Гоголь спалив другий том ''Мертвих душ''. У Януковича написали третій...
Кілька місяців тому подарували мені книжку "Мертвые души". Автор не Гоголь, але написано не менш цікаво та захоплююче. Добродії-росіяни Любарєв, Бузін та Кинєв систематизували весь досвід, накопичений на безкраїх просторах Росії-матінки, частково України-неньки (Олександр Кинєв мав "щастя" спостерігати за перебігом президентських виборів 2004 року на Донеччині). Книгу видало московське PR-агентство "Нікколо М", і, кажуть, мало через це великі неприємності від героїв "роману".
Найцінніше в книзі – рекомендаці, як виявити, запобігти, припинити фальсифікації. Але "гладко было на бумаге, да забыли про овраги". Для боротьби з фальсифікаціями потрібні точки опори у виборчих комісіях. Вони в цьому процесі є ключовими. Практично всі методи фальсифікації, зазначають автори, можливі лише за прямої участі членів виборчої комісії, або з їхнього потурання.
Тому найперша передумова фальсифікацій – це такий склад виборчкомів, який може їх здійснити або не помітити. Ось чому влада при ревізії виборчого законодавства надала такої ваги питанню про склад виборчих комісій, і сформувала їх так, щоб вони цілком відповідали зазначеному вище критерію. У складі 3000 дільниць (приблизно 10%) взагалі були відсутні представники "Батьківщини". Переважна більшість комісій знаходилася під тотальним контролем владних партій.
Друга передумова – лояльні до фальсифікаторів суди та правоохоронні органи. Суди щойно реформували так, що у суддів і досі не висохло те, що під мантіями, а новий генеральний прокурор чесно зізнався, що Янукович хоч йому й не кум, але вказівки його важливіші за будь-які закони.
"Нікколо М" заброняє у будь-якій формі відтворювати книгу – напевно, щоб не давати креативної поживи фальсифікаторам. У якості ілюстрації наведу лише обкладинку та зміст.
Немає жодного типу фальсифікацій, про який розказано в книзі, і який не було би застосовано на місцевих виборах, крім дострокового голосування та голосування за відкріпними посвідченнями. Регіонали з якогось дива не відновили цих двох технологій. Очевидно, втрачене надолужать в процесі удосконалення виборчого законодавства, яким тепер опікується персонально Віктор Федорович.
Інформацію "Про масові порушення у виборчій кампанії по виборах до місцевих рад 31 жовтня 2010 року", підготовлену "на основі повідомлень громадських організацій, ЗМІ, активу партій "Батьківщина", "Фронту змін", "Свободи", Народного Руху, "Нашої України", "За Україну", "Єдиного центру", КПУ, ПСПУ" можна переглянути тут.
Власне там же пропоную залишати і коментарі, хто охочий подискутувати