Хроніка "третьої світової"-3: падіння в Японії на 15%
Світовий ВВП в 2009 р. знизиться на 2,6%. Про це йдеться в новому докладі ООН "Світовий економічний стан і перспективи на 2009 р.". Ще в січні цього року експерти були більш оптимістичні і очікували скорочення світової економіки в 2009 р. на 0,5%. Експерти ООН також прогнозують, що в 2009 р. в країнах СНД ВВП скоротиться на 5,4%. Аналітики вважають, що відновлення світової економіки може розпочатися в 2010 р., але для цього необхідний план її масштабної підтримки.
За прогнозами ООН, в найближчі два роки роботу в світі втратять ще 50 млн. осіб. При цьому експерти ООН не виключають, що у випадку погіршення економічної ситуації згадана цифра може навіть подвоїтися.
Світова економіка буде відновлюватися повільніше, ніж очікувалося, а потужне зростання безробіття може призвести до гуманітарної чи суспільної кризи – Президент Світового банку Роберт Зеллік, інтерв'ю іспанському виданню "El Pais". У свою чергу Комісар ЄС з економіки Хоакін Альмунія заявив, що він бачить дуже слабкі позитивні ознаки глобального економічного підйому.
Міністр фінансів США Тімоті Гейтнер прогнозує дефіцит федерального бюджету США на рівні рекордних 12,9% ВВП в 2009 р.
Минулого тижня в США збанкрутував BankUnited FSB – найбільший з 34 банків, які збанкрутували в США з початку поточного року. Загалом з початку кризи в США збанкрутувало 59 банків. Кількість проблемних банків у США за підсумками І кв. 2009 р. сягнула 305 (у попередньому кварталі було 252).
Німецька газета "Bild" (не все про Луценка) заявила про те, що міністр економіки Німеччини не виключає можливості ліквідації автомобільного концерну Opel.
В Росії, в Республіці Хакасія, 35 співробітників вугледобувної компанії ТОВ "Абаканська гірнича компанія" відмовилися підніматися нагору. Вимагають виплати зарплати. Сам же Президент Росії Дмитро Медвєдєв заявив, що "найвищі посадовці" мають "поумерить языки", говорячи про кризи і її наслідки для країни.
Обсяг експорту з Японії впав у квітні на 39,1% в річному вимірі. За І кв. 2009 р. ВВП Японії впала на 15,2% в річному вимірі.
В Іспанії кількість безробітних перевищила 4 млн. осіб. Це найвищий показник за останні 33 роки. В країні вже більше 1 млн. родин, де ніхто не працює.
Латвія стала рекордсменом падіння цін на нерухомість. За останні 12 місяців вони впали на 36%. Друге місце – емірат ОАЕ Дубаї – падіння цін на 32%, далі йдуть Сінгапур (-23,8%), США (-16,9%), Великобританія (-16,5%).
Куба оголосила про намір розпочати з наступного місяця режим жорсткої економії. Мета – знизити вплив на економіку країни фінансової кризи і зменшити енергоспоживання. Хоча деталі ще не повідомляються, але є інформація, що обмеження можуть стосуватися користування кондиціонерами і може бути запропонований скорочений робочий день на підприємствах.