Ігор Мірошниченко Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Член Політради ВО "Свобода", журналіст, аналітик.

Річниця лєнінопаду. Як це було

08 грудня 2014, 18:59

8 грудня 2013 року ми зробили перший надзвичайно важливий крок до повалення бандитського режиму. Пригадую, тоді я сказав журналістам: впав Ленін на Бесарабці – впаде й режим Януковича! Зрештою, так воно й сталося.

Ідею повалення боввана виношували довго. Пригадую, задовго до того, як у ВР з'явилася фракція ВО "Свобода", ми з побратимами Андрієм Мохником та Юрком Сиротюком мріяли, здобувши депутатські мандати, негайно відновити історичну справедливість у центрі Києва. Юрко пропонував зачепити бесарабського чЛєніна вантажівкою, що надихнуло мене згодом на знаменитий "охтирський атентат", проте зробити це навіть з повноваженнями народних депутатів виявилось непросто. Невдала спроба Миколи Коханівського знищити пам'ятник 2009 року спричинила до цілодобової багаторічної охорони площі професійною охоронною фірмою. В дні, коли в центрі української столиці збиралися масові акції, приватну охорону завжди посилювали міліцією. Влада зубами трималася за символ тоталітарної епохи, за якою ностальгувала й ніколи не втрачала надії відновити. Тож нам залишалося тільки шкодувати за втраченим шансом деЛєнізувати Київ під час Помаранчевої революції 2004-го року й чекати нової слушної нагоди.

Шанс з'явився 30 листопада 2013-го, коли у Києві зібралося понад мільйон українців. Розуміючи масштабність маршу, я від самого ранку заходився скуповувати троси у автомагазині на заправці. Ідея полягала в тому, щоб з них сплести зашморг на шию "вождю" й тягнути його донизу за допомогою лебідки. Вона в мене якраз була, вже бувала і перевірена реальними справами повалення лєніних у Київській, Полтавській та Сумській областях. Проте через погану організацію та відсутність драбини знесення пам'ятника відтермінували аж на вечір 1 грудня. Зрештою, наш перший млинець виявився глевким: реманент і організація, як з'ясувалося, за своїми якостями не відповідали масштабам історичної місії. До того ж, коли ми з активістами, яких зібралося близько трьох сотень, вичавлювали останні можливості з моєї бувалої лебідки, згори Бульвару Шевченка на захист совєтського артефакту прибуло три-чотири десятки ППС-ників, а знизу від Бесарабського ринку прилетів автобус чернігівської беркутні. Зухвалість та самовпевненість коштувала в той вечір міліції одного напівзруйнованого та ледве не спаленого петардами та світло-шумовими гранатами автобуса, кількох розбитих голів та зламаних кінцівок. Порозмахувавши у націоналістів під носом кийками, беркутята отримали гідну відсіч і були вимушені дременути, стрибаючи з півтора-двометрового парапету. А там їх вже частували всім, що потрапляло під руку. В той вечір ми чи не вперше продемонстрували "орлам Захарченка" що не боїмося ні їхніх кийків, ні погроз, ні можливих казематів. Розуміючи, що кадри побиття міліції майданівцями можуть мати миттєвий кумулятивний ефект, провладні ЗМІ дуже неохоче показували їх в етерах, акцентуючи увагу на погрозах Захарченка, а не на його побитих прислужниках.

Сам провал у поваленні чЛеніна 1 грудня не змусив нас опустити руки. Розробляти ретельний план із повалення боввана за дорученням Олега Тягнибока заходилися я, Олег Гелевей, новоспечений нардеп восьмого скликання Олександр Марченко та Сергій Задворний. Останній за дорученням Гелевея придбав дві чотиритонні лебідки, нові троси. У Марченка була божевільна ідея зачепити бесарабського боввана бусом і він для цього навіть приганяв навантаженого мішками з піском як баласт буса з Білої Церкви. Проте, в мене вже не було сумніву, що нам необхідна робота лебідками. Аби не зіпсувати план якимись необдуманими та неузгодженими діями випадкових ініціативних груп, яких після 1 грудня з'явилося чимало, нам довелося координувати підготовку з різними громадськими організаціями. Її проводив Юрій Сиротюк.

