://www.uk2watch.com/special/oldtopic47/article.jsp?11472)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.