Мустафа Найем народний депутат України

Звернення руху ''Стоп цензурі!'' до Петра Порошенка

06 червня 2014, 14:09

Чотири роки президентства Віктора Януковича Рух "СТОП ЦЕНЗУРІ!" на День журналіста проводило акції щодо захисту прав працівників медіа. Петру Порошенку пощастило – його інавгурація майже співпала з нашим професійним святом. Сьогодні формально ми не можемо нічого йому пред'явити. Втім вже з завтрашнього дня він офіційно бере на себе відповідальність і стає частиною системи, до якої в нас є чимало претензій.

До вимог Руху хотілося б додати ще одне, – стосовно медіаресурсу, який належить самому Петру Порошенкові – "5 канал". Доля цього каналу, його редакційна політика, підконтрольність або незалежність від адміністрації президента стануть лакмусовими папірцями президентського терміну Петра Порошенко.

Шановний пане Президенте!

Ми звертаємося до Вас із нагоди нашого професійного свята та напередодні Вашої офіційної інавгурації, щоб запропонувати порядок денний медіареформ та надати інформацію про першочергові завдання й виклики у сфері свободи слова.

Протягом останніх півроку журналісти заплатили дуже високу ціну за право громадян на інформацію. Двох наших колег було вбито, майже 300 - поранено, близько 40 журналістів побували в заручниках, десятки стали біженцями через тиск, напади й погрози. Ми закликаємо Вас узяти під особистий контроль розслідування всіх цих випадків і добитися покарання нападників. Зауважимо, що майже 200 нападів було скоєно колишніми, а можливо, й нинішніми працівниками державних силових структур. Україна не зможе розвиватись як демократична держава, якщо журналісти в ній не матимуть гарантій безпеки й повноцінного захисту професійної діяльності.

Також журналісти очікують системних кроків від Президента й Верховної Ради для гарантування свободи слова та розвитку інформаційної галузі.

1. Підзвітність

Ми закликаємо Вас проявити добру волю і стати відкритим для суспільства. Зокрема, це означає системно зустрічатися з медійниками, проводити прес-конференцій не рідше, ніж раз на квартал, та регулярно звітувати перед суспільством за свої дії. Ми сподіваємося, що принципи прозорості й підзвітності стануть для нової влади одними з основних.

2. Суспільне мовлення

Ще одним важливим питанням є запуск суспільного мовлення в Україні. Ми вітаємо прийняття відповідного закону, але левова частка у втіленні цієї реформи залежить саме від політичної волі. Суспільству потрібна не зміна вивіски на НТКУ, а потужний, незалежний від політичного тиску мовник.

3. Роздержавлення ЗМІ

Рух "Стоп цензурі!" закликає Вас підтримати медіареформу, дуже важливу для становлення України як демократичної держави. Зокрема, потрібно нарешті реформувати державну й комунальну пресу, яка фінансується з державного та місцевих бюджетів і є пережитком радянського минулого.

4. Прозорість медіавласноті

В України необхідно якнайшвидше ухвалити законодавство, яке би забезпечило ефективний механізм прозорості медіавласності, щоби покінчити з маніпуляціями, корупцією й дати медіасектору можливість розвиватися за європейськими стандартами.

5. Ліквідація Національної комісії з питань захисту суспільної моралі

Цей орган є не чим іншим, як застарілим органом цензури, аналогів якому немає в розвинених країнах. Подальше існування Комісії ставить під сумнів бажання влади рухатися в європейському напрямку.

6. Незалежна та компетентна Національна рада з питань телебачення і радіомовлення

Не менш важливим питанням на порядку денному від медіаспільноти є оновлення складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, яка за останні роки дискредитувала себе і в частині дотримання принципу незалежності регулятора, і в частині дотримання Україною міжнародних зобов'язань, а надто запровадження ефірного цифрового мовлення. Медіаспільнота висунула до Нацради кандидатури своїх представників, яких було обрано після серйозних консультацій і які є справжніми професіоналами й мають довіру середовища. Ми закликаємо нову владу підтримати кандидатів від журналістських організацій, яких підтримує рух "Стоп цензурі!", - професійних юристів Тараса Шевченка та Тетяну Котюжинську, - і, таким чином, забезпечити незалежність та професійність Нацради, яка має формуватись у прозорий та демократичний спосіб, відповідно до українського законодавства та рекомендацій міжнародних організацій.

Ми хочемо вірити, що Ваше обрання на пост Президента означатиме нові перспективи для України. Якщо Ви справді збираєтеся побудувати "нову країну", як звучало Ваше передвиборче гасло, то Вашим обов'язком є втілити в життя медіареформу, стати відкритим і підзвітним, гарантувати право суспільства на інформацію й забезпечити право журналістів на безперешкодну роботу.

"Стоп цензурі!" закликає Вас найближчим часом зустрітися з журналістами руху для обговорення порушених питань.

Журналісти руху "Стоп цензурі!"

06.06.2014

powered by lun.ua
Коментарі — 15
руслан49 _ 07.06.2014 08:32
IP: 95.133.136.---
Taras Bulba:
Мустафа Наем, А слабо начать с себя?????
опубликуйте принципы по которым Украинская Правда банит комментаторов.
требовать то с Пети легко, а вот самим быть честными сложнеее. "СТОП ЦЕНЗУРЕ"))))))
Це точно. Від інших вимагають кришталевої чистоти, а самі банять коментаторів. Мене Українська правда забанила на основній сторінці через те, що я написав про замовні матеріали на УП.
Lora Yegorova _ 07.06.2014 07:01
IP: 92.49.203.---
trakt:
trakt:
"Чотири роки президентства Віктоар ЯНуковича " – до чого скотився журналіст: звертаючись до новообраного президента, перекручує ім'я попереднього. Такого собі мабуть і росіяни журналісти в Москві собі не дозволяють.
дДело не в януковиче,просто кое кто ведет себя,как приметивный горлован.
Lora Yegorova _ 07.06.2014 06:58
IP: 92.49.203.---
Раньше я думала,что Вы "ГЛАС народа",но в последнее время Вам просто противно слушать и читать. Вы кем себя возомнили? самым умным и справедливым? Вы стали на одну ступеньку с "желтой прессой".Ганьба!!!
Степан Куликов _ 07.06.2014 05:13
IP: 46.200.76.---
Мустафа исправь "працЫвників медіа", если только именно в такое написание не заложен какой-то "стоп-цензурный" подтекст...
steev _ 07.06.2014 00:08
IP: 178.94.172.---
Человек только принимает дорлжность, а Наем уже с ультиматумом лезет...
Jeka _ 06.06.2014 22:34
IP: 94.178.185.---
Виталий Ященко:
Petr Ivanoff:
Премьер Великобритании не подал Путину руки,
а наш сладкий будущий президент страны,
у которой Россия оттяпала часть территории – всегда, пожалуйста.
Ну заводики в России, конечно!
И здесь гнида твой высер. Видать хорошо платят. Ты хоть тему меняй, а то за полцены пойдешь.
Для чого людину оскорбляти? Він що, збрехав? Правду сказав, тільки вона вам чомусь не подобається.
руслан49 _ 06.06.2014 20:20
IP: 95.133.95.---
Коли Путін весь час повторює, що в України є легітимний президент (Янукович), то це не просто його забаганки. Зараз постачання зброї бойовикам в Україну іде по задумці Росії законній владі Януковича (через запити Януковича). В Росії є рахунки як би держави України (повязані з Януковичем) і з них перераховуються гроші за всі військові витрати на бойовиків на рахунки Росії. Цим Росія хоче себе убезпечити від обвинувачень у підтримці тероризму.
teres _ 06.06.2014 19:13
IP: 85.198.174.---
Шановний Мустафа!

Забагато слів.
Всім ясно, що президент демократичної держави – не може бути медія-магнатом.

Так він і не буде, бо є різні важелі впливу...
Виталий Ященко _ 06.06.2014 17:46
IP: 176.8.125.---
Читая всю эту требатуру удивляюсь, сколько надо иметь выдержки Президенту страны. Он еще инаугурацию не прошел, а уже всем должен. Донбасс хочет, чтобы его услышали, журналисты, что бы их приняли и приласкали, все кинулись контролировать, а что он и как будет делать, ханычи с Майдана не только контролируют, но и обещают спросить (и это в то время когда власть будет работать, а они будут загорать).
Может надо и самим что то делать. Как говорит народная мудрость: "Один дурак может задать столько вопросов, что и тысяча мудрецов не ответят".
Хватит прятаться за сотнями раненных и убитых коллег. Вы лучше напишите о своих десятках тысяч подхалимов, продажных, заказных и пр. приспособленцах. Всегда надо начинать с себя, а потом требовать от других.
Виталий Ященко _ 06.06.2014 17:37
IP: 176.8.125.---
Petr Ivanoff:
Премьер Великобритании не подал Путину руки,
а наш сладкий будущий президент страны,
у которой Россия оттяпала часть территории – всегда, пожалуйста.
Ну заводики в России, конечно!
И здесь гнида твой высер. Видать хорошо платят. Ты хоть тему меняй, а то за полцены пойдешь.
Igor Dnepro _ 06.06.2014 16:31
IP: 94.179.22.---
Поняли Мустафа и Лещенко? Вы – "проплачені гниди". Вы привели к власти Януковича.)))
Jeka _ 06.06.2014 16:13
IP: 94.178.185.---
На совісті Мустафи і Лєщенка всі загиблі українці і в час Майдану і зараз на сході. Бо ці дві професійні журна... и допогли привести в президенти зека. Саме на їх совісті і розвал країни і відібраний Крим. Ці дві шавки не журналісти, а проплачені гниди.
Logic2009 _ 06.06.2014 15:42
IP: 94.179.48.---
Мустафа, згадуючи Януковича, Ви забули про історичну фразу, сказану рівно чотири роки тому:
"А поехали сейчас".
Не завадило б нагадати Ганні Миколаївні Герман про її діалог з Януковичем в той день.
Каятися їй потрібно, а не виступати у ВР з зауваженнями про невдалу дату інагурації.
Logic2009 _ 06.06.2014 15:36
IP: 94.179.48.---
trakt:
"Чотири роки президентства Віктоар ЯНуковича " – до чого скотився журналіст: звертаючись до новообраного президента, перекручує ім'я попереднього. Такого собі мабуть і росіяни журналісти в Москві собі не дозволяють.
"Приносим извинения за опечатку, вместо фразы "на голову царя была возложена ворона"
следует читать "на голову царя была возложена корова"" (З російської газети початку минулого століття)
Мустафа дійсно помилився, потрібно було писати ЯнукОВОЩ.

Що синочку trakt, образився за татка ХАМа?
trakt _ 06.06.2014 14:17
IP: 37.52.242.---
"Чотири роки президентства Віктоар ЯНуковича " – до чого скотився журналіст: звертаючись до новообраного президента, перекручує ім'я попереднього. Такого собі мабуть і росіяни журналісти в Москві собі не дозволяють.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter