Вони таки не однакові! Янукович опустив Ураїну на 14 сходинок вниз. Чи варто слухати його привітання?
У рейтингу демократії країн світу за 2010 рік Democracy Index 2010 Україна зайняла 67 місце, тобто опустилась на 14 пунктів униз, порівняно з 2008 роком (53 місце). Автори дослідження вважають, що "демократичні досягнення, що відбулись в результаті Помаранчевої революції, зараз знаходяться під загрозою", повідомляє УНІАН.
В Україні зафіксовано найбільший регрес в демократії серед всіх країн Європи, вона посідає "почесне" сьоме місце серед країн світу, в яких спостерігається найбільший занепад демократії, – після Мадагаскару, Фіджі, Ірану, Ефіопії, Єгипту та Гамбії. Також за підсумками 2010 року Україна втратила неформальний статус "найкращого серед найгірших" на пострадянському просторі, пропустивши вперед Молдову.
На фоні таких "здобутків" Януковича на сайті "Лівий берег" з'явилася стаття Тетяни Чорновіл ""Кінець донецької мафії". І не радійте, бо висновок невтішний: за цим кінцем – "початок мафіозної держави".. Автор категорично не погоджується з тезою часів останньої президентської кампанії: ніби Тимошенко і Янукович – одне й те саме. Ця трохи запізніла думка нині стає все більш очевидною та поширеною, хоча від цього вже не легше ані тим, хто рік тому саме так вважав, а на тій, кого носії цієї теорії хотіли покарати.
Ось кілька ключових думок та фактів, які наводить відважна Тетяна:
"Навіть якби вони були однояйцевими близнюками, "їх" електорат формував їх зовсім по різному. Так, Тимошенко змушена була більш менш зважати на громадську думку. Тоді як виборець Януковича цього від нього ніколи не вимагає...
Відтак, 2010-й став роком тотального ігнорування громадської думки. Тут є чим обурюватися, навіть якщо оминути так звані реформи, розпочаті в пенсійній, адміністративній, податковій та інших сферах...
Президент Віктор Янукович домігся, щоб Сергій Арбузов очолив НБУ. Попри те, що громадськість знала про близькі зв'язки Арбузова з родиною Президента, конкретно – Олександром Януковичем. Сергій Арбузов та його мати Валентина довгі роки керували "Укрбізнесбанком", який обслуговував бізнес Януковича. В цьому банку були відкриті рахунки підприємств, що відчужували "Міжгір'я", а також фірм старшого сина Януковича та його бізнес-партнера Едуарда Прутніка...
Треба зауважити, жоден попередній Президент не дозволяв собі призначати на високі державні посади найманих працівників з власного бізнесу. Бо жодному попереднику Януковича не була настільки байдужою громадська думка...Нажаль, для більшості представників нинішньої влади власні гаманці – важливіші за добре ім'я. Тому кожний, задекларований ними, благий намір, тим більше реформи, викликає сумніви. Автоматично постає питання: хто на цьому заробить?
Наприклад, хто заробить на змінах до Правил дорожнього руху? Змінах, що вимагають, зокрема, дітей до 12 років перевозити в спеціальних кріслах? Може, правки продиктовані турботою про дітей? Було б це так, законодавці згадали б, що не кожна 12-річна дитина вміститься в таке крісло в невеликому автомобілі. Згадавши, додали б одну фразу: "або обов'язково пристебнуті пасками безпеки". Чому вони цього не зробили? Шукайте відповідь у чиїхось кишенях. Конкретно – виробників та продавців спеціальних крісел. Які коштують грубі гроші, в середньому – 2,5 тисячі грн. Скільки автомобілістів мають дітей!? Багато, дуже багато. Відтак, дитячих крісел буде продано чимало. І це – серйозний подарунок компаніям, що займаються автомобільними комплектуючими.
Принагідно виникає питання: бува нема тут зацікавленості молодшого сина Януковича, що завжди проявляв інтерес до автомобільного бізнесу? Може, це – бізнес-інтерес старшого сина? Адже зміни до ПДР ініціювала ВГО "Асоціація безпеки дорожнього руху". Організація, близька до бізнес-партнера Олександра Януковича Едуарда Прутніка.
Керівник цієї організації Михайло Берлін прямо заявляв: "Треба вводити високі штрафи, щоб батькам було економічно вигідно купувати такі крісла".
До речі, цей же Михайло Берлін є керівником ТОВ "Український страховий дім", компанії Едуарда Прутніка. Що цікаво: кілька років вона мала офіс за адресою провулок Західний, 4-А. Ця будівля належить ТОВ "Укрінпро", рахунки якої відкриті в банку Януковичів "Укрбізнесбанк". Банку, яким довго керував згаданий вище Арбузов. Окрім всього, поправки до ПДР укріплять піраміду тіньового потоку коштів ДАІ.
Нововведення суворі – штовхають автовласників на чималі витрати
Навіть показову боротьбу нової влади з корупцією не можна розглядати окремо від цієї максими. Підтвердження? Лишень зверніть увагу: по яких конкретно звинуваченнях арештовують колишніх урядовців.
Хтось заплатив пенсії з грошей Кіотського протоколу та роздав сільським амбулаторіям автомобілі, що були невірно розмитнені; хтось забрав газ у Фірташа і шельфи у Ахметова... А де гучні корупційні викриття? Невже в попередньому уряді ніхто по-справжньому не крав?
Чому проти представників старої влади відсутня жодна справа, де фігурують мільйони, що пішли в особисті кишені чи партійну касу? Чому сидять найменш корумповані міністри Тимошенко, а справжні спеціалісти з корупції на свободі? Чому найспритніші депутати-корупціонери БЮТ уже в лавах Партії Регіонів?
Продовжуючи "бандитську" тему, автор зазначить: на Донбасі вже почався "набір" молодих здорових хлопців в неофіційні "силові структури". Набір очолюють братки, що мали відповідний досвід в 90-ті. Далі хлопцям голять потилицю, видають ксиви державних структур. Вони вже почали ходити по квартирах Донецька – виносити телевізори, холодильники, інший нехитрий крам донеччан – за борги перед "Водоканалом". А далі вони, очевидно, підуть рейдами по офісах дрібних підприємців, по базарах, вирішуватимуть: кому торгувати, скільки це коштує. Все як "в старі добрі часи". З тією лише відмінністю, що кришуватимуть їх діяльність державні структури.
Дивує одне: невже можновладцям цієї країни мало прибутків від рекетирства на вищому рівні? Коли, наприклад, неофіційно – за кеш – вирішується: хто отримує квоти на торгівлю пшеницею, хто переможе в тендері на мільярдні поставки в "Укрзалізницю". Невже потрібно, щоб рекет знову спустився на найнижчий, народний рівень?"
От такий був сумний рік. Мабуть, тому громадянська ініціатива "Дій!" поширила заклик до всіх українських телеглядачів бойкотувати новорічне звернення президента Віктора Януковича. "Новий рік – це свято добра, радості та надії, – йдеться у звернені. – Його ми святкуємо тільки з найближчими людьми, яких ми любимо, яким віримо і поважаємо. Не дай його зіпсувати нікому! Вимкни телевізор усього на півтори хвилини, і ти збережеш власні нерви, позбудешся неприємних емоцій і не зіпсуєш новорічний стіл. Він не чує нас, то навіщо нам слухати його?!"
Відеоролік акції – тут.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.