Нацрада знищує Нацрадіо? Шансон їм в кожну хату!!!
Немає жодного сумніву у тому, що Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення тепер, за окупаційної адміністрації та антидержавного режиму, перетворилася на такий собі прихисток українофобів-табачників, які ігноруючи національні інтереси та здаючи в оренду інформаційний простір україноненависникам, не гребують ще й гребти гроші лопатою до власних кишень.
Проте, даруйте мені за наївність, на позірну лояльність до Національної радіокомпанії, яка перебуває у міцних лещатах пропаганди Партії Регіонів я від Нацради усе-таки розраховував. Де там! Днями члени Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, як справжні базарні бариги, продали вільні радіочастоти FM-діапазону улюбленим компаніям Альони Бандарєнки – радіо Шансон, Авто-радіо, Ретро-ФМ та іншим місіонерам убогого російськомовного музичного контенту. Національна радіокомпанія України, натомість, сподіваючись отримати 23 частоти з барського плеча зграї Манжосова отримала одну... ту, на яку не було жодного конкурсу.
Очевидно, що Нацрадіо у вирі суцільної "развлєкухі", якою нинішня влада зомбує незміцнілі українські голови, лишається чи не єдиним, хай і непевним прихистком для свідомих громадян, які воліють мати більше інформації, аніж сумнівної якості пісень, та, що найголовніше, чути її рідною мовою. Національне радіо до всього того ще й єдиний транслятор, що у повному обсязі висвітлює роботу Верховної Ради України, даючи можливість усім депутатам, які мають позицію та подають у сесійній залі голос, бути почутими своїми виборцями. Тож рішення Нацради про розподіл 23-ох вільних частот в FM-діапазоні, на моє переконання, є не просто заангажованим, але ще й антидержавним! У зв"язку з цим я вже підготував депутатське звернення до Нацради, через яке вимагаю оприлюднити всі умови конкурсу, який Національна радіокомпанія України "програла":
27 грудня 2012 року у пресі з'явилася заява Національної радіокомпанії України про те, що підсумки останнього конкурсу на отримання частот для радіомовлення, оголошеного 16 жовтня і завершеного 26 грудня 2012 року, засвідчують, що Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення нехтує національними інтересами нашої країни в інформаційній сфері.
Навіть поверхове ознайомлення з підсумками конкурсу, на жаль, дає підстави сприймати заяву НТКУ всерйоз, адже з 21-ї поданої нею заявки було задоволено було задоволено лише одну – на противагу десятку комерційних радіокомпаній, у тому числі й тих, чия діяльність піддавалася критиці навіть з боку самої Національної ради. А йдеться про національне надбання – всеукраїнську державну радіокомпанію, де працюють сотні кваліфікованих фахівців і який має в своєму розпорядженні значну матеріально-технічну базу, створену на кошти платників податків. Певна річ, у громадськості в цій ситуації виникають запитання, які творчі аргументи вплинули на рішення Національної ради, підбиваючи підсумки конкурсу, щоразу віддавати перевагу не НРКУ, а якомусь із комерційних мовників.
Громадськість звертає увагу також на те, що в останні роки мережа дротяного радіо фактично перестала існувати, а колектив НРКУ, з іншого боку, вже набув досвіду працювати в діапазонах коротких радіохвиль. Навіть сама влада розглядає НРКУ як базу для створення в Україні Суспільного мовлення (наше невиконане зобов'язання перед Радою Європи). То чому ж тоді державним органом, перепитує керівництво НРКУ, приймаються рішення, які нищать підвалини національної інформаційної сфери?
У зв'язку із заявою НРКУ та стурбованістю громадськості прошу надати протокол засідання, на якому підводилися підсумки конкурсу 16 жовтня – 26 грудня 2012 року, та виклад програмних концепцій радіокомпаній, що брали участь у цьому конкурсі.
Буду вдячний за оперативне реагування на цей запит та за повідомлення, в який спосіб можна отримати ці матеріали швидше.
З повагою,
народний депутат України,
заступник голови парламентського Комітету
з питань свободи слова та інформації
Ігор МІРОШНИЧЕНКО
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.