Скасування перемоги опозиції в Броварському районі як доказ потворності української мажоритарки
Єдиною причиною, з якої влада переписує закон про вибори, полягає в тому, що за чинним законом вона їх з тріском програє. Кілька тижнів тому я доводив це, спираючись на цифри агенції "Рейтинг". Минулого тижня в Центрі Разумкова не полінувалися порахувати, як розподіляться мандати між владою та опозиційними партіями за теперішньої пропорційної системи та за майбутньої змішаної.
Зрозуміти як виглядатиме мажоритарка завтра можна, аналізуючи, якою вона була позавчора, вчора та якою є сьогодні.
Позавчора, тобто в 2002 році, дві прокучмівські партії ("За ЄдУ" та СДПУО) набрали 18% голосів, але отримали більшість у Верховній Раді.
Вчора, а саме восени 2010 року, змішана система була обкатана на місцевих виборах, які тепер в документах європейських структур традиційно описуються як недемократичні.
Нарешті, сьогодні, тобто саме в ці дні, можливості мажоритарної системи розкрилися в Броварському районі, де позаминулої неділі на довиборах в райраду по одному з округів більше ніж з трикратною перевагою переміг висуванець "Батьківщини", а регіонал не спромігся вийти навіть на друге місце. Днями суд скасував результати виборів, пославшись на те, що в день їхнього проведення... на вулицях було погане освітлення. І це в ситуації, коли голосування в селі не впливає навіть на розстановку сил в районній раді.
То що ж режим витворятиме на округах під час парламентських виборах, коли постане загроза втрати влади?
(Детальніше про довибори в Броварському районі – тут)