7 липня 2011, 12:02

Січень-2009. ''Промедление смерти подобно''

Одним із підсвідомих аргументів звинувачення є уявлення про те, ніби ніхто і ніщо не примушувало Тимошенко поспішати з укладенням газової угоди з Росією. Як її опоненти, так і багато хто з експертів та "експертів" полюбляють зараз потеревенити про те, нібито запасів блакитного палива в сховищах було достатньо, щоб дресирувати "Газпром" ще кілька місяців. (Спробували б вони у водогоні повернути воду у зворотному напрямку, а саме так деякий час працювала ГТС, запроектована для прокачування із сходу на захід, а не навпаки).

Наскільки критичною була ситуація? Ось низка інформаційних повідомлень середини січня 2009 року.

Газова криза в України: люди починають мерзнути, заводи – зупинятися

У Севастополі у зв'язку з недостатнім тиском газу припинено подачу гарячої води населенню, тоді як раніше це планувалося зробити з 10 січня.

Про це заявив начальник Головного управління житлово-комунального господарства Севастопольської міськдержаадміністрації Владимир Хібученко.

"Ми сьогодні не добираємо газу, тому вчора було прийнято рішення припинити з сьогоднішнього дня подачу гарячої води. Водночас шість запорізьких промислових підприємств 8 січня переведені на резервні види палива, повідомили в Запорізькій облдержадміністрації в четвер.

У той же час ВАТ "Концерн "Стирол" у результаті скорочення поставок газу призупинив свою роботу, заявив директор управління магістральних газопроводів "Донбастрансгаз" Юрій Кошель.

Як відомо, раніше через газові проблеми було зупинено Одеський припортовий завод. У Києві ТЕЦ 5 і ТЕЦ 6 працюють на мазуті, якого вистачить на 3-4 дні.



Химики требуют у Тимошенко газУНІАН, 16.01.2009

Союз химиков Украины считает ситуацию на предприятиях химической промышленности "катастрофической", в связи с чем, выдвигает ряд требований к президенту и Кабинету Министров Украины.

Неделю назад почти все предприятия химической промышленности Украины приостановили производство, в числе которых: ЗАО "Северодонецкое объединения "Азот", Одесский припортовый завод, ОАО "Концерн "Стирол", ОАО "Днепроазот", ОАО "Ровноазот", ОАО "Азот", ОАО "Крымский содовый завод", ОАО "Крымский Титан", ОАО "Сумыхимпром", сообщили в пятницу в пресс-службе Союза химиков Украины.

Украина: производители минудобрений останавливают заводы

Газовый конфликт между Украиной и Россией привел к остановке химических предприятий. Установленные "Нафтогазом" лимиты поставок газа не позволяют компаниям работать, хотя в преддверии весенней посевной кампании спрос на минудобрения в мире возрос.

Министр промышленной политики В. Новицкий заявил, что в условиях прекращения поставок импортного газа НАК "Нафтогаз Украины" существенно сократила поставки газа крупнейшим химическим предприятиям страны. По данным министерства, в зависимости от предприятия поставки сократились в 4 – 7 раз.

По словам министра, это привело к тому, что на 12 января остановились основные производства на Одесском припортовом заводе, концерне "Стирол", черкасском и северодонецком "Азотах", "Днепроазоте", "Ровноазоте" и "Сумыхимпроме", а также Крымском содовом заводе и "Крымском титане". "На стадии остановки аммиакопровод (Тольятти-Горловка-Одесса) ", – заявил министр

Одесский припортовый завод" остановил производство

Одно из крупнейших химических предприятий Украины – "Одесский припортовый завод" (ОПЗ, Одесская область) вечером 7 января остановил производство из-за сокращения подачи газа. Об этом сообщил представитель администрации завода. Были остановлены все производственные мощности ОПЗ.

"Укртрансгаз" сокращал объемы подачи газа в течение суток. И 7 января этот показатель достиг "критически опасной грани", отметил представитель администрации.

Однако, по словам губернатора, на сегодняшний день возобновить производство ОПЗ пока является невозможным, потому что запасы газа в хранилищах в первую очередь используются на нужды населения.

Не шкодували чорної фарби і регіонали. Якщо проаналізувати їхні заяви, зроблені у січні 2009 року, то нині судити Тимошенко треба хіба що за те, що угоди були підписані 19 січня, а не 5-го.

Ось що говорив Юрій Бойко 14 січня: "В стране из-за нехватки газа остановились 23 крупнейших промышленных предприятия, в сумме производящих 50% ВВП. Почти 2 миллиона их сотрудников фактически потеряли работу. Остановлено теплоснабжения ряда городов и целых регионов"

"Оскільки ми отримуємо багато телеграм зараз зі сходу і з півдня України, – волала ще 9 січня Ганна Герман, – що через нестачу газу і через те, що влада не змогла забезпечити країну газом за доступними цінами, підприємства змушені зупинятися і ще більш масово росте безробіття... У зв'язку з цим ми вимагаємо відставки влади. Інакше робітники самі прийдуть за газом до них, і тоді вони зрозуміють що це таке".

Не мовчав і сам Янукович: "Партия регионов считает ситуацию, которая сложилась на газовом рынке, прямой угрозой нацбезопасности Украины" (13 січня).

В той же день лідер лідер Партії регіонів попередив про можливість "вибуху" акцій протесту проти влади у зв'язку з ситуацією з газом. "Питання вибуху масового соціального протесту, який може привести до силового протистояння між владою і народом, є лише питанням часу, – сказав Янукович з трибуни парламенту у вівторок під час обговорення газового питання.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...