Насправді, закон Єфремова-Симоненка-Гриневецького вже діє
Одіозний регіонал Колесниченко погрожує Україні новим законом про мови імені Єфремова-Симоненка-Гриневецького.
Поки що, каже, голосів за нього нема, але дарма, скоро будуть... "Литвинівці коливаються, а ті бютівці та нунсівці, що до них приєдналися, тримають в голові можливості йти по мажоритарних округах Заходу та Центру, де таке голосування не додасть їм плюсів. Потрібне рішення першої особи, а його поки що нема. Чому? Є такий термін як межа міцності. Нині йдуть податкова, пенсійна, інші реформи, якщо вистоїмо, то можна переходити до закону про мови..."
До Колесниченка навіть у фракції ПР ставлення неоднозначне, і багато хто посміюється над його одержимістю захистом російської мови. Врешті-решт, тверезомислячим регіоналам зрозуміло, що російській мові ніщо не загрожує.
Проект Єфремова, формально відкладений у шухляду, тим не менш втілюється у життя. У сфері державного управління багато високопосадовців вперто ігнорують українську мову. В Одесі мер-регіонал Костусєв публічно заборонив її використання.
На телебаченні та на радіо перестали дотримуватися квот на українську мову. Здається, прайм-тайм взагалі вже став би стовідсотково російськомовним, якби не випуски новин та норма закону про рекламу про її обов'язкову україномовність. На телебаченні цієї норми ще хоч якось дотримуються, а в газетах дедалі активніше її порушують. Тон задає газета "Сегодня", відчуваючи за спиною політичну підтримку своїх власників, для яких українська мова така ж чужа як суахілі. І якщо раніше повну законослухняність демонстрували лише іноземні компаніії, то тепер серед порушників виявилася компанія "Пепсі", яка почала рекламуватися російською.