Що таке Конституція? Це – лише рулон паперу, яким підтиратимуться регіонали? Жорсткувато, але приємно
Регіонали хочуть змінити порядок утворення коаліції у парламенті, повідомляє УП. Відповідний проект змін до статті 61 закону про регламент Верховної Ради зареєстрували депутати від Партії регіонів Валерій Бондик і Володимир Демидко.
Згідно з законопроектом, коаліція – це "об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради".
З тексту закону пропонується вилучити норму про те, що коаліція формується депутатськими фракціями.
***
Конституція чітко передбачає, що коаліція формується фракціями. Більше того, для особливо тугодумних Конституційний суд зробив відповідне роз'яснення.
***
Янукович хоче скочити на ті ж самі граблі, якими його долбануло по лобі в 2007 році, коли ПР всупереч зафіксованому в Конституції коаліційному принципу формування коаліції заходилася набивати її окремими депутатськими тушами. Янукович не змінився?
***
Думаю, поки що регіонали намагаються нажахати НУНС, спонукати його до більшої сговірливості. Тому Бондик та Демидко вносять антиконституційну поправку поки що для переляку...
***
Все це означає, що ПР має великі складнощі із формуванням коаліції та починає готувати себе саму й громадскісьть для неконституційного захоплення влади.
***
Сформувати Уряд через поправки Бондика-Демидка – все одно, з точки зору права, що занести Азарова в Кабмін на щитах внутрішніх військ.
***
Литвин готовий підтримати антиконституційні дії регіоналів, бо якщо не буде коаліції – йому в політичну трупарню до Мороза
Спікер Володимир Литвин оголосить про створення коаліції як тільки з'явиться 226 підписів депутатів, які в неї увійдуть.
Про це він сказав в інтерв'ю 5 каналу.
"Моя позиція задекларована давно і неодноразово. Я її виголошую ще раз: для мене ключове 226 підписів. Буде 226 підписів за те, що люди бажають взяти на себе відповідальність назватися коаліцією – я зроблю відповідні оголошення", – наголосив спікер.
***
Дякую коменаторам за роботу – важливу додаткову інформацію.
67viktor _ 03.03.2010 22:27
ч.6 ст. 83 Конституції України: "У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України"
Регламент ВР: Ст.59 ч.2 "Народний депутат може входити до складу лише депутатської фракції політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої його обрано.
bajchyk _ 03.03.2010 22:27
Решение Конституцонного суда: "В аспекті порушеного у конституційному поданні питання словосполучення "коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України", що міститься у частинах шостій, сьомій, дев'ятій статті 83 Конституції України (254к/96-ВР), слід розуміти як сформоване на встановлених Конституцією України (254к/96-ВР) та Регламентом Верховної Ради України засадах об'єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких становить більшість від конституційного складу Верховної Ради України, які (депутатські фракції) на основі узгодження політичних позицій погодились на спільну парламентську діяльність."
Т.е. формирование коалиции депутатских фракций должно осуществляться только по решению большинства депутатов каждой фракции. А 226 – это минимальная сумма депутатов, входящих в фракции коалиции и никаких "пидписив"!!!
***
Добраніч. А кому не спиться – отут о можете ще і Коробову почитати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.