Січень-2009. ''Промедление смерти подобно''
Одним із підсвідомих аргументів звинувачення є уявлення про те, ніби ніхто і ніщо не примушувало Тимошенко поспішати з укладенням газової угоди з Росією. Як її опоненти, так і багато хто з експертів та "експертів" полюбляють зараз потеревенити про те, нібито запасів блакитного палива в сховищах було достатньо, щоб дресирувати "Газпром" ще кілька місяців. (Спробували б вони у водогоні повернути воду у зворотному напрямку, а саме так деякий час працювала ГТС, запроектована для прокачування із сходу на захід, а не навпаки).
Наскільки критичною була ситуація? Ось низка інформаційних повідомлень середини січня 2009 року.
Газова криза в України: люди починають мерзнути, заводи – зупинятися
У Севастополі у зв'язку з недостатнім тиском газу припинено подачу гарячої води населенню, тоді як раніше це планувалося зробити з 10 січня.
Про це заявив начальник Головного управління житлово-комунального господарства Севастопольської міськдержаадміністрації Владимир Хібученко.
"Ми сьогодні не добираємо газу, тому вчора було прийнято рішення припинити з сьогоднішнього дня подачу гарячої води. Водночас шість запорізьких промислових підприємств 8 січня переведені на резервні види палива, повідомили в Запорізькій облдержадміністрації в четвер.
У той же час ВАТ "Концерн "Стирол" у результаті скорочення поставок газу призупинив свою роботу, заявив директор управління магістральних газопроводів "Донбастрансгаз" Юрій Кошель.
Як відомо, раніше через газові проблеми було зупинено Одеський припортовий завод. У Києві ТЕЦ 5 і ТЕЦ 6 працюють на мазуті, якого вистачить на 3-4 дні.
Химики требуют у Тимошенко газУНІАН, 16.01.2009
Союз химиков Украины считает ситуацию на предприятиях химической промышленности "катастрофической", в связи с чем, выдвигает ряд требований к президенту и Кабинету Министров Украины.
Неделю назад почти все предприятия химической промышленности Украины приостановили производство, в числе которых: ЗАО "Северодонецкое объединения "Азот", Одесский припортовый завод, ОАО "Концерн "Стирол", ОАО "Днепроазот", ОАО "Ровноазот", ОАО "Азот", ОАО "Крымский содовый завод", ОАО "Крымский Титан", ОАО "Сумыхимпром", сообщили в пятницу в пресс-службе Союза химиков Украины.
Украина: производители минудобрений останавливают заводы
Газовый конфликт между Украиной и Россией привел к остановке химических предприятий. Установленные "Нафтогазом" лимиты поставок газа не позволяют компаниям работать, хотя в преддверии весенней посевной кампании спрос на минудобрения в мире возрос.
Министр промышленной политики В. Новицкий заявил, что в условиях прекращения поставок импортного газа НАК "Нафтогаз Украины" существенно сократила поставки газа крупнейшим химическим предприятиям страны. По данным министерства, в зависимости от предприятия поставки сократились в 4 – 7 раз.
По словам министра, это привело к тому, что на 12 января остановились основные производства на Одесском припортовом заводе, концерне "Стирол", черкасском и северодонецком "Азотах", "Днепроазоте", "Ровноазоте" и "Сумыхимпроме", а также Крымском содовом заводе и "Крымском титане". "На стадии остановки аммиакопровод (Тольятти-Горловка-Одесса) ", – заявил министр
Одесский припортовый завод" остановил производство
Одно из крупнейших химических предприятий Украины – "Одесский припортовый завод" (ОПЗ, Одесская область) вечером 7 января остановил производство из-за сокращения подачи газа. Об этом сообщил представитель администрации завода. Были остановлены все производственные мощности ОПЗ.
"Укртрансгаз" сокращал объемы подачи газа в течение суток. И 7 января этот показатель достиг "критически опасной грани", отметил представитель администрации.
Однако, по словам губернатора, на сегодняшний день возобновить производство ОПЗ пока является невозможным, потому что запасы газа в хранилищах в первую очередь используются на нужды населения.
Не шкодували чорної фарби і регіонали. Якщо проаналізувати їхні заяви, зроблені у січні 2009 року, то нині судити Тимошенко треба хіба що за те, що угоди були підписані 19 січня, а не 5-го.
Ось що говорив Юрій Бойко 14 січня: "В стране из-за нехватки газа остановились 23 крупнейших промышленных предприятия, в сумме производящих 50% ВВП. Почти 2 миллиона их сотрудников фактически потеряли работу. Остановлено теплоснабжения ряда городов и целых регионов"
"Оскільки ми отримуємо багато телеграм зараз зі сходу і з півдня України, – волала ще 9 січня Ганна Герман, – що через нестачу газу і через те, що влада не змогла забезпечити країну газом за доступними цінами, підприємства змушені зупинятися і ще більш масово росте безробіття... У зв'язку з цим ми вимагаємо відставки влади. Інакше робітники самі прийдуть за газом до них, і тоді вони зрозуміють що це таке".
Не мовчав і сам Янукович: "Партия регионов считает ситуацию, которая сложилась на газовом рынке, прямой угрозой нацбезопасности Украины" (13 січня).
В той же день лідер лідер Партії регіонів попередив про можливість "вибуху" акцій протесту проти влади у зв'язку з ситуацією з газом. "Питання вибуху масового соціального протесту, який може привести до силового протистояння між владою і народом, є лише питанням часу, – сказав Янукович з трибуни парламенту у вівторок під час обговорення газового питання.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.