Греки добилися знижки на газ. Мабуть, здали Афон в оренду Кирилу до 2042 року
"Газпром" знизив ціну на газ, що поставляється за довгостроковим контрактом в Грецію. Як повідомили керівники грецької газової корпорації DEPA, переговори про зміну умов газових поставок успішно завершилися в липні 2011 року.
Грекам вдалося те, щодо чого безсилі Янукович та Азаров.
І це ще не все. "Газпром" і DEPA також домовилися про скорочення обсягів поставок.
При цьому Афіни не здали Москві Афон в оренду, якою до 2042 року радо користался би Російська Православна Церква.
Тобто, довготривалі контракти не є догмою, як нам втовкмачує влада, і в принципі можуть мінятися шляхом переговорів з економічною аргументацію, з урахуванням поточної економічної кон'юнктури. Для цього варто лише вміти такі переговори вести. А наші як та "попрыгунья-стрекоза", что "лето красное пропела, оглянуться не успела, как зима катит в глаза". Дивно, що не з першими бруньками, а лише з появою пожовклого листя та на фоні прогнозів щодо холодної осені та зими, в українських верхах почали схилятися до жорсткої позиції.
Між тим, в деяких європейських країнах вирішили, що судова тяганина з "Газпромом" все ж таки вигідніша влітку. Як повідомляє все та ж "Економічна правда", в серпні 2011 року газовий підрозділ німецького концерну E. On – E. On Ruhrgas – розпочав арбітражний процес з метою вирішення спору з "Газпромом" щодо контрактної ціни на газ. Німецька компанія хоче скоректувати контрактні ціни до рівнів, що відбивають спотові ціни на газ у Європі. "Газпром" в довгострокових контрактах з європейськими партнерами прив'язує ціни до вартості нафти і домовляється про мінімальний обсяг закупівель.
Через зростання цін на нафту європейські клієнти "Газпрому" щорічно втрачають мільярди доларів, оскільки збувають газ споживачам за нижчими цінами, ніж закупівельні.
Тимошенко в 2009 році змогла добитися знижки на газ щодо базового контракту, нині ж маємо рік безплідної тяганини та нездатність домовитися з "Газпромом".