Регіонал Константинов вилаяв самого Януковича за те, що той шле йому свої укази без перекладу!
Дисципліна в ПР та всій виконавчій вертикалі кульгава на обидві ноги. Всі вже, напевно, читали та обговорили хамську заяву кримського спікера Константінова з мовного питання. Цей невіглас-регіонал не читав, мабуть, ані Конституції України, ані її законів, ані рішень КС, якими закріплений державний статус української мови та її обов'язковий характер на всій території України.
Нагадаю, українофоб-регіонал обурився тим, що останнім часом органи центральної влади "знову почали направляти кореспонденцію на адресу кримської влади на українській мові".
Його це дужа "дратує". Тут за Фрейдом. Звичайно ж, Константинова не може не дратувати Янукович, який реальну владу в Криму віддав макіївським, а всіляких там місцевих типу костянтинових перемістив на церемоніальні посади. Оце і є справжньою причиною кримського неврозу, а зовсім не те, що Янукович спеціально для Константинова не перекладає своїх указів російською. Він цього не робить навіть для Азарова, який в страшних муках, але все ж таки без перекладу читає кореспонденцію з Банкової.
Звичайно, не варто залишати поза увагою традиційну для багатьох регіоналів неприязнь, а то й ненависть до української мови. Не дарма, водночас з наїздом на Януковича, кримський спікер заговорив про підтримку одіозного мовного закону Колесніченка-Ківалова.
За його словами, "на першому пленарному засіданні четвертої сесії кримського парламенту 22 лютого планується розглянути питання про звернення до Верховної Ради про підтримку законопроекту "Про основи державної мовної політики".
З цією ж ідеєю Колесніченко позаминулого тижня припхався на президію Севастопольської міськради. Однак, як написала газета "Слава Севастополя", "севастопольське депутаты и чиновники приняли предложение без особого энтузиазма". Глава місцевої адміністрації пан Яцуба порадив Вадіку перш ніж пропихувати це питання на місцевому рівні, "хорошенько проработать в Кивеве на заседании фракции. Понятого, что восточные области всегда будут "за", но нельзя не учитывать мнение других регионов".
Тим не менше, президія вирішила винести це на розгляд Ради. Як стверджує Колесніченко, аналогічні акціх готуються на Луганщині, Запоріжжі, Одещині тощо.
Єдине, що не зрозуміло, чи цей черговий парад мовних суверенітетів – піар-самодіяльність цього пішака, чи задум офіцерів з Банкової, яким вже не залишилося, що сказати виборцям, крім як вп'яте чи вшосте впарити їм мовну тему.
Різниця, однак, в тому, що цього разу регіонали мають можливість ухвалити закон. Проект Колесніченка – тема окремої розмови, однак зазначу, що, по-хитрожопому, а інакше, вибачте, і не скажеш, залишаючи українську єдиною державною, автори заклали в документ кілька статей, в яких прописана чітка технологія швидкого витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя та її повна маргіналізація. Думаю, саме це, а не захист прав російськомовних, яких насправді ніхто не порушує, і є метою цього проекту.