Як не дивно, а в Україні українською говорять все ще більше, ніж російською. Москва не допрацювала
Відносну більшість громадян України (46,6%) становлять ті, хто в родині спілкується винятково (35,6%) або переважно (11%) українською мовою. Виключно російською (24%), або переважно нею (14%) вдома говорять на загал 38%. Рівною мірою українською та російською в домашніх умовах спілкуються 14% людей.
Соціологи, вивчаючи мовну практику, зазвичай ставлять питання про мову спілкування в родині з огляду на те, що саме в домашніх умовах людина є найбільш вільною в її виборі і найменшою мірою залежить від зовнішніх чинників, таких як домінуюча мова в колективі тощо. Скажімо, На Півдні та Південному Сході значна частина населення є двомовними, які у родині спілкуються переважно російською, але зрідка й українською, а от у спілкуванні на роботі переходять виключно на російську мову.
Такі дані були отримані під час соціологічного опитування, проведеного з 5 по 18 грудня 2007 року Фондом "Демократичні ініціативи" та фірмою "Юкрейніан соцілоджі сервіс".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.