8 грудня увечері ми почали збір людей на Хрещатику біля Київради. Для більшості з учасників повалення чЛєніна ідея зібрання була невідома і все нагадувало раптівку (флеш-моб), на якій завдання буде роздано в останній момент. Сиротюк із групою громадських активістів та драбиною підтягувався на Бесарабку власним маршрутом. Під пам'ятник усі прибули вчасно, в тому числі й загін "мусорів", який розташувався під "Каштаном", оскільки об'єкт ми взяли в щільне кільце. Поки вішали петлю на шию катові, я мило спілкувався з начальником зграї в погонах, переконуючи його не перешкоджати процесу відновлення історичної справедливості. Далі у роль психологів для міліції вживалися Андрій Мохник, Олег Махніцький та Сидор Кізин, так і не давши їм можливості втрутитися в нашу роботу. Очевидно, ментовський ватажок добре пам'ятав яких люлєй отримали його колеги першого числа. Тим часом біля опудала кипіло. Після того, як перша петля зрадницьки зіслизнула із чЛєніна, другий, вже фатальний для вождя зашморг, вчепив йому на шию власноруч Сергій Задворний! Троси з новісінькими лебідками були вчеплені до двох найближчих тополь. І люди в масках і цілком придатні до ідентифікації нардепи ВО "Свобода" монотонно наближали смерть бесарабського боввана. Я на правій лебідці допомагав Ігореві Швайці. Зрештою, чЛєнін гепнувся і ще кілька днів його розтягували на сувеніри, а Андрій Іллєнко першим приніс відбитий шматок (руку) і продемонстрував зі сцени Майдану.Звістка про загибель бесарабського боввана дуже засмутила Кличка, який сильно ностальгував за власним "камсамольським" і нашим спільним совєтським минулим. Окрім того, дуже засмученими з того приводу були Гриценко, Руслана, Найєм та багато інших, які звично розказували, що це не на часі, що це вандалізм, що це картинка для Кремля або що. Так само багато хто намагається змалювати події у Вінниці, впертозамовчуючи або перекручуючи факт реального громадського волевиявлення. Але час розставить усе за своїми місцями.

На відміну від тих, кого рік тому факт падіння боввана червоного вождя сполохав, Олег Тягнибок цим був втішений. Тоді він іронічно прокоментував новину про повалення Лєніна: "Яке безглузде самогубство!"Згодом, вже наприкінці лютого, голова партії дав вказівку всім місцевим організаціям перетворити лєнінопад на масове явище і щодня ЗМІ зарябіли повідомленнями про повалення пам'ятників по всій Україні. Свободівці та просто громадські активісти жваво підхопили хвилю знищення символів тоталітарно-окупаційної епохи, яку ми підняли з новою силою у Києві 8 грудня 2013 року.

Тож із річницею вас! Слава Нації! Слава Героям, які взяли участь у цій історичній події! Вічна пам'ять та честь тим, хто за цей рік поліг у боротьбі за Україну!!! З річницею Революції Гідності Вас, браття і сестри!

Негідники, що скористалися її плодами, – ми ще до вас доберемося!

powered by lun.ua
Коментарі — 39
Надежда Луста _ 12.12.2014 23:30
IP: 91.124.180.---
звалили ідола, чим дуже потішили молодь. яка ніяк не могла зрозуміти чому цей істукан стоїть у кожному місті
Leo Pidchiby _ 11.12.2014 21:28
IP: 94.232.211.---
Краще б він знайшов в інеті й прочитав:

Інструкція до застосування: запануєм і ми, браття, у своїй сторонці!
Теодор Дяків _ 09.12.2014 20:38
IP: 94.179.177.---
Vadim Vtoroy:
У вас же других врагов нет, как завалить чего-то, чего и нет уже давно...
- Пригадаймо, які були вимоги Майдану: імпічмент Януковичу, відставка прем'єра і уряду, вибори Президента, дострокові вибори парламенту, підписання Угоди з ЄС. Практично всі пункти сьогодні виконано, а толку ніякого. В чому причина таких плачевних наслідків? Відповідь у публікаціі "Чи потрібні Украіні "нові граблі"?", (опубл. 5 грудня, я редагував цю статтю на прохання автора).
Знову говорять про черговий Майдан-3. І знову ті ж вимоги: Президента, прем'єра і уряд (навіть той, який ще не сформований – авансом...) геть!!! Парламент вже викликає незадоволення... Виникає питання: Скільки разів треба ставати на ті ж граблі, скільки ще жерт потрібно щоб суспільство поставило і реалізувало ЄДИНУ МЕТУ – перейшло від азійсько-радянськоі до украінсько – європейськоі с и с т е м и формуван і функціонування влади. Ну не всі ж злочинці і дебіли в цій краіні!!!
Vadim Vtoroy _ 09.12.2014 19:01
IP: 74.125.18.---
Да, эти полицейские – просто сопляки безвольные...
У Вас сила только и есть – биться с призраками старых времен.
Москали на это уже и не обращают внимание – ну стоит ленин, ну не стоит...
У вас же других врагов нет, как завалить чего-то, чего и нет уже давно...

Но посмотрим, что запоете через годик-другой.
Теодор Дяків _ 09.12.2014 09:09
IP: 46.201.94.---
"Негідники, що скористалися її плодами, – ми ще до вас доберемося!" – Ігор Мірошниченко.
Автор блогу швидко забув, що "Свобода" ще півтора місяці тому була найактивнішою частиною цих негідників (до парламентських виборів 26 жовтня...) – поки виборці ій не показали на двері. Пройде трохи часу і і інших негідників виженуть з політики.
Саша Самсонов _ 09.12.2014 05:33
IP: 46.119.254.---
Всё правильно с члениными.не место им в Украине как памятникам в каждой дырке!
shasta _ 09.12.2014 00:12
IP: 46.119.101.---
Теодор Дяків:
отож. тодішні дії Свабоди – цілком в дусі Путіна. Свабода замість штурмувати Межигір"я чи АП – валяла нікому не потрібного Лєніна, Путін кричить, що це США воює проти Раші в Україні, але бойові дії веде не в Тихому та Атлантичному океані, а на донбаських дачах, і обстрілює не Нью-Йорк, а Щастя чи Піски...
хіба й потім швабодівці чинили не так само? Пішли бити пику телепузіку, а не тому, хто його мав би зняти – Сєні та Турчинову...
Теодор Дяків _ 08.12.2014 23:57
IP: 46.201.94.---
Я чомусь цей день, 8 грудня 2013 р. запамятав з іншоі причини – тоді ".ідери Майдану" осідлали Майдан і повели його до трагічного фіналу...
Напередодні, 7 грудня, Ігор Луценко опублікував тут на УП блог (17год. 16 хв. – по памяті), під назвою " ПРОГРАМА РЕВОЛЮЦІІ". Ця публікація була першим і останнім здоровоглуздним баченням завдання, мети Майдану. Після цього пішло "таньцьвання -сьпівання", беззмістовні викрики і провокаціі "Свободи", які позбавили Майдан конструктиву і привели до трагедіі Небесноі сотні. Украіна вдруге наступила на граблі (див. "Чи потрібні Украіні "нові граблі"?", опубл. 5 грудня, я редагував цю статтю на прохання автора В. Щербини).
19Yurkiv21 _ 08.12.2014 23:41
IP: 94.178.34.---
Куку:
