Каховка. Таврійські ігри. Вхід тільки для ''українців''
Сімнадцяті Таврійські ігри стали першими, в яких брали участь винятково українські виконавці. Найбільше радує те, що це не наслідок примхи отця-засновника фестивалю Миколи Баграєва, а заочне рішення глядацької аудиторії каналу М1, серед якої шляхом опитування було виявлено найпопулярніші колективи, і лідерами стали вітчизняні гурти та виконавці.
Все це знаменує, як на мене, певний і дуже важливий етап в розвитку українського шоу-бізнесу, і гріх було б не віддати належне тому ж Баграєву. І не треба єхидствувати в коментарях, мовляв Медведєв вихваляє Баграєва через те, що вони разом працюють з Тимошенко. Просто концепція запущеного шість років тому музичного каналу виявилася революційно-правильною. Замість того, щоб піти навпростець та нашпигувати ефір російським продуктом, власники М1 вирішили ростити разом телеканал і національний шоу-бізнес. Слава Богові, виходить.
Передбачаючи критичні зауваження на адресу М1, зізнаюсь, що мені особисто також хотілося б, щоб на каналі було більше україномовного продукту, але тут багато що залежить і від виконавців. А серед тих із них, хто ледве зіп'явся на ноги, кожний другий Кандиба перевтілюється в Кандибовського, Могила – в Могилевську, і дивно як Повалій, повністю зрікшись україномовного репертуару, не перебила паспорт на Поваляєву (не плутати з письмнницею).
Втім, комплекс селюка чи селючки, який/яка/яке вибилося в люди й окультурилося настільки, що вже цурається україномовної пісні, не позбавляє наших голосистих співгромадян співати, а гламурних та безголосих робити вигляд, що співають, – тією мовою, якою вони хочуть. В Каховці було чимало людей, які своєю творчістю довели, що російськомовність не єдиний шлях до масового глядача...
Наш день (мій, моєї дружини та ще десятків тисяч людей) був 2 травня. То був вечір українсько року, коли на вечірній сцені один за одним працювали Лама, ТІК, "Мед хедз", Тартак, "Друга ріка" та Скрябін. Не прималяючи інших днів та інших виконавців, зазначау, що лише заради цього вечора варто було їхати до Каховки.
Дякую українським виконавцям, які співають російською, бо вони творять український шоу-бізнес в широкому сенсі. Ще глибше дякую тим борцям зі стихією, хто співає українською, і стає тим самим промо-агентом державної мови.
Хай живе наша пісня!