"Йолка" й та – Московського Патріархату. Герман запідозрила, що Янукович хоче посіяти розбрат
Сьогодні Ганна Миколаївна зробила одну із найдивовижніших своїх заяв. На засіданні круглого столу на тему: "Діалог між владою і конфесіями в контексті європейської системи цінностей" вона не кліпнувши оком сказала, що влада...однаково ставиться до всіх церков в Україні.
Мене там не було, тому не можу сказати, почервоніла пані Герман чи ні. При цьому вона "також відзначила, що президент Віктор Янукович зацікавлений у діалозі між владою, церквами і суспільством"
Якщо зацікавлений, то чому ж тоді не розмовляє ні з ким, крім РПЦ та УПЦ МП!? Чому протягом року мав мінімум чотири зустрічі з Кирилом, але жодної – з Патріархом УПЦ КП? І чому за весь цей час у нього не знайшлося годинки для контакту із Всеукраїнської радою церков та релігійних організацій, яка об'єднує майже всіх, включно з УПЦ МП?
Чому навіть на відкриття новорічної ялинки Янукович запросив лише предстоятеля УПЦ МП Митрополита Володимира?
Особливе ставлення Януковича до УПЦ МП виявляється не лише в тому, що, як зазначила "Українська правда"", "президент завжди присутній тільки на подіях в УПЦ Московського Патріархату", хоча такі факти стали сигналом для всієї чиновницької вертикалі. І вже на Донеччині йдуть рейдерські атаки на храми УПЦ КП, а перелякані благодійники в Тельманівському районі Донецької області припинили фінансувати Будинок милосердя лише через те, що створений він був архієпископом Донецьким і Маріупольським Сергієм від УПЦ Київського Патріархату.
В Києві священикам Київського Патріархату заборонили відспівувати покійників на міських цвинтарях.
І якщо держава вже напряму фінансує будівництво кафедрального собору УПЦ МП, то хіба це рівне ставлення до всіх конфесій?
Втім, Герман попередила Януковича: "хто намагається нав'язати якесь особливе ставлення до якоїсь однієї церкви, той хоче посіяти розбрат між нами".. Янукович так і злякався.
А слова Ганни Миколаївни викликають таку ж саму довіру, як і слова архиєпископа Митрофана, керуючого справами УПЦ МП. На згаданій вище конференції він зазначив, що "Українська православна церква завжди виступає за те, щоб державно-церковні відносини будувалися із будь-якої конфесією, церквою на конституційних засадах, принципах взаємної поваги і рівності". І це сказала людина, чиї чорнила ще не висохли на листі до одного київського чиновника із чорним списком священників УПЦ КП, яких владика попросив не пускати на цвинтарі!
***
Ось що про конференцію написав УНІАН.
Януковича попереджають, що його любов до Кирила породить проблеми
"Особисті уподобання керівника держави не повинні визначати преференції лише одній із церковних конфесій в Україні. Як передає кореспондент УНІАН, на цьому наголосив єпископ Васильківський, секретар Священного синоду Української православної церкви Київського патріархату ЄВСТРАТІЙ (ЗОРЯ) під час круглого столу на тему: "Діалог між владою та конфесіями в контексті європейської системи цінностей", який проходить сьогодні у Києві.
На його переконання, в Україні у нинішніх умовах не може бути однієї конфесії, яка би займала положення державної. "Так є тому, що в Україні немає домінуючої конфесії. Будь-яка спроба надання будь-якій із трьох основних конфесій в Україні державного статусу призведе до проблем як на міжрегіональному рівні, так і в суспільстві", – заявив єпископ УПЦ КП, підкресливши, що у демократичній державі має бути рівність конфесій і перед державою, і перед законами.
"На жаль, ми бачимо, що є певні спроби встановлення іншої моделі державно-конфесійних відносин, а саме: такої, яка заснована на особистих уподобаннях і преференціях, коли ставлення до конфесій визначається не законом, а особистими переконаннями представника держави, і він ними керується, приймаючі ті або інші рішення. Це є велика проблема, яка веде до того, що виникає непорозуміння як між державою та іншими конфесіями, які не мають таких можливостей для співпраці, так і між самим конфесіями, які починають відчувати недостатність представлених позицій перед державою", – заявив єпископ ЄВСТРАТІЙ.
У свою чергу архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами Української православної церкви Московського патріархату МИТРОФАН наголосив, що УПЦ МП "ніколи не ототожнювалася із жодними політичними силами".
Він підкреслив, що відносини держави і Української православної церкви МП вкладаються у рамки конституційного положення про рівність усіх церков і релігійних організацій перед державою.
"Українська православна церква ніколи не претендувала на якесь особливе ставлення до себе з боку держави", – сказав архієпископ МИТРОФАН.
Він також відкинув звинувачення, що УПЦ МП не підтримує інтересів Української держави та відіграє ролі "п'ятої колони".
"На жаль, сьогодні деякі політики хочуть пов'язати діяльність нашої церкви і предстоятеля з обслуговуванням інтересів іншої держави. І це не витримує жодної критики. Тому що Українська православна церква в особі Блаженнішого Митрополита ВОЛОДИМИРА завжди наголошувала на тому, що є українською церквою і служить інтересам свого народу", – наголосив архієпископ МИТРОФАН.
Він також запевнив, що Українська православна церква завжди виступає за те, щоб державно-церковні відносини будувалися із будь-якої конфесією, церквою на конституційних засадах, принципах взаємної поваги і рівності.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.