15 жовтня 2013, 11:47

Чи могли б ми навіть мріяти про угоду з ЄС, якби газ був по 179, а тим більше по 50?

Якби 2009 року не було укладено газового контракту з переходом на світові ціни на газ, і ми б і досі кайфували на голці, встромленій в нас Путіним, чи міг би наш затуманений розум наважатися на такий раціональний крок як європейський вибір? Ясно, що обрали б дешеву наркоту.

А так ломка вже пройшла. Організм потроху відвик від дурману. Хоча й ще не повна, але вже ясність свідомості. І навіть калужанин Азаров починає говорити про те, що українцям слід зовсім відмовитися від російського газу. Хто 15 років тому вірив, що Україна зможе обійтися без сибірської нафти. Тоді у Кремля проти України було два види зброї: не лише "блакитне паливо", але й "чорне золото". Прожили без їхнього золота – проживемо і без палива.

От вам і ще один стратегічний наслідок угоди 2009 року – енергетична незалежність від Росії зменшилася настільки, що не може вже бути перешкодою європейському курсу.

То хіба за це слід саджати до в'язниці? Думаю, що таких далекосяжних наслідків Юлія Тимошенко, може, і не передбачала, але те, що вона розуміла стратегічну вагу переходу на ринкові ціни – факт, і країна від цього насправді тільки виграла.

Янукович та Азаров полюбляють говорити про міфічні збитки від газового контракту. Не все в політиці, а тим більше в гео- вимірюється грошима. Але якщо рахувати лише у валюті, варто було би обчислювати не збитки, а виграш у вигляді колосальної економії на незакупівлі абсолютно непотрібних, як показало життя, обсягів газу.

Можна було би заощадити ще більше, якби Янукович та Азаров не зробили масштабний, але все ж таки комерційний контракт невід'ємною частиною міждержавної угоди, позбавивши тим самим себе можливості добиватися знижок, в хорошому сенсі шантажуючи Газпром перспективою позову до незалежних від Москви судових інстанцій.

Дивіться також

Азаров похвалився позитивними наслідками газового контракту Тимошенко. Нарешті

Юлія Тимошенко: "Я вважаю, що лише перехід на ринкові ціни звільнив нас від газового рабства. Сусідня Польща вже десятки років споживає російський газ за максимальною ринковою ціною і не принижується, не здає свої національні інтереси в обмін на дешевий газ. точення. Ринкова ціна на газ – це жорсткий примус до модернізації країни, який уже давно був потрібен Україні, а як наслідок – повна енергетична незалежність".



PS

Ось щойно на УП виплили варті уваги слова Кучми: ""Не варто спокушатися і сподіватися на зниження ціни на газ для України. Такої ціни немає вже й для Білорусі. Тому що для цього немає ні економічних, ні політичних передумов", – сказав екс-президент.

На його думку, ситуація може змінитися хіба що після серйозних структурних змін на світовому та європейському енергоринку.

"Але це станеться ще не скоро. Упевнений, що кращі часи в наших відносинах з Росією в енергетичній сфері – низька ціна на газ, безперебійне постачання, достатнє наповнення сховищ, оптимальне транзитне завантаження ГТС – давно і безповоротно минули", – вважає Кучма.

не тільки тому, що комусь вдавалося домовлятися з Росією з цих питань, а комусь – ні. Просто ми все більше входимо в умови жорсткого енергоринку та загальносвітового подорожчання енергоресурсів", – зазначив екс-президент.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тут був незаконний пост Ігоря Луценка

Народний депутат Ігор Луценко в день виборів вивісив пост, який агресивно контрагітує проти одного із кандидатів. Щодо неправдивості тверджень в тексті, готовий подискутувати з Ігорем пізніше...

''Наслідки'' Львівського форуму: і ''Занепад влади'', і ''Великий вибух популізму''.

Франсуа Міттеран ніби якось поскаржився Михайлові Горбачову, як непросто впоратися з країною, в якій чотириста сортів сиру. На що товариш генеральний секретар відповів: "Куди важче управляти державою, в якій в магазинах взагалі нема сиру"...

Кіно і Патріарх. Біографія Святійшого за 42 хвилини

Cоціальна реклама, якщо хочете. Забув написати про це вчасно. А давно хотів порекомендувати фільм про Патріарха Філарета, який вийшов ще наприкінці липня на каналі ICTV...

Частка української на ТБ неприпустимо мала. Саморегуляція була би кращим виходом. Власники не почули. Слово за законодавцями. Що казав Президент про мовні квоти

Сьогодні Верховна Рада, нарешті, має розглянути у другому читанні закон про впровадження квот для української мови на телебаченні. Робиться це лише щодо тих компаній, які користуються державним частотним ресурсом...

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". З уроків історії

Країни Східної Європи сильно помиляються, коли вважають, що західні народи "заради них вступлять в третю світову війну". Вони самі мусять захищати незалежність від можливої в майбутньому агресії з боку великих держав...

Сьогодні – Хресний Хід нашого Київського Патріархату

l – 28 липня 2016 р. Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України. З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв...