20 грудня 2010, 19:07

"Йолка" й та – Московського Патріархату. Герман запідозрила, що Янукович хоче посіяти розбрат

Сьогодні Ганна Миколаївна зробила одну із найдивовижніших своїх заяв. На засіданні круглого столу на тему: "Діалог між владою і конфесіями в контексті європейської системи цінностей" вона не кліпнувши оком сказала, що влада...однаково ставиться до всіх церков в Україні.

Мене там не було, тому не можу сказати, почервоніла пані Герман чи ні. При цьому вона "також відзначила, що президент Віктор Янукович зацікавлений у діалозі між владою, церквами і суспільством"

Якщо зацікавлений, то чому ж тоді не розмовляє ні з ким, крім РПЦ та УПЦ МП!? Чому протягом року мав мінімум чотири зустрічі з Кирилом, але жодної – з Патріархом УПЦ КП? І чому за весь цей час у нього не знайшлося годинки для контакту із Всеукраїнської радою церков та релігійних організацій, яка об'єднує майже всіх, включно з УПЦ МП?

Чому навіть на відкриття новорічної ялинки Янукович запросив лише предстоятеля УПЦ МП Митрополита Володимира?



Особливе ставлення Януковича до УПЦ МП виявляється не лише в тому, що, як зазначила "Українська правда"", "президент завжди присутній тільки на подіях в УПЦ Московського Патріархату", хоча такі факти стали сигналом для всієї чиновницької вертикалі. І вже на Донеччині йдуть рейдерські атаки на храми УПЦ КП, а перелякані благодійники в Тельманівському районі Донецької області припинили фінансувати Будинок милосердя лише через те, що створений він був архієпископом Донецьким і Маріупольським Сергієм від УПЦ Київського Патріархату.

В Києві священикам Київського Патріархату заборонили відспівувати покійників на міських цвинтарях.

І якщо держава вже напряму фінансує будівництво кафедрального собору УПЦ МП, то хіба це рівне ставлення до всіх конфесій?

Втім, Герман попередила Януковича: "хто намагається нав'язати якесь особливе ставлення до якоїсь однієї церкви, той хоче посіяти розбрат між нами".. Янукович так і злякався.

А слова Ганни Миколаївни викликають таку ж саму довіру, як і слова архиєпископа Митрофана, керуючого справами УПЦ МП. На згаданій вище конференції він зазначив, що "Українська православна церква завжди виступає за те, щоб державно-церковні відносини будувалися із будь-якої конфесією, церквою на конституційних засадах, принципах взаємної поваги і рівності". І це сказала людина, чиї чорнила ще не висохли на листі до одного київського чиновника із чорним списком священників УПЦ КП, яких владика попросив не пускати на цвинтарі!



***

Ось що про конференцію написав УНІАН.

Януковича попереджають, що його любов до Кирила породить проблеми

"Особисті уподобання керівника держави не повинні визначати преференції лише одній із церковних конфесій в Україні. Як передає кореспондент УНІАН, на цьому наголосив єпископ Васильківський, секретар Священного синоду Української православної церкви Київського патріархату ЄВСТРАТІЙ (ЗОРЯ) під час круглого столу на тему: "Діалог між владою та конфесіями в контексті європейської системи цінностей", який проходить сьогодні у Києві.

На його переконання, в Україні у нинішніх умовах не може бути однієї конфесії, яка би займала положення державної. "Так є тому, що в Україні немає домінуючої конфесії. Будь-яка спроба надання будь-якій із трьох основних конфесій в Україні державного статусу призведе до проблем як на міжрегіональному рівні, так і в суспільстві", – заявив єпископ УПЦ КП, підкресливши, що у демократичній державі має бути рівність конфесій і перед державою, і перед законами.

"На жаль, ми бачимо, що є певні спроби встановлення іншої моделі державно-конфесійних відносин, а саме: такої, яка заснована на особистих уподобаннях і преференціях, коли ставлення до конфесій визначається не законом, а особистими переконаннями представника держави, і він ними керується, приймаючі ті або інші рішення. Це є велика проблема, яка веде до того, що виникає непорозуміння як між державою та іншими конфесіями, які не мають таких можливостей для співпраці, так і між самим конфесіями, які починають відчувати недостатність представлених позицій перед державою", – заявив єпископ ЄВСТРАТІЙ.

У свою чергу архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами Української православної церкви Московського патріархату МИТРОФАН наголосив, що УПЦ МП "ніколи не ототожнювалася із жодними політичними силами".

Він підкреслив, що відносини держави і Української православної церкви МП вкладаються у рамки конституційного положення про рівність усіх церков і релігійних організацій перед державою.

"Українська православна церква ніколи не претендувала на якесь особливе ставлення до себе з боку держави", – сказав архієпископ МИТРОФАН.

Він також відкинув звинувачення, що УПЦ МП не підтримує інтересів Української держави та відіграє ролі "п'ятої колони".

"На жаль, сьогодні деякі політики хочуть пов'язати діяльність нашої церкви і предстоятеля з обслуговуванням інтересів іншої держави. І це не витримує жодної критики. Тому що Українська православна церква в особі Блаженнішого Митрополита ВОЛОДИМИРА завжди наголошувала на тому, що є українською церквою і служить інтересам свого народу", – наголосив архієпископ МИТРОФАН.

Він також запевнив, що Українська православна церква завжди виступає за те, щоб державно-церковні відносини будувалися із будь-якої конфесією, церквою на конституційних засадах, принципах взаємної поваги і рівності.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...