До спини мені ваш ленін. Бавляться як діти, найбільшу проблему україни знайшли і вирішують. Пропукали довіру виборців прокурорськими бентлі та тягнибоковими склянними будиночками та комунякою фаріон. А найбільше мене збісило як весь київ біг мордами завішали до дня незалежності замість того щоб фронту допомагати. Хочете щоб виборець у вас повірив? Бенюку-гранатомет мірошниченку міномет тягнибоку кулемет а фаріонша буде анкою кулеметницею і вперед в ато. Нехрен штани протирати в києві -вже не депутати
А сам, де спину протираєш?
shasta _ 08.12.2014 23:37
IP: 46.119.101.---
Юрій Неживий:
і в цьому батальоні відмітився "в зоні АТО" племінник вора в законі Льори Сумського Толя Жук, начальник департаменту землі і архітектури Сумської мерії, депутат міськради від "Рідного міста" уже екс-мера Гени Мінаєва, який у 2010 р пішов на "глибокий компроміс" з ПР спільно з усією своєю фракцією, а на весні, під час похорону загиблого на Майдані сум"янина був запльований і закиданий яйцями розлюченим народом і прогнаний через все місто аж додому... Але Жука нова влада міста залишила: і дядька бояться, і тепер же ж учасник АТО, який виділяє для атошників земельні ділянки))
ЗІ: спецом для ХворийОна: вся інфа є на сумських сайтах)) а от чого там нема, та що дружбани Жука брати Шевелі, ОПГ "роменські", купили для Свабоди офіс в центрі міста... але так його і не відкрили, бо Свабода пролетіла і поцики стали тулитися до Самопомочі))
Юрій Неживий _ 08.12.2014 23:29
IP: 46.203.22.---
Доречі Ігорьок пишуть що батальйон СІЧ охороняє міністерство екології і Мохника а не воює на Донбасі прямо біля входу стоять одіті по останньому писку військової амуніції – це ти з Тягнибоком на них збирав кошти???
Юрій Неживий _ 08.12.2014 23:16
IP: 46.203.22.---
Їгор –
дивлюсь я на тебе та й думку гадаю
– чому вам злодіям вже віри немає
продали вкраїну пропили свободу
зробили сволоту і стали гидотой...
біжи Ігорьочек до Мохника він вчора з аукціону продав два нафтогазоносні участки за 25 тисяч долларів??? раз у 50 нижче номіналу чи можек більше. Так що у Мохника фуршет і роздача пиріжків...біжи – а то бідний все камяними болванами борешся...втомився мабуть обпісювати вождєй...
Куку _ 08.12.2014 23:09
IP: 188.163.8.---
До спини мені ваш ленін. Бавляться як діти, найбільшу проблему україни знайшли і вирішують. Пропукали довіру виборців прокурорськими бентлі та тягнибоковими склянними будиночками та комунякою фаріон. А найбільше мене збісило як весь київ біг мордами завішали до дня незалежності замість того щоб фронту допомагати. Хочете щоб виборець у вас повірив? Бенюку-гранатомет мірошниченку міномет тягнибоку кулемет а фаріонша буде анкою кулеметницею і вперед в ато. Нехрен штани протирати в києві -вже не депутати
shasta _ 08.12.2014 22:51
IP: 46.119.101.---
Степан Фаріон:
що за єврейська звичка на факти і конкретні питання відповідати навішуванням нічим не виправданих ярличків? у Путіна видно навчився))) ок, граємо у гру у питання. А хто власник Тягнибока-Фротмана? Пупс? Коломойський, як то казав Пєця сіманєнко-Гольбах? А Возняк так тут, на УП, дуже прозоро натякав на завербованого КДБ юного лікарчука, якого витурили з першого курсу медвиша у армію, а там уже вербонули і спрямували до націонал-демократичних сил))
Степан Фаріон _ 08.12.2014 22:46
IP: 194.44.107.---
shasta:
Степан Фаріон:
що примовк? язика в одне місце засмоктало?
А хто власник Експресу? ЗІКу?

