Буває, що 46 більше 90. Кількість та якість прибічників незалежності
Напередодні 20-річчня незалежності різні видання хто радів хто бідкався, що з 1991 року кількість тих, хто на референдумі готові проголосувати за незалежність, істотно скоротилася і становить, за різними даними, від 46 до 57%...
Але 22 серпня Центр Разумкова повідомив, що, згідно найсвіжішого опитування, якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, підтримали б незалежність 62,8% , що є найвищим показником за весь час, коли проводилися подібні опитування. Щоправда, і це не так багато як в 1991 році.
Втім, і 66, і 57 і навіть 46% дорогого варті. Якісно це більше ніж 20 років тому. Бо тоді мільйони громадян голосували за щось не до кінця усвідомлене, за диво, за такий собі самостійницький комунізм вже завтра, за покращення життя вже сьогодні, хай хоч, хрін з ним, і без Радянського Союзу.
Наскільки несподівано та миттєво вони пристали до ідеї незалежності, настільки прогнозовано та швидко до неї й охололи.
Решта ж – це ті, хто на позиціях незалежності залишилися, пройшовши двадцятирічний тернистий, на жаль, шлях, сповнений тяжкими випробуваннями та гіркими невдачами. Те, що на фоні навіть такого історичного досвіду більшість громадян України готові вже свідомо повторити вибір, ще неусвідомлений в 1991 році, а прибічників незалежності вдвічі, а то й втричі більше, ніж супротивників.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.