10 червня 2009, 02:32

З прочитаного. Емігрант Кисельов про те, що його тут, у нас, дратує.

Інколи я читаю російську пресу. Щоденні видання переглядаю в Інтернеті, а щомісяця купую "Esquire", а також GQ.

"Esquire" – це видання для тих, хто вміє читати. GQ – трохи простіше. Якщо когось цікавить хроніка гламурного, приємного, але пустосвітського життя Рубльовки, літери знати необов'язково – там безліч красивих, просто казкових фото. Але є й блок для читачів: традиційні інтерв'ю, в яких у розмовах з зірками Ксенія Собчак розкривається із кращої своєї сторони, в Україні майже нікому не відомої, а також чимала група колумністів із золотими перами. Серед них – Євген Кисельов, який вже близько року живе в Києві і який нещодавно просто блискуче написав про "двойной стандарт, с которым подходят ко всему происходящему на Украине наши российские политики, журналисты, пользователи интернета".

Сподіваюсь, пан Кисельов та редакція GQ вибачать мені розлоге цитування...



"Жить на Украине непросто, – пише Кисельов, який ще не засвоїв спеціфіку деяких прийменників в українській російській. – Все-таки ощущаешь себя иностранцем, хоть и улицах Киева чаще звучит русская речь, чем украинская. Другая культура, другая ментальность, другой ритм жизни, другая система ценностей. Есть вещи, которые раздражают.

Но гораздо больше раздражает другое: двойной стандарт, с которым подходят ко всему происходящему на Украине наши российские политики, журналисты, пользователи интернета.

Если русский говорит по-русски – это значит всего лишь то, что он говорит на родном языке. Если украинец говорит на родном языке – это значит, что он националист и русофоб.

Если русские протестуют против сноса памятника советскому солдату в Таллине – они протестуют против попыток пересмотреть итоги Второй мировой войны. Если украинцы хотят поставить памятник жертвам Голодомора – они хотят злостным образом переписать нашу общую историю.

Если русские граждане митингуют в Крыму – они отстаивают свои интересы. Если в Киеве митингуют сторонники вступления Украины в НАТО – они отрабатывают американские деньги.

Если президент России отправляется на встречу с президентом США- он налаживает отношения между двумя странами. Если президент Украины едет в Вашингтон для встречи со своим американским коллегой – понятное дело, как говорится, к бабке ходить не надо: полетел на поклон, за инструкциями.

Если русский говорит: "Слава России!" – он настоящий патриот. Если украинец говорит: "Слава Украине!" – он бандеровец недобитый.

Когда самым великим украинцем пытаются выбрать Бандеру – это свидетельство того, что украинское общественное сознание отравлено крайним национализмом.

Когда же самым главным именем в истории России пытаются выбрать имя Сталина – это значит, люди пытаются по-новому взглянуть на роль советского вождя в истории XX века, отдать должное его выдающимся менеджерским и геополитическим талантам, благодаря которым страна победила в великой войне и т. д. и т. п.

Когда русские начинают без гнева и пристрастия рассказывать о прежних врагах революции вроде адмирала Колчака или с почестями хоронят в Москве прах генерала Деникина – они восстанавливают историческую справедливость, возвращают доброе имя патриотам России, любившим ее по-своему.

Когда же украинцы очищают от многочисленных слоев старой советской пропагандистской краски фигуры того же самого времени вроде гетмана Скоропадского или Симона Петлюры – они занимаются ревизией истории в антироссийских целях.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...