З пукінськіми андонами вести дискусію – себе не поважати. ПНХ
shasta _ 08.12.2014 22:35
IP: 46.119.101.---
Степан Фаріон:
що примовк? язика в одне місце засмоктало?
shasta _ 08.12.2014 22:26
IP: 46.119.101.---
Степан Фаріон:
Про Маніцького чи тенюха ти не в курсі, які вони посади займали?;))) а про оборудки Мірошніченка писав Експрес, про судову справу з цього приводу нічого не відомо (та й про препарат Україн і тягнибоківські оборудки Свабода тільки вигадує про те, що щось там відсудила – Експрес читай з інтервью з Вовою Мордою). що тобі ще "невідомо" про твою улюблену провокаторську силу, проплачену – а чому ж і не ФСБ? бо так обгадити все українське – або повні ідіоти, або таки платні агенти Москви.
shasta _ 08.12.2014 22:23
IP: 46.119.101.---
Степан Фаріон:
shasta (шестйорка):

Ну от, пукінська феесбешна гнида буде лапшу нам вішати, поширюючи неперевірені факти, авось ктота павєріт. ПНХ смердіти в лябімую парашу.
факти перевірені. гугель в руки. сайт газети Данкор із сум – про Михайла Подоліна, кандидата в нардепи від Свободи, про сім років і тд.
назва замытки – Кандидат в нардепы от Сумщины был судим за изнасилование
цитата:
Кандидат в нардепы Михаил Подолин, более известный Facebook-сообществу как"Михайло Білякулемету", был признан судом виновным в совершении преступлений, предусмотренный ч.3 ст. 117 и ч. 2 ст. 118 Уголовного кодекса Украины (редакция 1960 г.). Это "Изнасилование, совершенное группой лиц или изнасилование несовершеннолетней" и "Насильственное удовлетворение половой страсти неестественным способом".
Степан Фаріон _ 08.12.2014 22:20
IP: 194.44.107.---
shasta (шестйорка):

Ну от, пукінська феесбешна гнида буде лапшу нам вішати, поширюючи неперевірені факти, авось ктота павєріт. ПНХ смердіти в лябімую парашу.
shasta _ 08.12.2014 22:14
IP: 46.119.101.---
Степан Фаріон:
Серг Иван:

Одурили ви гаспада кагебісти народ в черговий раз, тішить, що не надовго, тільки до чергових виборів.
В приморському краї теж.
хворийОн, а хіба Швабода – то не була влада, як місцева, так і верховна? хіба Крим не злив міноборони Тенюх? Хіба Генпрокурор Махніцький не посадив жодного антиукраїнця і рига, зате взяв мендальку з рук Кідалова? хіба Сех не порушувала нахабно законодавство, воссєдаючи на двох кріслах, і дерібанячи все, що можна? а Мірошніченко хіба не є підпільним мультимільонером, який прокрутив оборудку з комуняками, продавши їм приміщення під газетку? а Вова Морда, який через Пупса 48 лямів баксів кинув на патріотизм, але зрозумів, що його прокинули?
руслан49 _ 08.12.2014 22:12
IP: 94.178.219.---
Степан Фаріон:

руслан49:

З під жінчиної спідниці, дуже добре комусь вказувати, гаспада пукінці обосранния...
А чого така реакція. Може Мірошниченко сяде, поміркує і вирішить, що роки йдуть, може він в цей історичний час не встигне зі зброєю захистити Україну і запишеться все таки добровольцем.
Запишись, для початку добровольцем сам, хоча такому уроду і картоплю чистити у війську не довірять.
Все до чого ти придатний – це стріляти, по невинних горобцях з рогатки, бздунеку.
Тобто ти відповідаєш за Мірошниченка і думаєш, що в нього аргументи – а ти сам такий. Можливо, можливо.
Степан Фаріон _ 08.12.2014 21:54
IP: 194.44.107.---
Серг Иван:

Одурили ви гаспада кагебісти народ в черговий раз, тішить, що не надовго, тільки до чергових виборів.
В приморському краї теж.
Oleg Angel _ 08.12.2014 21:43
IP: 213.110.136.---
При всій повазі
Чи бачете ви, що українських патріотів заганяють в котел під танки, жоден "бандит" з оточення Януковича не не покараний (Бойко з Бакуніним в в парламенті) Арбузову віддали гроші, за Януковичем доправили вертольоти, відпустили вбивцю Шепелева (Родовід) відпустили снайпера Садового. Простий народ став вдвічі біднішим, злочинність збільшилась кратно, міліція захищає тільки казино.При Януковічі зоден міністр не міг собі дозволити, як Аваков внаглу користуватись тільки російською мовю, був хоч якийсь порядок в мові реклами, українофоб Марченко сидів в тюрмі. Якщо та влада була злочинна, то як ві назвите цю?
shasta _ 08.12.2014 21:38
IP: 46.119.100.---
Ігорюня, а скажи, за якими критеріями ти собі в помічники, а потім в кандидати від свабоди по мажоритарці на Сумщині вибрав двічі судимого етнічного кацапа мішу Подоліна, який першу ходку – 7 років – отримав за згвалтування?
19Yurkiv21 _ 08.12.2014 21:31
IP: 46.200.18.---
Серг Иван:
модно ещё так:

ВО Свобода погибла под обломками ленина)
Не так!
Уламки ленінізму назавжди поховали пiд собою паростки) (уйлолізму в Україні!
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter