29 травня 2009, 08:17

Що хорошого було вчора в теленовинах? Буває і таке

УТ-1 (Новини. 18.00)

Дітей починають вчити як боротися із хабарництвом

У Києві провели вперше антикорупційний урок для десятикласників. Школярів вчили як боротися із хабарництвом. Ідею запозичили у поляків. Вони вже 10 років вчать старшокласників не давати і брати хабарі, бо це погано. З цим, як виявилося, згодні не всі школярі.

Кор.: Сьогодні їх парти стоять у незвичному порядку – вони зсунуті один до одного. Навчають їх сьогодні не літературі або математиці. А як боротися із корупцією.

Демократія в класі показова. Одні проти корупції, інші ж до неї байдужі. У відео сюжетів учням показують, як батьки учня-випускника дають хабар вчителю. Глядачі та їхні батьки такого не роблять. Ці школярі запевняють – хабара ніколи не давали.

Учениця: Ще не той вік і не було такої вагомої мети, щоб давати хабар.



Учням розповіли звідки ті хабарі беруться, торкнулися історії. А ще повідомили – Україна в десятці корупційних країн. Єдина практична порада – не давати хабарів. Все пройшло добре – тішаться організатори уроку. Цю столичну школу (гімназія "Троєщина") вони обрали випадково. Перший анти хабарницький урок може стати й останнім. Міносвіти ще не готовий боротися з корупцією обов'язковими заняттями. Тому розмірковує лише над фатультативом. І скільки житиме проект організатори не знають.

Микола Чугаєвський, експерт з програм впровадження антикорупційних уроків: Хотілося б, щоб він жив якомога менше. Щорб ця проблема була подолана. Але ми є реалісти і цілком зрозуміло, що вирішення проблеми корупції – це питання не одного року в Україні, і не одного десятиліття.

Кор.: На десятиліття боротьби лише 3,5 тисячі підручників. Їх надрукували коштом американців. Більше грошей апологети ідеї поки що не мають.

Діти допомагають даїшникам

Українські даішники почнуть попереджати про візири. Вже за кілька днів на українських дорогах з'явиться табло "Вас знімає візир".

Тим часом у Хмельницькому пішоходів привчають до правильної поведінки на дорозі. Даішникам допомагають діти.

Кор.: Юні інспектори руху (скорочено ЮІР) чатують на неродових пішоходів. У ДАІ області підрахували – кожна третя аварія – у травні.

Юлія Черновська, командир групи ЮІР: надзвичайно цікава реакція людей на даний рейд. Одні казали, що ми дійсно робимо правильно все, що дійсно допомагаємо, що менше аварій буде. А деякі неадекватно реагували. Багто погано чули в свій бік.

Кор.: Юні інспектори контролюють вулиці по 3 години майже щодня. Кажуть, що найчастіше порушують правила їхні однолітки та пенсіонери. В Хмельницькому ДАЇ розповідають – ситуація на дорогах не втішна. Аварій з вини пішоходів навесні побільшало. Даішники та юні інспектроп закликають городян вчитись на чужих помилках та зрештою перечитати правила дорожнього руху, щоб не залишати своє життя на капоті чужого авто.

Телезірки саджають дерева

Не лише прибирати вулиці, а й саджати дерева може бути престижно. Українські телеведучі зранку робили це в Києві у парку Слави. Щоб Київ до Дня міста став ще трохи зеленішим. Телеведучих прийшло більше, ніж заготували рослин. Тому обійшлося без іменних табличок. Всі працювали на спільний результат.

Новий (Репортер. 19.00)

Уперше за 15 років українці почали менше курити.

У 2008 році любителів нікотину поменшало на 7 відсотків.

Такі дані до дня боротьби із тютюнопалінням оприлюднили суспільні організації.

Тут вірять – допомогли надписи на пачках із цигарками про те, що буде рак чи імпотенція. Зупинятися на цьому не планують. Кажуть – тепер замість страшних надписів будуть картинки. Просто і доступно намалюють на цигарках усі загрози, що вони несуть.

Зіграє на руку і підняття акцизів на сигарети і повна заборона реклами тютюну.

Лікарі б'ють на сполох. Кажуть – щороку від паління в Україні помирає 100 тисяч людей.

До антитютюнової кампанії долучилися і зірки шоу-бізнесу та спорту. Цього року проти цигарок агітують Яна Клочкова, Влад Яма, Віталій Козловський, Ані Лорак, Катя Бужинська. Усі запевняють – курити вже не модно. І якщо припинити сьогодні, то можна продовжити собі життя на 3 роки.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...