20 травня 2009, 06:01

Інколи краще жувати, ніж говорити. Про ганьбу німецької політики

"Членство Грузії і України в НАТО, влада яких неодноразово заявляла про прагнення приєднатися до Північноатлантичного альянсу, не посилить, а зменшить безпеку об'єднаної Європи, заявив у понеділок в Калінінграді під час свого дводенного візиту в регіон екс-канцлер ФРН Герхард Шредер. "Необхідно закінчувати з ідеями про вступ Грузії і України в НАТО. Це не посилить, а зменшить безпеку в Європі".

"Коли НАТО проводить маневри в Грузії, де ще зовсім недавно була війна і зрозуміло, хто її розв'язав, то це може бути розцінено як дурість", – зазначив Шредер, назвавши президента Грузії "справжнім авантюристом".

Це повідомлення "РІА-Новості" вчора цитувало УНІАН. Яка на мене, в УНІАНі мали би додати до цієї заяви суттєве уточнення.

Думаю, що державне російське агентство вдалося до свідомої маніпуляції, представивиши Шредера як екс-канцлера Німеччини і не вказавши на його теперішній статус, який на порядок знизив би вагу шредерових слів. Не всі ж бо знають, що незабаром після відставки на пан Шредер знайшов скарб, тобто на нього ніби пролився золотий дощ із Газпрому.

Він не екс-канцлер, а голова ради акціонерів Північного потоку, який росіяни будують на зло Україні. То ж хіба є новиною, що "Газпром" проти членства України в НАТО?



Ось як газовий фрагмент біографії Шредера виглядає в "Вікіпедії".

В декабре 2005, после ухода Шрёдера с поста федерального канцлера ФРГ, было объявлено, что он возглавит комитет акционеров North European Gas Pipeline Company, компании-оператора Северо-Европейского газопровода[3]. Комитет акционеров будет выполнять функции совета директоров, и в его функции входит "принятие всех стратегических решений по всем направлениям деятельности компании".

Принятие им предложенной оплачиваемой должности в консорциуме, где доминирует "Газпром", вызвало критику общества и партий в Германии, негативную реакцию немецкой и зарубежной прессы[4][5][6]. Критики указывали на то, что Шрёдер занял видный пост в компании-операторе СЕГ спустя всего 5 месяцев после того как правительство Шредера договорилось с Россией о строительстве этого газопровода. Лидер Свободной демократической партии Германии (FDP) Гидо Вестервелле обвинил Шрёдера в коррупции, в связи с чем Шрёдер добился судебного решения, запрещающего Вестервелле делать такого рода высказывания, который был обжалован последним[7]; 3 апреля 2006 года Гамбургский земельный суд запретил Вестервелле повторять его обвинения о том, что экс-канцлер был лично заинтересован в проекте СЕГ[8].

Газета "Tagesspiegel" выразила мнение, что Шрёдер назначил досрочные выборы на сентябрь для того, чтобы успеть довести до конца проект СЕГ и обеспечить там себе выгодную должность. И действительно, соглашение о СЕГ было подписано всего за десять дней до выборов.

Кроме того, Шрёдера обвинили в том, что он собирается выступить в качестве прикрытия для легализации российских активов сомнительного происхождения – тем более что примерно в это же время появились сообщения о намерении российских властей привлечь бывшего министра торговли США Дональда Эванса в качестве председателя совета директоров государственной нефтяной компании "Роснефть" перед планируемым размещением её акций среди иностранных инвесторов (последний отказался от предложения).

В середине декабря 2005 вопрос о назначении Шрёдера был вынесен на обсуждение в бундестаге. Представители правящей коалиции потребовали от него представить общественности все подробности соглашения о строительстве СЕГ.

Председатель фракции партии "зелёных" в бундестаге Фриц Кун обвинил Шрёдера в намерении "поддерживать управляемую демократию и ущербное демократическое общество в России".

20 декабря 2005 канцлер Ангела Меркель в интервью газете "Frankfurter Allgemeine Zeitung" заявила, что не была в курсе готовящегося назначения до того, как об этом сообщили СМИ. По её мнению, это решение лежит вне политической сферы, однако оно может создать проблемы в отношениях Германии с Польшей и странами Балтии.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...