Зміна влади як наслідок світової кризи: з семінару ЄНП
Парадокс, як для нас, але свій виступ на семінарі менеджерів виборчих кампаній Європейської народної партії представник угорського ФІДЕСу розпочав із вибачень за підозрілий результат цієї партії на квітневих виборах до парламенту. "Завинила" вона тим, що продемонструвала незвично, як для європейської демократії, високий результат: 68% місць в парламенті.
Втім, ФІДЕС не "Единая Росия", чистота її кампанії не залишає сумнівів. Угорщина зазнала великих втрат від світової економічної кризи, що й стало причиною потужної поразки правлячих донедавна соціалістів.
Саме криза стала найвагомішим чинником зміни розстановки політичних сил в тих країнах, чиї внутрішні кампанії аналізувалися на семінарі. Значною мірою через кризу позбулися влади британські лейбористи.
Меркель щойно програла вибори в найбільшій федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія, що позбавило урядову коаліцію більшості у Бундесраті, верхній палаті німецького парламенту.
Наближаються вибори в Нідерландах та Латвії, де причетні до влади партії так само ризикують зазнати поразки.
Відтак, Україна цього року стала не винятком, а радше правилом. Унікальність же наша полягає в іншому: в жодній із зазначених країн зміна влади не має за наслідок зміну стратегічного курсу держави.