Філарет популярніший за Володимира. Його Патріархат – популярніший за Московський
Найпопулярнішою серед мешканців столиці є УПЦ Київського Патріархату, а Патріарх Філарет користується найвищим рівнем довіри – опитування
Майже 41% киян у відповідь на питання про конфесійну приналежність заявляють, що "вiруть в Бога, але не належать до жодної церкви".
Серед тих мешканців столиці, для кого приналежність до конкретної церкви є актуальною, найбільш популярна Українська Православна Церква Київського Патріархату. Про свою приналежність до неї заявили 18% опитаних.
Наступною за чисельністю є група "нерелігійних", яка становить 15,5%.
Четверту та п'яту позицію – по 7,3% – розділяють ті, хто не може визначитися, релігійний він чи ні, а також вірні тієї Української Православної Церкви, яка зберігає єдність з Московським Патріархатом.
Це – дані з опитування по Києву, проведеного у листопаді 2007 року фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" та компанією "Фонд "Общественное мнение-Украина". Загалом було опинато 4000 киян за вибіркою, що репрезентує доросле населення столиці (старше 18 років).
По півтора відсотка вірних серед киян мають Українська автокефальна православна церква та протестанти, 1% киян належать до Української греко-католицької церкви. По пів-відсотка киян пов'язують себе з Римо-Католицькою Церквою та Посольством Божим Сандея Аделаджі.
З релігійних лідерів найвищою довірою серед киян користується Фiларет, Патріарх Київський та Всiєї України-Руси, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патрiархату: повністю чи скоріше йому довіряють 39,3%.
Володимиру, Митрополиту Київському та Всiєї України, Предстоятелю Української Православної Церкви Московського Патрiархату, повністю чи скоріше довіряють 35,9% киян.
Любомир Гузару, Предстоятелю Української Греко-католицької Церкви, попри те, що до цієї церкви належить лише 1% киян, довіряють 25% мешканців столиці.
Лише 6% киян вважають, що православна Церква в Українi має "бути пiдроздiлом єдиної Росiйської Православної Церкви i знаходитись у пiдпорядкуваннi Московського Патрiархату".
30,7% кажуть, що православна Церква в Українi має бути "нацiональною православною Церквою, пiдпорядкованою власному (тобто, Київському) Патрiархату", а 32,7% припускають, що "в Українi можливе спiвiснування кiлькох православних Церков рiзного пiдпорядкування".
***
У разі, коли в анкеті немає варіанту відповіді, яка дозволяє респонденту зайняти нейтральну позицію щодо тієї чи іншої конфесії, і вибір є обов'язковим, то вже більше половини (50,3%) киян асоціюють себе з Українською Православною Церквою Київського Патріархату, в той час як з її основним конкурентом Українською Православною Церквою (Московського Патріархату) асоціює себе уп'ятеро менше (8,8%) киян. Такі результати було отримано в грудні 2006 року фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним Інститутом соціології. Усього було опитано 1000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва віком від 18 років за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти. Статистична похибка вибірки не перевищує 3.5%.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.