Журналісти часто ловлять на брехні політиків. А Коротков із "Сегодня" сам бреше
Журналісти часто ловлять на брехні політиків. А Коротков із "Сегодня" сам бреше
Журналісти часто ловлять політиків на брехні, чи пересмикуванні фактів, чи надто вільних інтерпретаціях. Політики не мають право ловити на брехні журналістів – цього вимагають закони політкоректності. Для політиків правило "журналіст завжди має рацію" є таким же непорушним, як для працівників сфери послуг імператив "клієнт завжди правий". Я не політик, а політичний технолог, відтак маю дещо ширші можливості, а крім того, за спиною – власний журналістський та редакторський досвід. Тобто, проблему бачу з двох боків.
Політиків – не обговорюю. Їхні кістки вдосталь перемиваються пресою. А от розбором власних недоліків непогрішима преса переймається рідко коли. На жаль, поради професора Преображенського не для мене – я щодня не пізніше ніж до дев'ятої ранку мушу проглядати всі сьогоднішні газети, наклад яких перевищує п'ять тисяч екземплярів. Не можу сказати, що процес цей позбавлений задоволення: першу свою газету я прочитав раніше, ніж "Буквар", і відтоді не уявляю дня без газети. Але досить лірики.
Гонитву за сенсаціями та наліт бульварності навіть у якісних виданнях зрозуміти можна. Але вражають глибина некомпетентності, масштаби брехні, зворотливість у перекручуванні фактів та елементарна лінь розібратися у проблемі.
Хоча, частіше, думаю, брешуть, щоб догодити власнику. Цікаво, якою була мотивація журналістів газети "Сегодня" Дмитра Короткова та Христини Коновалової, за підписом яких у четверговому числі "Ахметовської правди" вийшла замітка "Тимошенко хочет резать и сокращать". Заголовок, як на мою думку колишнього газетяра, є вдалим, хоча припускаю, що його придумав головний редактор Ігор Гужва, і мабуть, не для того, щоб матеріал навіть назвою, а не лише змістом, перегукувався з офіційною оцінкою Партії регіонів, яку дано антикризовому плану Тимошенко.
"В сравнении с президентскими законопроектами, тема за "выход из кризиса должен заплатить народ", в предложениях Леди Ю. выражена еще более четко", – пише дует Дмитра та Христини, і це їхня оцінка, на яку вони мають право. – По крайней мере, это следует из тех. обрывков информации о премьерских прожектах, которые просочились к журналистам (до сих пор весь план так и не обнародован). Поза тим, вже на початку дев'ятої у середу Тимошенко майже півгодини доповідала план журналістам, і якщо станом на глибокий вечір, коли "Сегодня" здається до друку, до її не надто, очевидно, допитливих репортерів "просочились" лише "обрывки", то проблема, очевидно в тому, що Кабмін – на Грушевського, а "Сегодня" – на Борщагівці.
"Кабмін предлагает заморозить зарплаты в госсекторе, пенсии и стипендии на нынешнем уровне, несмотря на любую инфляцию", – стверджує "Сегодня". Ось що на прес-конференції з цього приводу сказала Тимошенко: "Пільги, які є, – зберігаються, всі рівні зарплат і пенсій, які є, – зберігаються. І вони будуть підвищуватися на рівень інфляційних процесів в Україні".
"В пакете, – пишуть нам Христинка з Дмитриком, – слабо представлены меры по поддержке промышленности. Разве что предусмотрено повышение ввозных пошлин на импортные автомобили, что поможет вести бизнес крупным автопроизводителям, которые пердставлены в БЮТ". (Очевидно, вже змінили політичну орієнтацію Порошенко та Святаш). О поддержке металлургии, которая сейчас оказалась на пороге коллапса, речь пока не идет". Неправда номер десять. По-перше, заходи з підтримки металургів на засіданні Уряду розглядалися ще кілька тижнів тому. Тому, правильніше було б сказати, "уже не идет", якби Тимошенко не повідомила вчора, що "дійсно, є проблематика з металургійним і хімічним комплексом. Ми будемо металургійний і хімічний комплекс збирати в четвер, завтра їх всіх, і разом з ними радитись, що потрібно ще зробити для того, щоб підтримати ці ключові експортно-орієнтовані галузі, і будемо приймати всі необхідні рішення".
У ЗМІ прикладів такої "роботи" майстрів пера щодня можна знайти безліч.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.