Лавру продовжують зачищати для Московського Патріархату. Кияни проти, але владу це не цікавить
До порядку денного четвергової сесії Київради КМДА в обхід профільної комісії з питань культури впихує пунктик про подальше сприяння Кабміну у виселенні із Лаврського заповідника трьох музеїв – українського народного декоративно-прикладного мистецтва (1), театрального, музичного та кіномистецтва (2), книги та книгодрукарства (3).
Війну лаврським музеям було оголошено одразу після зміни влади в Україні. Президентсько-урядовий фан-клуб РПЦ-УПЦ МП заходився повсюдно задовольняти примхи української філії Російської Православної Церкви, законспірованої під вивіскою УПЦ МП.
Минулого року з чималими труднощами через Київраду проштовхнули рішення про передачу Києво-Печерського заповідника із комунальної в державну власність. Але до відповідної ухвали було внесено спеціальний пункт, яким три музеї підстраховувалися від виселення. Це виглядало як умова згоди Кивїради на зречення від права на заповідник.
Тепер із того рішення КМДА ні сіло, ні впало запропонувала вилучити цей охоронний пункт і полегшити в такий спосіб процедуру виселення музею на користь УПЦ МП.
Однак 71,4% киян вважають, що музейну частину Києво-Печерської Лаври не слід передавати у розпорядження жодної з церков – вона має залишатись національним музеєм. Це – результати опитування, щойно проведеного у місті Українським демократичним колом.
Щоправда, є й такі, які виступають за передачу заповідника православній церкві, тільки от тут УПЦ МП не фартить. Лише 4,6% киян висловились за те, щоб передати Києво-Печерський заповідник Українській православній церкві Московського Патріархату, в той час як передачу комплексу УПЦ Київського Патріархату підтримує 15% мещканців столиці. Та УПЦ КП, на відміну від УПЦ МП, не вимагає виселяти, а по суті, викидати музеї на вулицю. В умовах хронічного нефінансування потреб культури всі музеї ризикують повторити сумну долю Музею історії Києва.
До речі, на цю ж саму сесію прибічники УПЦ МП хотіли просунути ще одне питання – ліквідувати підстанцію швидкої допомоги на Печерську, а її приміщення передати Введенському монастирю все тіє ж РПЦ-УПЦ МП.