Суперролик білорусів про власну історію. Стаття Марциновського ''Друг познается в беде''. Прийшло лихо, Лукашенко побачив справжнє обличчя друзів
Сьогодні вдень надибав потрясний ролик білорусів з популяризацією власної історії. Нам би такий. Раджу.
ПОЎНАЯ ВЕРСІЯ фільма "Будзьма беларусамі!"
А щойно прочитав в "Газеті по-українськи" статтю Анатолія Марциновського "Білорусь демонструє ціну союзу з Росією".
"Доречно пригадати, – пише автор, – випадок із Грецією, яка є членом Європейського Союзу. Торік країна також опинилася фактично на межі банкрутства, була неспроможна розплачуватися за зовнішніми позиками. Тому в травні 2010-го Євросоюз ухвалив безпрецедентне для себе рішення – надати 110 млрд євро допомоги. За умову поставили проведення реформ і скорочення бюджетних та соціальних витрат: греки розкошували навіть більше від громадян багатших держав Євросоюзу.
Білорусь у скрутний час звернулася по допомогу до Росії. Власне, Москва опосередковано причетна до білоруської кризи. Багато років вона субсидіювала Мінськ дешевшим газом та іншою сировиною, економічно розпещуючи режим Лукашенка, а останнім часом почала піднімати ціни. Після звернення Білорусі зі скрипом пообіцяла виділити їй до $3,5 млрд з антикризового фонду Євразійського економічного співтовариства – хоча Мінськ просив удвічі більше. Але за умову надання допомоги Москва виставляє продаж низки деяких держпідприємств, що давно цікавлять російський бізнес. Наприклад, ідеться про 50% акцій "Белтрансгазу" на додаток до тих 50%, якими вже володіє "Газпром".
У випадку з Грецією Євросоюз продемонстрував солідарність. Звісно, мав місце і прагматичний інтерес, зацікавленість у стабільності зони євро. Але неможливо уявити, аби та ж Німеччина – найбільший донор стабілізаційного механізму ЄС – зажадала б од Греції в обмін на допомогу продати їй те чи те підприємство. Росія ж під час скрути свого нібито найближчого союзника радо потирає руки у передчутті власної вигоди".
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.