''Новая газета'' не захотіла будувати ''нову країну''. Нема більше такої газети
Ще вчора з аудиторією офіційно попрощалася "Новая газета". Смерть була цілком передбачуваною: протягом кількох місяців це видання щотижня дивувало своєю сміливістю й кричущою невідповідністю сервільній інформаційній політиці медіа-холдингу, до якої вона входить. Нарешті, гільйотина "нової країни" впала на шию Олега Нипадимки.
Мені нема чого додати до прощального слова головного редактора "Новой". Фраза "Подальше от власти, поближе к читателям" никогда не была пустым звуком. Время такое настало, когда газета должна прислуживать, а журналист лизать задницы".
Вслід за "Новою" в холдінгу "Главред-медіа" готуються провести в останню путь і журнал "Главред", так само не помічений біля головної "задниці" країни. "В медіа та експертному середовищі активно ходять чутки, що невдовзі буде закрито журнал "Главред", - написав в блозі на "Телекритиці" Павло Булгак, член ревізійної комісії Київської незалежної медіа-профспілки . – Журнал який виходить українською мовою і теж як і "Новая" має мужність критикувати владу. Зате такі відверто сервільні до нинішньої влади видання холдингу, як "Профіль" і "Известия" живуть і здраствують..."
Звичайно, що влада зазвичай закриття норовливих видань спише на власників, які, звичайно ж, від влади у нас незалежні.
Зрозуміло, що власники скажуть, що всі пояснення дасть топ-менеджмент.
Ясно, что топ-менеджемент вправно обґрунтує економічний характер рішення про закриття "Новой газеты" та журналу "Главред".
Але очевидно, що сервільні "Известия" навряд чи мають кращий баланс, ніж гостра на перо "Новая", навряд чи безпроблемний для власника "Профіль" прибутковшіий чи менш збитковий, ніж поведений на якихось принципах та стандартах "Главред".
Кого закривати? Це не алгебра, а проста арифметика. Особливо, коли в тебе забирають "Буковель", і ця курортна перлина – найдешевше, що в тебе взагалі можна відтяти.
Тому, як на мене, рішення про закриття "Новой" та дискусія про ліквідацію "Главреда" – чиста політика, це ще одне свідчення серйозних проблем зі свободою слова в Україні. Словом, пишіть Януковичу, там щойно виповзла на роботу Ганна Герман, і вже навіть перекинулася з шефом парою слів про ситуацію в інформаційній сфері. Хоча про таку дрібницю як "Новая газета" навряд чи говорили. Нема газети – нема й проблеми.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.