3 вересня 2010, 14:39

Удоди ''Русского мира''. Табачник ведет бой за ''Правду русскую''

Вже не одна людина розповідала мені про епатажну промову, яку виголосив Дмитро Табачник перед Патріархом Кирилом.

На прийомі в готелі "Київ", що його пан Гундяєв влаштував із властивим йому новоруським розмахом, обговорювали перспективи побудови в Україні "Русского мира". На роль головного архітектора нібито зголосився Дмитро Табачник, не подумавши очевидно, хто такий Янукович при подібному розкладі. Очевидно, Дмитра Володимировича знову підводить набута ним ще в часи роботи з Кучмою властивість лізти поперед батька в пекло та приймати президентів на роботу до власної адміністрації.

Втім, ця вада Табачника – то вже клопіт його теперішнього шефа. Хто з них швидше добіжить до Москви, хай вони між собою розбираються.

Чесно кажучи, не знаю достеменно, що саме сказав Табачник Гундяєву, але "Русский мир" він таки будує – судячи, зокрема, і за фактами, наведеними в публікаціях "Української правди" про нову редакцію підручника з історії для п'ятого класу.



Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод спростував було думку про причетність МОН до переписування підручників, але автор самого підручника "Текст належить авторам, і вони через 5 років, з урахуванням останніх подій та зауважень, які надійшли за період апробації, сіли і доопрацювали підручники", – наголосив Олександр Удод.

Табачник так само не кліпнувши оком сказав, ніби "автори підручників публічно заявили, що міністерство не рекомендувало їм жодних цензурних та інших правок".

Однак брехню пана Удода з "Русского мира" Табачника спростував автор підручника Віктор Мисан, який розповів, що МОН вперше за 15! років давав йому вказівки, що має бути в підручниках, а саме – вимагав прикрасити образ Росії.

Очевидно, це лише косметичні правки, які керівництво Міносвіти внесло поспіхом до початку навчального процесу, а майбутній рік, будьте певні, Табачник спотворить історію України вже як слід. Як написала сьогодні газета "2000", "передовой стрелецкий батальон Дмитрия Табачника ведет бой за "Правду русскую".

В цьому пану Табачнику, як зізналася Ганна Герман, допомагає сам Янукович. Йдеться про нормальну командну роботу з розбудови "Русского мира". Ганна Миколаївна рішуче розвіяла підозри газети "Сегодня" про те, що в цій команді бандерівці мають свого агента: То, что мы с Дмитрием Табачником часто полемизируем, вовсе не значит, что мы не сотрудничаем. Мы ведем диалог, иногда спорим, но это доброжелательная полемика, и мы часто находим общий выход из ситуации. Я ни с кем не враждую в нашей команде. То, что я, порой, высказываю отличные от других взгляды, объясняется тем, что я из западного региона, из другой среды. Но это к лучшему: мы – команда президента всей Украины. Правильно, чтобы президент слышал мнения людей из разных регионов и находил золотую середину.

Отож, як кажуть, "милые бранятся, только тешатся"

PS1

Підсумки діяльності Табачника підбив у найсвіжішому числі "Український тиждень": "За півроку перебування Табачника на посаді міністра... в українські школи повернулися корупційні схеми, вища школа пережила хаотичну вступну кампанію, викладання історії послідовно спрямовується в русло російсько-радянської історіографії".

PS2

В чому можна погодитися з Табачником, так це лише в тому, що нам слід відходити від "пораженческого преподвания истории". Про це він говорив в студії прес-центру газети "2000" – звіт оприлюднено в свіжому числі цього "українофільського" видання.

Однак, проголосивши ревізію шкільної програми з історії, Табачник, очевидно, існуючі підручники читав вкрай неуважно.

"Сначала, – каже Табачник, – были великие киевские князья, потом неизвестно куда они раз – и исчезли. Пришли монголы, их разгромили, и с 13 по 17 века, пока не появился Богдан Хмельницький – 400 лет темной истории. А в это время, – відкриває Америку Табачник – была роздана одна из самих великих европейских конституций – Статут Великого княжества Литовского, написання на древнерусском языке.

Не думаю, що Табачник не розуміє різниці між конституцією та зводом законів чи кодексом. Він перекручує навмисне, аби в наступних реченнях девальвувати історичну роль Конституції Орлика. А Пилип Орлик йому не подобається, бо він соратник Мазепи. А Мазепа – анафема, бо не хотів будувати "Русский мир".

Ось переді мною підручник "Історії України" за 7 клас, щойно отриманий донькою. Табачник нагадити в ньому ще не встиг: книжку видано 2007 року.

П ята частина підручника присвячена Великому князівству Литовському. Воно характеризується як Литовсько-Руська держава, яка започаткувала на українських землях західну систему адміністративного устрою, європейську військову організацію".

До речі, концепція підручника щодо нашої історії ближча до традиційної радянської, ніж до Грушевського. В ньому немає маячні про єдину давньоруську народність, але давню нашу державу не названо Україною". Автор оперує такими назвами як "Київська Русь", русичі, древні руські міста тощо. "Україна" поширюється лише в розділі про Велик князівство Литовське. Щоправда, тодішня Московщина називається не Росією, а Московською державою – як її в ті часи знали в усьому доступному для неї світі. Приділено їй пару сторінок, і очевидно, підручник для 7-го класу приречений, бо це все ж таки "Історія України", а не "История русского мира".

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...